העליון: כתב האישום נגד הברוקר עידו סמואל לא יבוטל

השופט דחה עתירה לביטול כתב האישום נגדו בטיעון של הגנה מן הצדק ■ סמואל, שהיה הבעלים של חברת ההשקעות ברוקרטוב, הואשם שהוציא במרמה כספים באמצעות דו"חות רווח מזויפים

יסמין גואטה
יסמין גואטה
יסמין גואטה
יסמין גואטה

כתב האישום נגד הברוקר עידו סמואל לא יבוטל - כך פסק שופט בית המשפט העליון יורם דנציגר. השופט דחה את עתירתו של סמואל לבטל את כתב האישום נגדו בטיעון של הגנה מן הצדק שמאפשר לבטל כתב אישום על הסף.

עידו סמואלצילום: בכר דודו

סמואל, שהיה הבעלים של חברת ההשקעות ברוקרטוב, הועמד לדין באישומים שהוציא במרמה כספים ממשקיעים שונים באמצעות דו"חות רווח מזויפים. נגד סמואל הוגשו שני כתבי אישום נפרדים בפער של כשנה ביניהם: הראשון נדון בבית המשפט המחוזי והשני בבית משפט השלום.

סנגורו של סמואל טען לאחר שהוגש כתב האישום השני נגדו כי כל הראיות המשמשות את הפרקליטות בכתב האישום השני נאספו ונגבו ב-2008, ומאז לא נוספה כל ראיה חדשה לביסוס גרסתם של המתלוננים.

ב-2009 נסגר תיק החקירה נגדו בעילה של חוסר ראיות, אך ב-2010 נפתחה נגדו חקירה נוספת בה נחשד בביצוע עבירות דומות ובסופה הוגש נגדו כתב האישום הראשון לבית המשפט המחוזי בתל אביב. ב-2010 הוגש כתב האישום השני לבית משפט השלום.

סמואל הגיש בקשה לבית משפט השלום לבטל את כתב האישום השני נגדו בטענה להגנה מן הצדק. לטענתו הפרקליטות השתהתה בהגשת כתב האישום השני נגדו ובפרק הזמן הזה נשמעו עדים מטעם הפרקליטות בפני בית המשפט המחוזי, באופן שלא איפשר לאחד את הדיון בשני כתבי האישום נגדו. בית משפט השלום דחה את בקשתו ולכן הוא ערער לעליון.

השופט דנציגר ביקר את השתהות הפרקליטות בקבלת החלטה לגבי הגשת כתב האישום השני נגד סמואל, אך הוא דחה את העתירה על הסף. דנציגר פסק כי למרות שנפגעו זכויותיו של סמאול וזכויות האינטרס הציבורי בניהול יעיל של ההליכים, "אין מקום לסטיה מההלכה הפסוקה בדבר אי התערבות בהחלטות ביניים בהליך הפלילי. העתירה אינה מגלה נסיבות חריגות ואינה נופלת לגדרי המקרים הנדירים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker