חשד: שופט הכדורסל סמי בכר העלים הכנסות של 850 אלף שקל

פרקליטות מחוז תל-אביב הגישה היום כתב אישום נגד בכר, המואשם כי העלים הכנסות משיפוט במשחקים בחו"ל שהסתכמו ב-850 אלף שקל

שני מזרחי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שני מזרחי

פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) הגישה היום (ד') כתב אישום נגד שופט כדורסל בינלאומי, שמואל (סמי) בכר בגין העלמות מס.

על-פי כתב האישום, בין השנים 2008-2001 הרוויח בכר הכנסות בסכום של 850 אלף שקל בגין שיפוט במשחקי כדורסל בחו"ל. לפי האישום, בכר לא הגיש דו"חות למס הכנסה על מנת להתחמק מתשלום מס.

"במהלך התקופה הרלוונטית לכתב האישום השתמש הנאשם במרמה, עורמה ותחבולה במזיד ובכוונה להתחמק ממס, והעלים מפקיד השומה הכנסותיו משיפוט משחקי כדורסל בחו"ל", נטען בכתב האישום. בין היתר לא הודיע בכר לפקיד השומה על עיסוקו כשופט כדורסל בחו"ל בין השנים 2001-2008, והפקיד את הכנסותיו בחשבונות בנק בבולגריה וביוון והעלים את כל מקור עיסוקו והכנסותיו כשופט בחו"ל.

"ביום 16.1.2008 קיבל בכר מפקיד השומה אישור תושבות לצורך מס, על פי בקשתו, לצורך הצגתו בפני היורוליג", אישור זה, לפי כתב האישום מעיד כי בכר תושב ישראל לצרכי מס וכי הוא משלם את המסים המוטלים עליו בישראל. "עם המצאת אישור זה ועל פיו, קיבל בכר הכנסותיו מהיורוליג בלא שנוכה מס במקור".

בעקבות כך, כאמור, הגישו עוה"ד אורית גולדמן ועלא חורי מפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) כתב אישום נגד בכר בגין העלמות הכנסות בשווי 850 אלף שקל על מנת להתחמק מתשלום מס.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker