יסמין גואטה
יסמין גואטה

החל מה-30 במאי לא יוכלו לבנת פורן והמרכז למימוש זכויות רפואיות שבראשו היא עומדת לתת ייעוץ משפטי ללקוחותיהם, כך קבע היום (ב') השופט יוסף שפירא מבית המשפט המחוזי בירושלים.

צילום: יח"צ

השופט פסק עוד כי החל מה-18 במאי לא תוכל פורן לערוך מסמכים בעלי אופי משפטי או לפנות בדרישה לתשלום פיצויים או הכרה בנזק למוסדות שונים ובין היתר למוסד לביטוח לאומי, חברות ביטוח ורשויות המס.

בתחילת החודש פסק שפירא כי פורן והמרכז לא יוכלו לפנות בשם לקוחותיהם לביטוח לאומי, למשרד הביטחון, למס הכנסה ולחברות ביטוח. בכך, קיבל השופט את תביעתה של לשכת עורכי הדין שטענה באמצעות עוה"ד אסף פוזנר ואתי ליבמן עפאים ממשרד כהן, וילצ'יק קמחי כי "פעולות המרכז למימוש זכויות רפואיות הן פעולות המסיגות את גבול מקצוע עריכת הדין באופן מובהק והמרכז מפר חובה חקוקה של חוק לשכת עורכי הדין".

ימים ספורים לאחר מכן, הגישה פורן בקשה דחופה לבית המשפט המחוזי לעכב את ביצוע פסק הדין עד למתן החלטה בערעור שבכוונתה להגיש. בבקשה היא טענה כי השלכתו של הצו שניתן מרחיקת לכת ודרמטית. שפירא קיבל את בקשתה של פורן והוציא צו זמני לעיכוב ביצוע פסק הדין המאפשר למרכז למימוש זכויות רפואיות המשך פעילות. הצו ניתן עד שתתקבל תגובת לשכת עורכי הדין ואז יתקיים דיון נוסף בנושא.

בהחלטתו קבע השופט כי על פורן לפנות לכל מי שנרשמו אצלה כלקוחות ולהודיע להם על אי מתן השירותים וכן לשנות את פרסומיה בהתאם. השופט הוסיף כי על פורן לפרט בפני לקוחותיה עד לסוף חודש מאי כי "המרכז מסייע למלא טפסים באופן טכני בלבד, אך אינו מסייע או מייעץ איזה טופס יש למלא ואינו מסייע במימוש 'זכויות' כלשהן".

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי: "אני מברך על החלטתו מהיום של בית המשפט הנכבד, אשר קבע כי למעשה המרכז למימוש זכויות רפואיות יחדל ממרבית פעולותיו בעוד מספר ימים. מדובר בהחלטה שיפוטית נוספת המקבלת את עמדתה של לשכת עורכי הדין, מחזקת את מעמדם של עורכי הדין ומגינה על הציבור כולו".

מהמרכז למימוש זכויות רפואיות נמסר בתגובה "בית המשפט האריך את עיכוב כל הצווים שהתייחסו לפעולות שהמרכז מבצע, כדי לאפשר לנו לפנות לבית המשפט העליון בצורה מסודרת.

הצווים היחידים שלא עוכבו נוגעים לייצוג משפטי ולניסוח מסמכים משפטיים, פעולות שהמרכז ממילא לא עושה ואין בכוונתו לעשות, שכן המרכז נותן אך ורק שירותים רפואיים ובירוקרטיים לניגשים לוועדות הרפואיות.

בכוונת המרכז לפנות לבית המשפט העליון, ואנחנו בטוחים שבית המשפט ישיב את המצב לקדמותו ויקבע שהמרכז פועל כדין".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום