השלמת הכנסה

חשבת שכר בישרוטל מואשמת בגניבת יותר מ-5 מ' ש'

פביאן פאס מואשמת כי במשך השנים 2007-2010 זייפה שמות עובדים וגבתה בעבורם שכר

שני מזרחי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שני מזרחי

חשבת שכר לשעבר ברשת ישרוטל, פביאן פאס, מואשמת בגניבה של מעל ל-5 מיליון שקל מקופת הרשת. על פי כתב האישום, אשר הוגש היום על ידי פרקליטות מחוז דרום (א') לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, עולה כי בין חודש מארס 2007 לינואר 2010, פאס זייפה מסמכים ורישומי מחשב בנסיבות מחמירות, השתמשה במסמכים מזויפים, קיבלה דבר במרמה בנסיבות מחמירות וגנבה מהרשת סכום של למעלה מ-5 מיליון שקל וניסתה לגנוב עוד 93 אלף שקל. החשבת גרמה בעקבות עבירותיה, לפי האישום, לרישום כוזב במסמכי הרשת ואיחסנה מידע כוזב במחשבים.

על פי כתב האישום, פאס שימשה כחשבת רשתית ברשת מלונות ישרוטל ובמסגרת תפקידה היתה אחראית בין היתר על מלונות הרשת באילת: המלך שלמה, ספורט, אגמים, רויאל גרדן, רויאל ביץ', לגונה וים סוף. פאס היתה אחראית על הכנת משכורות לעובדים, הפקת תלושי שכר והזנת מערכת המחשב במלונות אלה בנתוני השכר לצורך תשלום משכורות ותשלומים נוספים לעובדים.

כמו כן, פאס היתה אחראית על הדפסת צ'קים של הרשת לצורך תשלום משכורות ותשלומים אחרים כגון מפרעות שכר וגמר חשבון לעובדים שסיימו עבודתם. צ'קים אלו הועברו על ידי פאס לקופאית הראשית של הרשת לצורך פרעונם וקבלת מזומן תמורתם. בתום ההליך, פאס היתה מקבלת את הכספים ומעבירה אותם לעובדים באמצעות נציגי משאבי אנוש של המלונות.

על פי האישום, פאס זייפה את הרשימות החודשיות של מקבלי המשכורות במלונות השונים בכך שהוסיפה להן שמות של אנשים, מספרי עובד וסכומים לתשלום, ויצרה מצג שווא כלפי ישרוטל לפיו אותם אנשים זכאים למשכורות. פאס, לפי האישום, הוסיפה שמות של אנשים שכלל לא עבדו במלון, או שמות של אנשים שסיימו את עבודתם ולעתים שמות של עובדים שעבדו במלון אך משכורתם באותה חודש שולמה בדרך אחרת.

מיד לאחר מכן היא הכינה מעטפה ריקה על שם אותם עובדים פיקטיביים, ולפי האישום, הכניסה את סכומי התשלום למעטפות אלה. פאס, לפי האישום, חילקה לנציגי משאבי האנוש במלונות השונים את המעטפות המיועדות לעובדים ביחד עם המעטפות של העובדים הפיקטיביים ומיד לאחר מכן, לקחה לעצמה, ללא הסכמה, את הכסף מהמעטפות עליהן הופיעו שמות העובדים הפיקטיביים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker