2 אחים לא דיווחו על 6.77 מיליון דולר שמצאו בבית דודם שנפטר

החשדות: הכסף נלקח על מנת שלא יגיע לידיהן של אמם והידועה בציבור של הדוד ■ השניים לא דיווחו לפקיד השומה על הסכום שלקחו

שני מזרחי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הותר לפרסום כי שני יזמי נדל"ן אורון ורועי לוסטרניק, מצאו מזוודה המכילה 6.7 מיליון דולר בבית דודם, ראובן, שנפטר. השניים, הסתירו את האוצר מאמם, אחותו של הדוד שנפטר ומהידועה בציבור שלו כדי שלא יגיעו לידיהן במסגרת סכסוך ירושה. השניים לא דיווחו על הכספים למס הכנסה ונתפסו בביקורת שומה.

תחילת הפרשה בביקורת שומה במשרד שומה תל אביב 4. במהלך הבדיקה עלה חשד כי השניים לא דיווחו על הכנסה חייבת במס בסכום של 22 מיליון שקל. אורון לוסטרניק הצהיר בהצהרת ההון שלו על 2 מיליון דולר ו-3.5 מיליון שקל שלא הופיעו בהצהרת ההון הקודמת שלו.

צילום: דרימסטיים

במסגרת הדיונים שנערכו במס הכנסה, הסביר רואה החשבון של האחים כי מדובר בכסף שהם מצאו: "מתחת לבלטה בביתו של הדוד שנפטר ולקחו אותו לחזקתם", כל אחד לקח מחצים הסכום. אולם, רועי הצהיר כי קיבל בירושה מדודו סכום כסף נכבד שאינו ידוע ולכן ציין את הסכום בשקל אחד בלבד.

בעקבות נתונים אלו וממצאים נוספים שהצטברו פתחה מחלקת חקירות מס הכנסה תל אביב בחקירה במהלכה סיפרו השניים כי מצאו סכום של 6.77 מיליון דולר בבית הדוד שנפטר בתוך מזוודה, התחלקו בכסף שווה בשווה ולא סיפרו ליורשים החוקיים של הדוד.

בנוסף סיפרו השניים כי על הירושה התנהל מאבק ממושך במסגרתו מונה מנהל עיזבון וכי לא היתה להם כוונה להחזיר את הכסף שמצאו כדי שלא יתגלגל לידיה של הידועה בציבור של הדוד, שהיתה גם מזכירתו.

השניים אף חתמו על תצהיר לפיו, לאור ידיעתם, כי הידועה בציבור רוצה "לשדוד" את העיזבון, החליטו לשמור בסוד את דבר מציאת המזוודה ולא סיפרו גם לא להוריהם או לבנות זוגם.

בתום החקירה שוחררו השניים בהפקדת ערבות של 1.6 מיליון שקל כל אחד ואיסור יציאה מהארץ למשך 180 יום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker