אתי דודאי: "אני חיה מעזרה של חברים ומשפחה"

דודאי ציינה "יש ברשותי תמונות, אני אוהבת אמנות, אלו תמונות שרכשתי לפני 20 שנה. יש לי 12 יצירות שאני מבקשת למכור אותם ולקבל כסף עבורן כי אני צריכה כסף"

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יסמין גואטה
יסמין גואטה

"כיום אני חיה מעזרה של חברים ומשפחה ואין לי יותר מימון מהבנק. אני מבקשת רשות למכור את היצירות והתכשיטים שלי", כך אמרה הבוקר (ב') אתי דודאי, כוכבת תוכנית הריאליטי "מעושרות", במהלך דיון בתיק פשיטת-הרגל שהגישה רשות המסים נגד העיזבון של דוד דודאי, גרושה המנוח.

דוד דודאי נפטר בפברואר האחרון, במהלך דיון בהליך פשיטת רגל שנקט נגדו פקיד שומה ירושלים. לאחר פטירתו, פנה פקיד השומה פעם נוספת לבית המשפט וטען כי דודאי המנוח הבריח את נכסיו לאתי דודאי, כדי להתחמק מתשלום לנושיו, בהם רשויות המס.

אתי דודאיצילום: אלכס ליפקין

רשות המס העלתה חשש כי דודאי תמכור חלק מהנכסים ששייכים לגרוש ולעזבונו. לפני כשלושה חודשים הוציא השופט אורנשטיין , בהם בתים בסביון ובמבשרת ציון, מכונית מסוג B.M.W ומניות של חברות שונות. השופט מינה את עו"ד ארז חבר כמנהל עיזבון.

על פי הדו"ח של מנהל העיזבון הזמני, שנחשף היום במהלך הדיון בבית המשפט, היקף החובות של העיזבון מגיע לסך של כ-143 מיליון שקל לעשרה נושים שונים. בין הנושים ניתן למצוא את חברת פארקר הולדינגס, לה קיים חוב של כ-14 מיליון שקל, ושלי נרקיס, לו קיים חוב של כ-21 מיליון שקל. בשבוע שעבר טענה דודאי כי .

נושים נוספים הם אהרון אבו חצירא, לו קיים חוב של כ-2 מיליון שקל, יוסף טרוים, לו קיים חוב של כ-1.4 מיליון שקל, חברת ודוזי, לזכותה חוב בסך של כ- 12 מיליון שקל, עו"ד בייניש לזכותו חוב בסך כ- 1.7 מיליון שקל ועוד. כל אלה בנוסף לחוב של מס הכנסה בסך של כ- 87 מיליון שקל.

במהלך החודשים האחרונים התחלפו מספר פעמים עורכי דינה של דודאי. היא יוצגה בין היתר על ידי עו"ד זהר לנדה, עו"ד ד"ר וינרוט, עו"ד קובי כהן אך כולם הודיעו לבית המשפט כי הם מפסיקים את הייצוג. היום בדיון טענה דודאי "הגעתי ללא ייצוג עורך דין, כי מאד כבד עליי הוצאות שכ"ט. עו"ד חבר הטיל על חשבונותיי סנקציות ואיני יכולה לעשות שום דבר, איני יכולה למכור נכסים שהם שלי, חשבון הבנק הוא שלי. כל זה נעשה כדי להתיש אותי, וזה לא הוגן. אם רוצים למצוא מה נכון ומה לא נכון, זו לא הדרך להתיש אותי. רוצים שארים ידיים ואתייאש".

לדבריה, ישנם מסמכים שהיא אינה יודעת אם הגיעו לתיק בית המשפט וביניהם הסכם ממון משנת 94 אשר מראה שכל הנכסים הם שלה. דודאי הוסיפה "אני מעוניינת לשכור שירותיו של עורך דין אך עקב הצווים הזמניים, אין לי אפשרות לשלם שכ"ט ואני זקוקה לפחות ל-50 אלף שקל עד 100 אלף שקל שישוחרר על מנת לשלם שכ"ט, וכן אני צריכה את הכסף לצורך מחייה". דודאי ציינה "יש ברשותי תמונות, אני אוהבת אמנות, אני אמנית, אלו תמונות שרכשתי לפני 20 שנה. יש לי 12 יצירות שאני מבקשת למכור אותם ולקבל כסף עבורן כי אני צריכה כסף".

לדברי עו"ד חבר, מנהל העיזבון "אותן יצירות שמדברת עליהן גב' דודאי התגלו בחקירה, הן הוברחו בניגוד לצו איסור הדיס פוזיציה והיא ניסתה למכור אותם מתחת לאפו של מנהל העזבון הזמני". מנהל העזבון הדגיש "לא יעלה על הדעת שגב' דודאי תחיה מידי חודש ברמת חיים של עשרות אלפי שקלים על חשבון הנושים שלכאורה נכון לעכשיו יש חובות של 143 מיליון שקלים".

בתום הדיון, מינה ביהמ"ש את עו"ד ארז חבר לנאמן לעיזבון של דודאי המנוח. כמו כן הסמיך השופט את הנאמן למכור את יצירות האומנות בדרך בה נמכרים מיטלטלין בהליכי חדלות פירעון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker