פרשת רשות המסים: יגאל סער ירצה 5 חודשי מאסר בפועל

נציג רשות המסים בארה"ב לשעבר הורשע בשלוש עבירות של הפרת אמונים; השופט זכריה כספי בגזר הדין: "מעשי סער נראים בעיניי כחמורים יותר ממעשיו של כל אחד מיתר הנאשמים עובדי הרשות, למעט מצא"

הילה רז
הילה רז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הילה רז
הילה רז

יגאל סער, נציג רשות המסים בארה"ב לשעבר, נידון היום (ה') לחמישה חודשי מאסר בפועל ו-12 חודשי מאסר על תנאי לאחר שהורשע בשלוש עבירות של הפרת אמונים וזוכה מעבירות שוחד וסיוע למתן שוחד. השופט זכריה כספי מבית המשפט המחוזי בפתח תקוה שגזר את דינו דחה את תחילת ריצוי העונש ב-45 ימים כדי לאפשר לצדדים להגיש ערעור על הכרעותיו המשפטיות.

סער הוא המורשע השלישי מבין שבעת המורשעים בפרשת המינויים ברשות המסים שנשלח למאסר בפועל לאחר הרשעתו. קדמו לו מנהל הרשות לשעבר ג'קי מצא שנידון לשנת מאסר ויורם קארשי, אחיה של שולה זקן, שנידון לשבעה חודשי מאסר. על כל יתר המורשעים נגזרו עבודות שירות. משפטה של נאשמת נוספת בפרשה, שולה זקן, מתנהל בימים אלו בבית המשפט השלום בירושלים.

יגאל סערצילום: מוטי קמחי

סער הורשע בעבירה של הפרת אמונים, בפרשה בה ביקש מקארשי לסייע לו להתקדם ברשות המסים, תחילה לתפקיד סמנכ"ל, ולאחר כך לתפקיד נציג רשות המסים בארה"ב.
בגזר הדין כתב השופט כי "מעשי סער נראים בעיניי כחמורים יותר ממעשיו של כל אחד מיתר הנאשמים עובדי הרשות, למעט מצא".

כספי הוסיף כי "מדהים היה לשמוע שסידרה של מינויים בכירים ברשות המסים עוכבה שוב ושוב, במשך פרק זמן, כדי להפעיל, בדרך המגונה הזו, לחץ פסול על ג'קי מצא, על מנת שיטפל בעניינו של סער וימנה אותו לתפקיד סמנכ"ל למינהל בו חשק. וברקע עומד סער, המפעיל לצורך כך את קארשי. מצא לא יכול היה להיפגש עם שר האוצר עד אשר, כך הודיעה שולה זקן, יעשה את חפצו של אחיה קארשי, למנוי סער לסמנכ"ל. מצא נאלץ להיכנע ונתן הבטחתו למינוי הזה. רק אז הוסרו החסמים וזקן איפשרה למצא את הפגישה עם השר".

השופט קבע לגבי סער כי "במקום יושר וטוהר הפגין שחיתות מידות. במקום תקינות ותרבות ניהול ראויה, הרחיב את התופעה הפסולה והעבריינית של הכנסת גורמים זרים לתוככי ארגון אכיפה גדול וחשוב,במקום הקפדה על שורת הדין והכללים, סטה מן השורה". מכיוון שמעשיו של סער פחותים בחומרתם יחסית למעשיו של מצא, החליט השופט להטיל עליו חמישה חודשי מאסר.

תיק רשות המסים מנוהל על ידי עו"ד יוסי אלון, יוחאי בן שמואל ועמרי קופלר המונחים ע"י מנהלת המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, אביה אלף. סער יוצג על ידי עו"ד גיל דחוח וגלית רוטנברג.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker