פסק בוררות: קרן טנא תשלם לקבוצת הולילנד קוסמטיקס כ-10.3 מיליון שקל

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

>> קרן ההשקעות טנא הון צמיחה, שבשליטת ד"ר אריאל הלפרין, תשלם לקבוצת הולילנד קוסמטיקס פיצויים בסך של כ-10.3 מיליון שקל בגין הפרת הסכם שנערך בין הצדדים - כך קבע השבוע הבורר רו"ח דני וקנין.

ב-2008 נחתם בין קבוצת הולילנד קוסמטיקס וקרן טנא הסכם לפיו תרכוש הקרן את פעילות חברת הולילנד בתחום הקוסמטיקה. ביצוע ההסכם היה תלוי בקבלת רישיון תמרוקים כללי ממשרד הבריאות בתוך 90 ימים ממועד החתימה על ההסכם. רישיון זה ניתן על ידי משרד הבריאות ב-11 נובמבר 2008, שהיו 91 ימים ממועד החתימה על ההסכם בין הצדדים. בעקבות העיכוב שלחה קרן טנא הודעה על ביטול ההסכם שאותה נימקה באי קבלת רישיונות משרד הבריאות עד למועד האחרון שנקבע, שלטענתה חל ב-10 בנובמבר 2008.

אריאל הלפרין, מנכ"ל קרן טנאצילום: עופר וקנין

קבוצת הולילנד תבעה באמצעות עוה"ד מאיר לפלר, ארן לוסטיגמן ושלומי פרידמן, את אכיפת ההסכם או לחילופין פיצוי בגין נזקיה לאור הפרת ההסכם על ידי קרן טנא. קרן טנא טענה מנגד כי ביטול ההסכם על ידה נעשה כדין, וכי הוטעתה במסגרת המצגים שניתנו לה טרם חתימת ההסכם.

בפסק הבוררות מתח הבורר וקנין ביקורת על התנהלות קרן טנא וקבע, שהיא הטעתה את קבוצת הולילנד בהתנהגותה ולאחר מכן התנערה מהעסקה מטעמים בלתי מוצדקים: "אין כל מחלוקת, כי עיכוב בין יום אחד, בקבלת והנפקת הרישיון הכללי, אינו יכול להוות בנסיבות העניין, עיכוב המצדיק ביטולו של ההסכם מעיקרו, יהיו הוראותיו של ההסכם אשר יהיו".

הבורר קבע כי הודעת ביטול ההסכם נעשתה בניגוד להוראותיו של ההסכם ובניגוד לדין ולכן מהווה הפרה יסודית של ההסכם. הוא הבהיר כי אכיפת ההסכם בלתי מוצדקת בנסיבות העניין ולכן נדחתה תביעתה של הולילנד לאכיפת ההסכם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker