הבורר |

הנכד של הבאבא סאלי יכריע במחלוקת דמי הניהול בב. יאיר

התקדים שנועד להכריע בסיווג בעלי מניות מיעוט בהצבעות על אישורי עסקה ואשר לו מחכות כמה חברות, הועבר לבוררות אצל הרב דוד אבוחצירא

הילה רז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הילה רז

הרב דוד אבוחרצירא מנהריה, נכדו של הבאבא סאלי, הוא שיכריע במנגנון התקדימי שאמור היה להיקבע בבית המשפט העליון בנוגע לסיווגם של בעלי מניות מיעוט בהצבעות על אישורי עסקה, כאשר בעל מניות המיעוט עלול להימצא בניגוד עניינים. בהתאם להסכמת הצדדים להליך המשפטי, חברת ב. יאיר ובעליה יוסף ויאיר ביטון מצד אחד ובעל מניות מיעוט בחברה מרדכי אלבוים מהצד השני, הוחלט אתמול (ראשון) כי הסכסוך המשפטי יובא להכרעתו של אבוחצירא שישמש כבורר מוסכם ביניהם.

הסכסוך בין הצדדים פרץ לאחר שבעלי השליטה בחברה, האחים יאיר ויוסף ביטון, ביקשו מאסיפת בעלי המניות של החברה לאשר להם הסכם דמי ניהול, כלומר שכר והטבות שונות. הסכם כזה מחייב אישור של אסיפת בעלי המניות ברוב של לפחות חצי מבעלי המניות שאינם מסווגים כבעלי עניין אישי בעסקה. אלבוים, חרדי מחסידות בעלז בירושלים, בעל מניות מיעוט בחברה, התנגד לעסקה. החברה טענה להגנתה שמדובר בבעל מניות שמנסה לסחוט את החברה במיליוני שקלים.

דוד אבוחציראצילום: ויקפדיה

בפסק הדין שניתן לפני כשלושה חודשים קבע השופט נועם סולברג מבית המשפט המחוזי בירושלים כי אם בעל המניות המתנגד לעסקה הוא בעל עניין אישי גלוי, שאין לגביו מחלוקת, אזי בעל המניות זה לא ייכלל במניין הקולות הבלתי נגועים. בנוסף, אם בעלי השליטה טוענים כי לבעל המניות יש עניין אישי, אך זה "אינו גלוי ועצם קיומו רק נטען על ידי בעל מניות אחר, בעוד שהוא עצמו איננו מודה בו" - בעל מניות זה יוכל להצביע באסיפה, ובעלי השליטה יוכלו רק לפנות לבית המשפט ולבקש בדיעבד לפסול את ספירת קולו. ב. יאיר ערערה על החלטתו לבית המשפט העליון ובמקביל הגישה לבית המשפט המחוזי בירושלים בקשה לאשר לה את הסכם הניהול.

הכרעת העליון צפויה היתה ליצור תקדים משפטי מחייב לו ממתינות מספר חברות בשוק ההון הישראלי שיכריע בנוגע לאופן סיווג של בעלי מניות מיעוט בהצבעות על אישורי עסקה. עתה יוותר על כנו פסק הדין של השופט סולברג מבית המשפט המחוזי.

בתום דיון שנערך אתמול בפני השופט דרורי הודיעו הצדדים לשופט כי הגיעו להסכמות לפיהן חברת ב. יאיר תשלם תשלום חודשי, כסכום זמני, החל מתחילת דצמבר 2011 תשלום של 100 אלף שקל לחברת הניהול ב. יאיר שבבעלות האחים עד תום הליכי הבוררות או עד מתן החלטת ביניים. לפי ההסכמה הרב אבוחצירא יכריע "בכל הקשור והכרוך במשכורת או בתשלומים או בהטבות שקיבלו או שמקבלים או שיקבלו האחים ביטון מחברת ב.יאיר ובכל סכסוך או מחלוקת הנובעים מדו"חות הביקורת הרשמיים הפנימיים של מבקר הפנים בעניין עסקאות בעלי עניין או מכתבי הטענות בבית המשפט העליון, ובבית המשפט המחוזי בירושלים".

לפי ההסכמות, אם הרב אבוחצירה לא יאות לשמש כבורר, אז הבורר החליפי יהיה הרב יקותיאל אבוחצירה מאשדוד.

אלבוים יוצג על ידי עו"ד יוסי שם –טוב שותף במשרד גלוזמן שם-טוב חוברס ברויד ושות'. עו"ד ניר מילשטיין ממשרד שניצר-גוטליב-סאמט ייצג את ב.יאיר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker