בקשה לייצוגית נגד בנק הפועלים: מפר את התחייבויותיו כלפי הלקוחות

התובע: הוראות הביצוע בשירות העצמי שהופקדובתיבות השירות של בנק הפועלים עד לשעה 16:00 נרשמות רק ביום העסקים הבא

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יסמין גואטה
יסמין גואטה

בקשה לאישור תביעה ייצוגית בסך של 3.5 מיליון שקל הוגשה הבוקר לבית המשפט המחוזי בתל אביב כנגד בנק הפועלים. בבקשה נטען כי בנק הפועלים "מפר את התחייבותו כלפי לקוחותיו וכן את הוראות חוק הבנקאות (שירות ללקוח) ואת הוראות המפקח על הבנקים".

התובע הייצוגי, לקוח של סניף הבנק בחולון, טוען כי על פי פרסומי הבנק, הוראות הביצוע בשירות עצמי שיופקדו בתיבות השירות עד לשעה 16:00, בימים שבהם סניפי הבנק פתוחים לקהל אחר הצהריים, יירשמו ב"ערך" של אותו יום עסקים.

באמצעות עורכי הדין דורון רדעי וניצן גדות ממשרד רדעי-גדות טוען התובע כי "לאחרונה הוא הבחין כי הוראות הביצוע בשירות העצמי שהופקדו על ידו בתיבות השירות של בנק הפועלים עד לשעה 16:00, ביום שבו הסניף פתוח אחר הצהריים, נרשמות בחשבונו ב"ערך" של יום העסקים הבא, במקום ב"ערך" של אותו יום עסקים".

לדברי התובע, הוא ערך בדיקה מקדמית שהעלתה כי "גם בעבר אירעו מקרים שבהם נרשמו הוראות הביצוע בשירות עצמי כ"ערך" של יום העסקים הבא, וזאת למרות שהן הופקדו בתיבות השירות במועד אשר לגביו התחייב הבנק כי הן יירשמו ב"ערך" של אותו יום עסקים".

במסגרת התביעה מבקש התובע מבית המשפט לחייב את הבנק לפצות את חברי הקבוצה בגין כל הנזקים הכספיים שנגרמו להם עקב הרישום המאוחר של הוראות הביצוע, בצירוף הפרשי הצמדה וריבית כחוק. לטענתו "הנזקים הכספיים באים לידי ביטוי בעיקר בחיובי יתר של ריבית במקרה וחשבון הלקוח נמצא ביתרת חובה ובהפסד של ריבית זכות במקרה וחשבון הלקוח נמצא ביתרת זכות".

הקבוצה שהוגדרה בתביעה היא "כל מי שהפקיד הוראת ביצוע בשירות עצמי בתיבות השירות של הבנק בשעות הצהריים (עד השעה 16:00) בימים בהם סניפי הבנק פתוחים לקהל אחר הצהריים, והוראת הביצוע נרשמה בחשבון ב"ערך" של יום העסקים הבא, וזאת במהלך 7 השנים טרם הגשת התביעה". להערכת התובע, הנזקים הכספיים לחברי הקבוצה מסתכמים בסך של כ-500 אלף שקל בשנה וכן הנזק שנגרם לטענתו בשבע השנים האחרונות עומד על סך של כ-3.5 מיליון שקל.

מבנק הפועלים נמסר: "הבנק טרם קבל את התביעה. כאשר יקבל אותה, ילמד אותה ויגיב בבית המשפט.

צילום: תומר אפלבאום

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker