אחותו של עופר עיני תרצה 8 חודשי מאסר בפועל

דקלה חדיר, אחותו של יו"ר ההסתדרות, הורשעה בתיווך לשוחד במסגרת תפקידה כפקידה ביחידת הסמך לעובדים זרים; בעלה ירצה 28 חודשים בפועל

שני מזרחי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שני מזרחי

דקלה חדיר, אחותו של יו"ר ההסתדרות עופר עיני, תרצה 8 חודשי מאסר בפועל, כך גזר היום (ראשון) שופט בית המשפט המחוזי בבאר שבע, יורם צלקובניק. חדיר הורשעה במסגרת הסדר טיעון בעבירות שוחד ומרמה בנסיבות מחמירות שביצעה, בעת שעבדה כפקידת תביעות ושכר במדור תשלומים של יחידת הסמך לעובדים זרים במשרד התמ"ת בבאר שבע. יחד איתה הורשע גם בעלה אמיר, ששימש כפקיד אכיפה במחלקת הגבייה והאכיפה של מע"מ בבאר שבע והוא נידון ל-28 חודשי מאסר בפועל. בנוסף, הטיל השופט על אמיר קנס של 20 אלף שקל ופיצוי כספי של 45 אלף שקל.

עופר עיניצילום: אפלבאום תומר

בחודש אפריל האחרון הודו אמיר ודקלה חדיר בכתב אישום מתוקן שהוגש נגדם במסגרת הסדר טיעון, לפיו ביצעו עבירות של קבלת דבר במרמה ולקיחת שוחד איומים. אמיר הודה גם בעבירה של סחיטה באיומים ודקלה בעבירה של מרמה והפרת אמונים ותיווך בשוחד.

בעת ביצוע העבירות שימש אמיר פקיד אכיפה במחלקת גבייה ואכיפה של מע"מ בבאר שבע ודקלה שימשה כפקידת תביעות ושכר במדור תשלומים של יחידת הסמך לעובדים זרים במשרד התמ"ת בעיר. מכתב האישום המתוקן עולה כי בתחילת אפריל 2005 נפגש אמיר עם סוכן סמוי, שהופעל על ידי מחלקת הביטחון של אגף המכס אותו הכיר אמיר כמי שעוסק בסחר בסיגריות. אמיר הציג עצמו בפני הסוכן כמנהל המכס והצהיר שיש ברשותו 70 ארגזי סיגריות שהוברחו ממצרים ומאוחסנים בדימונה. בעקבות כך, נפגשו השניים ואמיר ביקש מהסוכן 30 אלף שקל מקדמה עבוד הסיגריות. הסוכן שילם זאת והבטיח להעביר את יתר הסכום עם קבלת הסיגריות. במקרה אחר, הורשע אמיר כי פנה לאח של נחקר במע"מ ואמר לו שיש לאחיו הרבה חובות. במקביל, ביקש אמיר מאחיו של החייב הלוואה של 25 אלף שקל לחודשיים. אולם, אמיר לא החזיר את סכום ההלוואה.

בנוסף, לפי כתב האישום המתוקן, פנה אל דקלה בעלים של חברת כוח אדם ומסר לה מסמכים רלוונטים לפתיחת תיק לצורך קבלת היתרים להעסקת עובדים תושבי השטחים שנדרשו לו לצורך עבודות בנייה. בסמוך לחודש מארס 2005, דקלה התקשרה לבעלים של החברה והציגה עצמה כאחראית לשכת התעסוקה על עובדי שטחים וביקשה ממנו להיפגש. בפגישה ציינה בפניו כי שמעה שהוא איש עסקים ואמרה כי יש לה כוח להוציא אישורים לעובדי השטחים או לסגור אותם שלא ייצאו. בנוסף, אמרה לו דקלה כי היא עובדת מול השב"כ וכי אם הוא רוצה שירות טוב, יהיה עליו לשלם לה כסף.

הבעלים של החברה סרב לשלם לדקלה וטען שהגיש לה את המסמכים לפי החוק. האחרונה הבהירה כי תקרע את המסמכים ו"תסגור" אותו כך שלא יקבל אף עובד והוסיפה כי "היא תראה לו מי היא". למחרת, דרשה ממנו דקלה פעם נוספת כסף והוא המשיך לסרב. לבסוף, התרצה הבעלים של החברה והעביר לידיה 20 אלף שקל כפי שביקשה. אולם, מאחר שהאישורים להעסקת עובדי שטחים לא התקבלו לידיו, פנה הבעלים של החברה לדקלה פעם נוספת והיא הזמינה אותו לביתה. בעלה, שהכיר את הבעלים מחקירת מע"מ שעבר, הבהיר לו בפגישה בביתם כי התיק שלו במע"מ מורכב, הודה לו על העברת הכספים לדקלה והבטיח לו שהאישורים יועברו אליו.

כשהאישורים עדיין לא הועברו לידי הבעלים של החברה, התקשר אליו אמיר, לפי האישום, וביקש ממנו שלא יפנה למשטרה וכי הם יחזירו לו את כספו. השניים קבעו להיפגש כדי שאמיר יחזיר את הסכום של 20 אלף שקל. אמיר הגיע בליווי שני גברים בדואים ואיים עליו שייקח 1,700 דולר: "אתה רואה את השלושה האלה, תוך 24 שעות הם יחסלו אותך". הבעלים של החברה סרב לקחת את הכסף ועזב. ימים ספורים לאחר מכן אמיר שלח אליו באמצעות אדם שלישי סכום של 17 אלף שקל.

"הנאשמים עשו שימוש ציני במעמדם כעובדי ציבור, ולא בחלו בשום דרך, לפיזור הבטחות בדרך של מצגי שווא ומעשי עוקץ לצורך שאיבת כספים בהיקף של מאות אלפי שקלים מקורבנות העבירות", כתב השופט בגזר הדין והוסיף: "התנהגותם של הנאשמים היתה שיטתית, מתוכננת, רחבת היקף, לאורך חודשים רבים והם פעלו מתוך עניין משותף".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker