עד תביעה בפרשת הולילנד התלונן: ירו על מכוניתי

עו"ד אבי דרכסלר לשעבר מנהל מינהל מקרקעי ישראל ועד תביעה בפרשת הולילנד, מצא הבוקר את שמשת רכבו מנופצת וסימני ירי על פח הרכב ■ דרכסלר הודיע למשטרת מרחב דן שפתחה בחקירה ■ נכון לשעה זו, נבדקים כל כיווני החקירה לרבות קשר לעדותו בפרשת הולילנד

שני מזרחי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
שני מזרחי

עו"ד אבי דרכסלר ,לשעבר מנהל מינהל מקרקעי ישראל ועד תביעה , התלונן הבוקר (ב') על ירי לעבר מכוניתו. דרכסלר המתגורר ברחוב תדהר ברמת גן יצא  מביתו, והבחין בנזק שנגרם למכוניתו מסוג אאודי A6. שמשת הרכב מנופצת ועל הפח נתגלו סימני ירי. דרכסלר התקשר למרחב דן והודיע כי לדעתו ירו לעבר רכבו במהלך הלילה. חוקרי מרחב דן שהגיעו למקום אישרו שאכן מדובר בירי ופתחו בחקירה. בשלב זה, אמרו במשטרה נבדקים כל כיווני החקירה לרבות אפשרות כי הירי בוצע לאור עדותו הקרובה של דרכסלר בפרשת הולילנד.

דרכסלר סיפר לשוטרים שהגיעו למקום ולכלי התקשורת כי לילה קודם לכן (א'), בעת שישב עם אישתו בסלון הבית, בסביבות חצות, שמע רעשים אבל חשב כי מדובר בזיקוקים: "לא העלינו בדעתנו שזה קשור אלינו", אמר דרכסלר והוסיף: אנחנו נשמח לדעת מי עשה כבר כזה". אולם, כשיצא בבוקר למכוניתו הבחין לדבריו בנזק שנגרם והבין כי מדובר בירי לעבר מכוניתו. בעקבות כך כאמור, התקשר דרכסלר מיידית למשטרה שהגיעה למקום ופתחה בחקירה.

דרכסלר פרש בשנת 2002 מתפקידו במינהל והצטרף למשרד עורכי דין פרטי, ישמש עד תביעה מרכזי בפרשת הולילנד. כזכור, ביום חמישי בשבוע שעבר, הגישה פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) כתב אישום כנגד 16 מעורבים וביניהם ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, בגין עבירות שוחד.

במרכז כתב האישום, עומדת העיר ירושלים ו"מלון הולילנד" לשעבר, שהפך לפרויקט בנייה גדול, המתנשא על רכס העיר ונראה כמעט מכל חלקי העיר, בשלב זה, החלק הבנוי של הפרויקט הוא מחצית ממנו. בעבר, היה על הרכס מלון קטן של 100 חדרים. אולם, באמצעות ארבע תוכניות שקודמו ואושרו במשך עשור, בזו אחר זו, על ידי מוסדות התכנון, תוך המעורבות של הנאשמים השונים, הפך המלון לשכונת מגורים עתירת מימדים בת למעלה מ-1000 יחידות דיור. חלקן בשני מגדלים של למעלה מ-30 קומות.

כתב האישום מתאר מערכת יחסים בין יזמי הנדל"ן ובעלי הקרקע בפרויקט הולילנד לבין עובדי ונבחרי הציבור, שפעלה לאורך הזמן ובשיטתיות כך שיזמי הנדל"ן מספקים מעת לעת את צרכיהם הכספיים של עובדי הציבור והמקורבים להם, בשלבים השונים של ההליכים התכנוניים. בתמורה, פעלו עובדי ונבחרי הציבור להסרת מכשולים, דחיית התנגדויות, קיצור דרמטי בלוחות הזמנים של ההליכים התכנוניים, הגדלה ניכרת של אחוזי הבניה, שינויים בייעוד המקרקעין והקלות בחובות הבניה והפחתת מסים לפי בקשת היזמים.

מכוניתו של דרכסלר, הבוקרצילום: דניאל בר און

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום