ברזילי עונה לביקורת: "גדלתי בדרום - לא היה זמן לצקצוקי לשון"

יו"ר לשכת עורכי הדין לא נשאר חייב וכתב לשלמה כהן: "לקחתי לתשומת לבי את הערתך ביחס לשפתי העילגת" ■ "אשריך שזכית להון משפחתי ועברית מצוחצחת"

הילה רז
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

המלחמות בלשכת עורכי הדין מסרבות לדעוך והן מספקות הצצה לעולמם הלשוני, הרוחני והנפשי של בכירי הלשכה. היום השיב יו"ר לשכת עורכי הדין המכהן, עו"ד דורון ברזילי, למכתב ששיגר אתמול עו"ד שלמה כהן, יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר לבכירי מערכת המשפט. במכתב תקף כהן את שפתו העילגת של ברזילי שלטענתו מביישת את ציבור עורכי הדין. כהן הציע לברזילי "להיעזר במישהו השולט בשפה העברית כאשר אתה כותב מסמכים בשפה זו".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

ראש לשכת עורכי הדין, דורון ברזיליצילום: יח"צ

במכתב ששלח ברזילי לכהן היום הוא כותב "לקחתי לתשומת לבי את הערתך הבונה ביחס לאופן העילג שבו אני מנסח את מכתביי, אשתדל מאוד להשתפר להבא". ברזילי מסביר את דלות שפתו ככזו הנובעת מהרקע המשפחתי שבו גדל. כפי שהוא מסביר לכהן "לדאבוני, כמי שמשפחתו מתגוררת בדרום הארץ ונאלץ לסייע לפרנסת המשפחה מאז היותו נער, לא היה לי די זמן לתרגל צקצוקי לשון וחידודי מילים".

ברזילי מוסיף "אשריך שזכית להון משפחתי שסייע לך לרכוש השכלה רחבה ועברית מצוחצחת, אין לי יכולת או כוונה להתחרות בזה או בזה". כהן תקף במכתבו את ברזילי בשל הצעתו לחדש את משוב השופטים - על רקע החלטת נציב תלונות הציבור השופטים לפיה ביצעה השופטת ורדה אלשיך חמישה תיקונים מהותיים בפרוטוקול דיון שהתקיים בפניה מבלי ליידע את עורכי הדין שנכחו בדיון.

כהן שבמהלך כהונתו כיו"ר הלשכה הונהג משוב השופטים גינה את מה שכינה "הערבוב המלאכותי של המשוב עם החקירה ודו"ח נציב תלונות השופטים בעניינה של השופטת אלשיך". כהן הבהיר כי לדעתו "אין כל קשר ולו הרחוק ביותר בין התנהלותה של השופטת אלשיך, הנבדקת על ידי מערכת המשפט, לבין המשוב. המשוב נועד לבדיקה רחבה ומערכתית של מערכת השיפוט והתנהלות שופטים; הוא לא נועד כלל ועיקר לטיפול בעניינים נקודתיים הנוגעים לשופט זה או אחר. הערוב בין השניים מלמד על כשל חמור בהבנת מהותו ותכליתו של המשוב".

שלמה כהן, יו"ר לשכת עורכי הדין לשעברצילום: תומר אפלבאום

כהן טען כלפי ברזילי כי "התייחסותך לעניין זה מלמדת, שוב, שאתה נכון לנקוט כל צעד פופוליסטי נמוך בניסיון נואל להרוויח נקודות, תהא התוצאה אשר תהא". ברזילי השיב לביקורת של כהן בנימה צינית "נדמה לי שהיא שגויה מיסודה וחסרה גם מבחינה לוגית. מטרתו העיקרית של המשוב היא לתת בידי מערכת המשפט אספקלריה רוחבית על המתרחש בין כתלי בתי המשפט השונים. כדי ליתן את אותה אספקלריה (אגב, זו מילה שלמדתי במיוחד בשבילך, עו"ד כהן) המשוב, בהכרח, מתייחס באופן פרטני לשופטים ספציפיים".

ברזילי הסביר את עמדתו בעניין חידוש המשוב וציין "כל שאמרתי, ומאחר שאתה אינך עילג כמוני, אני משוכנע שהבנת זאת, הוא שאילו המשוב היה נערך, ייתכן שבידי מערכת המשפט היו מצטברים די נתונים ביחס לכבוד השופטת אלשיך, אשר לא מן הנמנע שהיו מאפשרים אולי טיפול מוקדם בהתנהלות המיוחסת לה על ידי הנציב". את מכתבו חתם ברזילי במשפט הוקרה "בשמי ובשם יתר חברי הלשכה, אני שוב מודה לך על ההערות המועילות והבונות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker