נדחתה תביעה נגד חוף סירונית בנוגע לייצוג מלפני כ-40 שנה

הצפה בכינרת פגעה בכפר הנופש סירונית. 725 אלף שקל שהועברו לעו"ד חוטר ישי כמייצג החופים - לא הגיעו אליהם

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יסמין גואטה
יסמין גואטה

השופט מיכאל תמיר מבית המשפט השלום בתל אביב דחה באחרונה על הסף את תביעתו של עו"ד דרור חוטר ישי, לשעבר יו"ר לשכת עורכי הדין, כנגד כפר הנופש חוף סירונית.

בשנת 1969 עלה מפלס המים בכנרת וכתוצאה מכך נגרם נזק רב לכפר הנופש חוף סירונית ול-16 חופים נוספים. בעלי החופים התארגנו יחד והגישו באמצעות עו"ד דרור חוטר ישי תביעה כנגד המדינה. לאחר שנים רבות והליכים סבוכים נפסקו לחופים בפסק בוררות פיצויים בסך של כ-725 אלף שקל והועברו לעו"ד חוטר ישי כמייצג החופים בשנת 2002.

צילום: ירון קמינסקי

בהמשך הגיש חוף סירונית תביעה על סך של כ-91 אלף שקל כנגד עו"ד חוטר ישי ובה טען כי עו"ד חוטר ישי לא העביר לו את סכום הפיצוי שנקבע על ידי הבורר. מנגד, הגיש עו"ד חוטר ישי תביעה שכנגד בסך 100 אלף שקל ובה טען כי חוף סירונית ומנהלה דאז, נחום עב, הציגו בפניו מצגי שווא שגרמו להו נזקים גדולים ביותר, לדבריו הוא "השקיע בטיפול בהליכים השונים בנושא ההצפות מעל לעשרות אלפים שעות עבודה והתשלום אותו קיבל מסתכם בסופו של דבר בפחות מ-10 דולר לשעה בגין הטיפול בהליכים בנושא ההצפות". לדבריו "אלמלא מצג השווא של מר נחום עב, לא היה לוקח על עצמו את הטיפול בתביעה".

בבקשה לדחיית התביעה שכנגד על הסף טען חוף סירונית באמצעות עו"ד גיא קונפורטי כי לאחרונה ניתן פסק דין בבית משפט השלום בתביעה זהה אותה הגישו כנגדחוטר ישי חלק מהחופים בעניין תשלום הפיצויים ובית המשפט חייב את חוטר ישי לשלם לחופים את הסכומים שנקבעו בפסק הבורר.

השופט תמיר קיבל את טענות חוף סירונית וקבע שהטענות אותן העלה חוטר ישי נידונו על ידי בתי המשפט השונים ועל כן לא ניתן להעלות אותך בהליך זה "בפסק הדין שניתן על ידי בית המשפט השלום בעפולה נדחתה עילת מצג השווא כך גם לגבי עילת שכר טרחת עוה"ד הראוי אשר נידונה בפסק הדין אשר ניתן בבית המשפט השלום בתל אביב". השופט קבע כי ידון רק בטענה של חוטר ישי לפיה הגיע להסכמה בעל פה עם חוף סירונית לפיה ישולם לו סך של 50 אלף דולר .

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker