שי לבנת בעדות בבימ"ש: "אני חותם על המון מסמכים - ולא קורא את כולם"

בתביעה שהגיש טען לבנת בין היתר כי שני שותפיו, שהיו בעלי מניות המיעוט בחברות הפרטיות שבשליטתו, הבריחו את נכסי החברות ורימו אותו

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

"יש לי חור שחור שאני לא יודע להסביר אותו, אני לא יודע מה בדיוק קרה שם" - כך העיד היום בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה שי לבנת, בנו של איש העסקים אברהם (בונדי) לבנת בהתייחס להסכם עליו חתם מול שותפיו לשעבר.

לבנת מכהן כדירקטור בחברות רבות ובהן כלל החזקות עסקי ביטוח, כלל תעשיות והשקעות, אלרון תעשיות אלקטרוניות, יוניברסל משאיות יבואנית איסוזו וחברת תעבורה. הוא העיד במסגרת תביעות ההדדיות שהוגשו לפני כשנה על ידי לבנת מצד אחד ושותפיו העסקיים לשעבר אמיר אדלר ואילן פדלון מצד שני.

שי לבנת
שי לבנתצילום: אייל טואג

בתביעה שהגיש, טען לבנת בין היתר כי שני שותפיו, שהיו בעלי מניות המיעוט בחברות הפרטיות שבשליטתו, הבריחו את נכסי החברות ורימו אותו. בשל הנזקים שנגרמו לו הוא תבע מהם 74 מיליון שקל ואף הגיש תלונה במשטרה. מנגד, שני השותפים לשעבר הגישו תביעה בה ביקשו לפרק את השותפות בין הצדדים ולבצע הליך התמחרות במסגרתו יוכלו לרכוש מלבנת את חלקו בחברות.

לבנת נחקר בבית המשפט על ידי עו"ד בן צור המייצג את פדלון ואדלר בנוגע למתווה המוסכם להקצאת מניות חברת זואי, החברה האם שבה החזיקו שלושת השותפים מניות בשיעורים שונים. בן צור שאל את לבנת איך לא הבחין שחתם על מתווה שונה ממה שהוא טוען שהוסכם עליו. "טענת שיש מתווה שהוסכם ואחר כך החתימו אותך ברמייה על שורה של מסמכים, אך מה היה מתווה סלפטר?" שאל עורך הדין. לבנת השיב: "ידעתי שאני מעלה להם את שיעור האחזקות מ-5% ל-15%.. לא נכנסתי לפרטים, לא אני דחפתי הם אלו שרצו להעלות את האחוזים... אני לא מתיימר להיות משפטן וזה גם לא הצד החזק שלי". לבנת הדגיש כי "לא הייתי חשדן כלפי אילן ואמיר. לא חשבתי שמישהו מסדר אותי. לא ראיתי את זה".

השופט עופר גרוסקופף תהה: "אפילו לא קראת מסמך של שני עמודים שדנתם עליו חודשים רבים?". לבנת השיב כי "אני מכיר את עצמי ולצערי זה יכול להיות". השופט הקשה: "איך זה שאתה לא מוטרד מזה שאתה חותם על הסכם שונה ממה שסיכמת עליו? האם לא הבנת את ההסכם המאוד פשוט הזה? לא הבנת שהמשמעות של ההסכם היא שאתה מוכר אופציה של 10% מהמניות לפדלון ואדלר תמורת 50 אלף דולר?".

לבנת השיב כי "אני לא בטוח שקראתי את זה, אילן הסביר לי". השופט המשיך "מה אתה כן זוכר"? לבנת השיב "יש לי חור שחור שאני לא יודע להסביר אותו, אני לא יודע מה בדיוק קרה שם. אני לא יכול לפרש חור כזה שחור שאני לא מבין אותו".

במהלך הדיון היו חילופי דברים קשים בין עו"ד בעז בן צור מצד אחד לבין שי לבנת ועורך דינו גיורא ארדינסט מצד שני. לבנת הטיח בעו"ד בן צור כי "האשמת אותי שאני 14 שנה לא יודע את שמי. אמרת לי שתמרח לי את כל החרא על הראש, אני פעם פגעתי בך? למה לך להעליב אותי?....אם הייתי יותר חשדן ועירני לא היינו פה? אם אתה מאשים אותי בנאיביות אתה צודק".

בתגובה אמר בן צור כי "אני מייחס לך דברים הרבה יותר קשים...אתה מציג את עצמך כאיש מנוסה כדירקטור בחברות. אין איזה גבול?". לבנת השיב כי "אני מתנהל באמצעות אנשי אמון שלי. בכל מקום יש לי יועצים משפטיים. אני חותם על המון מסמכים ביום. אני לא קורא את כל מה שמגישים לי. אם משהו מעורר את חשדי אני שואל. אני לא חושב לשנייה שמשהו לא בסדר פה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker