ראשי ועד עובדי הרכבת לשעבר ירצו עבודות שירות על קבלת שוחד

על היו"ר לשעבר, שאול עוקיש, וסגנו, מיכאל חיון, הוטלו גם קנסות. השופטת הדגישה כי נסיבותיהם האישיות של הנאשמים חריגות וכי נתוניו האישיים של עוקיש מצדיקים הקלה בעונש

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

>> שאול עוקיש, יושב ראש הוועד הארצי של הרכבת לשעבר, ירצה עבודות שירות וישלם קנס כספי בסך 35 אלף שקל - כך קבעה אתמול השופטת ליאורה פרנקל (שיפמן) מבית המשפט השלום ברמלה.

עוקיש הורשע על פי הודאתו לאחר הליך של גישור. הוא כיהן כיושב ראש הוועד הארצי וממונה הרווחה הארצי ברכבת עד שהודיע על פרישתו לגמלאות במסגרת הסדר פרישה מיוחד לאחר שנעצר ב-2009. יחד אתו הורשע סגנו לשעבר, מיכאל חיון, ששימש יושב ראש ועד העובדים של מחוז דרום ברכבת ישראל. בגזר הדין מתוארים השניים כבעלי כוח רב: "בקרב עובדי הרכבת וספקיה נודעו הנאשמים כבעלי כוח רב והשפעה במכלול תחומים, לרבות בהקשר של הספקת מוצרי ביגוד לעובדי הרכבת, וכ'אנשים החזקים' בהיות ועד העובדים גוף חזק ומשפיע".

בכתב האישום נטען כי עוקיש וחיון קיבלו שוחד בשלושה אירועים שונים. על פי כתבי האישום, הם קיבלו מצביקה שניצלר, בעל חברת טקסטיל, שוחד בסכום כולל של כ-80 אלף שקל לצורך קידום עסקות שונות של אספקת פריטי לבוש לעובדים.

עוקיש, ציינה השופטת, טען כי הקדיש את חייו למען הקהילה וכי "כל חייו לעיניו עמדה מלה אחת, וזוהי נתינה". הוא הוסיף כי "מעל שלוש שנים הוא עובר עינוי חברתי ומושפל לעיני הבריות, התפטר מכל תפקידיו הציבוריים, וכיום עסוק בטיפול במצבו הבריאותי הקשה". השופטת הדגישה כי "נסיבותיהם האישיות של הנאשמים חריגות" והוסיפה כי בנתוניו האישיים ובחומר החקירה של עוקיש יש כדי להצדיק הטלת עונש קל יותר עליו. השופטת גזרה על עוקיש שישה חודשי עבודות שירות וקנס כספי בסך 35 אלף שקל. על חיון גזרה השופטת שישה חודשי עבודות שירות וקנס כספי בסך 50 אלף שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker