גרופון יחויבו לחדול ממכירת חיקויים לתיקי סקיפ הופ

לדברי התובעים נמכרו באמצעות האתר כ-700 תיקים המפרים זכויות יוצרים ומוניטין של החברה

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יסמין גואטה
יסמין גואטה

אתר המכירות הקבוצתיות גרופון לא יכול להפיץ ולמכור חיקויים של תיקיי סקיפ הופ (Skip Hop) כך קבעה השבוע נשיאת בית המשפט המחוזי בפתח תקוה, השופטת הילה גרסטל. גרסטל קיבלה את בקשתן של חברת סקיפ הופ האמריקאית יצרנית תיקי סקיפ הופ, וחברת אסקימוס המשווקת הבלעדית של התיקים בישראל.

באמצעות עורכי הדין יואב רזין, הלן רזיאל ואורי אגר ממשרד עוה"ד נשיץ ברנדס ושות' טענו בחברת סקיפ הופ ואסקימוס כי "חברת גרופר המפעילה את אתר גרופון פרסמה במהלך חודש יוני 2012 מכירה קבוצתית של תיקי סקיפ הופ או תיקי ילדים הנחזים כתיקי סקיפ הופ, תוך שהיא עושה שימוש בלמעלה מ-14 צילומים ובמידע פרסומי השייך לחברה שנלקחו ללא רשות מהקטלוג הרשמי או מהאתר הרשמי שלה תוך פגיעה קשה וחמורה בזכויות היוצרים של החברה ובמוניטין שצברה".

הבקשה הוגשה אף כנגד חברת מ.א ייבוא ושיווק שלטענתן "משווקת או שיווקה באתר את תיקי סקיפ הופ או תיקים הנחזים להיות ככאלה" לדברי התובעים החברה מכרה באמצעות האתר למעלה מ-714 תיקים.

סקיפ הופ ואסקימוס הגישו לבית המשפט המחוזי בקשה דחופה למתן צו מניעה זמני שיאסור על גרופר ומ.א יבוא ושיווק לעשות כל שימוש בצילומים ובסימנים המסחריים הרשומים והמוגנים של סקיפ הופ ולאסור על הצגת כל מצג שעלול להטעות את קהל הצרכנים כי הן בעלות זכות או הרשאה לשווק את התיקים.

לדברי החברות התובעות הן פנו לגרופר ומ.א ייבוא ושיווק בכתב "בדרישה לחדול ולהימנע מכל פעולה שיש בה משום הפרת זכויות היוצרים לחדול משיווק המוצרים המפרים, לבטל את כל המכירה של תיקים אלה ולהגיע להסדר כספי בגין הפגיעה בזכויותיהם אך ללא הועיל".

הן הוסיפו כי "גרופר ומ.א יבוא ושיווק מעולם לא קיבלו הרשאה לעשות שימוש בצילומי תיקי סקיפ הופ או בחומרים שיווקים אחרים ויש ביבוא המוצרים המפרים ושיווקם בישראל תוך שימוש בצילומים משום הפרת זכויות יוצרים".

במהלך הדיון בבית המשפט טען עורך הדין של חברת מ.א ייבוא ושיווק כי התיקים שהזמינו אמורים להגיע ארצה והם אינם התיקים של סקיפ הופ. לדבריו תיקים אלו הוזמנו מסין ויש להם סימן מסחר שאינו שימן המסחר של סקיפ הופ. בתום הדיון נתנה השופטת נתנה צו מניעה קבוע האוסר על גרופר ומ.א. ייבוא ושיווק המשווקת את התיקים, לעשות שימוש בתמונות ובסימני המסחר של סקיפ הופ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker