יו"ר הלשכה לשעבר לעו"ד ברזילי: "העילגות שלך מביישת אותנו"

היום שיגר יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר, ד"ר שלמה כהן, מכתב שבו הוא תוקף חזיתית את יו"ר הלשכה המכהן, עו"ד דורון ברזילי, ומטיח בו שצעדיו הפופוליסטיים בעניין החזרת משוב השופטים בעקבות פרשת שיפוץ הפרוטוקול של השופטת אלשיך נועדו להרוויח נקודות

הילה רז
צבי זרחיה
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

המאבקים הפנימיים של יו"ר לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי, בסגנו - יו"ר ועד מחוז תל אביב, עו"ד אפי נוה, בשאיפה להיות המתלהם ביותר בקריאה להדיח את השופטת ורדה אלשיך מתפקידה מקבלים תפנית מפתיעה.

היום שיגר יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר, ד"ר שלמה כהן, מכתב שבו הוא תוקף חזיתית את יו"ר הלשכה המכהן, עו"ד דורון ברזילי, ומטיח בו שצעדיו הפופוליסטיים בעניין החזרת משוב השופטים בעקבות פרשת שיפוץ הפרוטוקול של השופטת אלשיך נועדו להרוויח נקודות. כהן מסכם את מכתבו הקצר בהצעה לברזילי "אבקשך להיעזר במישהו השולט בשפה העברית כאשר אתה כותב מסמכים בשפה זו. הלשון העילגת ושגיאות הפיסוק שבמכתבך מביישות את כולנו".

ראש לשכת עורכי הדין, דורון ברזיליצילום: יח"צ

מכתבו של כהן נשלח  לנשיא בית המשפט העליון, ד"ר אשר גרוניס, שר המשפטים, פרופ' יעקב נאמן, מנהל בתי המשפט, השופט מיכאל שפיצר, לחברי המועצה הארצית של לשכת עורכי הדין וליו"ר הלשכה דורון ברזילי.

כהן כיהן כיו"ר לשכת עורכי הדין במשך שתי קדנציות ובמהלך כהונתו הונהג משוב השופטים ששנוי עד עתה במחלוקת. במסגרת המשוב דירגו עורכי דין את השופטים שבפניהם הופיעו. המשוב גרם לנתק בין השופטים לבין לשכת עורכי הדין שהתבטא, בין היתר, בכך ששופטים החרימו כנסים שערכה לשכת עורכי הדין.

במכתבו מהיום מבקר כהן את העירוב שערך ברזילי בין הדרישה להדיח את השופטת ורדה אלשיך לבין קריאתו להחזיר את משוב השופטים. כהן כותב כי "כמי שהגה את משוב השופטים, יישם אותו ארבע פעמים וניהל מאבק ציבורי לא פשוט בעניין זה, עליי לגנות בכל לשון את הערבוב המלאכותי של המשוב עם החקירה ודו"ח נציב תלונות השופטים בעניינה של השופטת ורדה אלשיך".

כהן מבהיר כי לדעתו "אין כל קשר, ולו הרחוק ביותר, בין התנהלותה של השופטת אלשיך, הנבדקת על ידי מערכת המשפט, לבין המשוב. המשוב נועד לבדיקה רחבה ומערכתית של מערכת השיפוט והתנהלות שופטים; הוא לא נועד כלל ועיקר לטיפול בעניינים נקודתיים הנוגעים לשופט זה או אחר. העירוב בין השניים מלמד על כשל חמור בהבנת מהותו ותכליתו של המשוב".

כהן מוסיף וטוען כלפי ברזילי כי "התייחסותך לעניין זה מלמדת, שוב, שאתה נכון לנקוט כל צעד פופוליסטי נמוך בניסיון נואל להרוויח נקודות, תהא התוצאה אשר תהא".

מלשכת עורכי הדין נמסר בתגובה: "לצערנו, דבריו של שלמה כהן אינם ראויים להתייחסות ומוטב שלא היו נכתבים כלל. החלטתו של נציב הקבילות נגד השופטים, כבוד השופט גולדברג, בדבר הכשלים בהתנהלותה של כבוד השופטת ורדה אלשיך, מדברת בעד עצמה, ועולה ממנה בבירור הצורך במשוב שופטים, וזאת כפי שהצעתי בעבר, במהלך מוסכם, דו-צדדי ושאינו כלי ניגוח, לטובת המערכת השיפוטית בישראל ולחיזוק אמון ציבור עורכי הדין בפרט והציבור ככלל".  

נדחה הדיון בפרשת אלשייך

יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ כרמל שאמה הכהן  (ליכוד) דחה את הדיון שנועד להתקיים בועדה ביום ב' הקרוב בפרשת שינוי הפרוטוקול על ידי השופטת ורדה אלשיך.

שאמה הכהן הודיע על כך בעקבות פנייתו אליו של "גורם משפטי בכיר". שאמה הכהן סירב לנקוב בשמו של הגורם.

שאמה הכהן הודיע כי "מטרת הדיון היתה להניע את המערכת ולמצות את ההליך המתחייב מפסיקת הנציב. הובהר לי שאם לא יוטל ספק מהותי בפסיקת הנציב ספק אם לשופטת אלשייך תהיה הזדמנות נוספת לשנות פרוטוקולים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker