שנתיים מאסר למעורבים בפרשת ההלוואות הפיקטיביות בבנק לאומי

רפי עובדיה ואייל קורנבליט שהודו והורשעו בקשירת קשר לביצוע פשע וקבלת דבר במרמה בשל מעורבותם בפרשת ההלוואות הפיקטיביות בבנק לאומי, ירצו שנתיים מאסר וישלמו קנס של 150 אלף שקל

שני מזרחי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
שני מזרחי

שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, יהודית אמסטרדם, גזרה היום (ג'), שנתיים מאסר בפועל וקנס בסכום של 150 אלף שקל על שניים מהמעורבים בפרשת ההלוואות הפיקטיביות בבנק לאומי, רפי עובדיה ואייל קורנבליט לאחר שהודו והורשעו בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. נאשם נוסף, אברהם גולדנברג שהודה והורשע בקבלת דבר במרמה ירצה שישה חודשי מאסר בעבודות שירות וישלם קנס של 40 אלף שקל.

"למותר לציין כי מעשי המרמה של הנאשמים הם מעשים מתוכננים ושיטתיים, ועסקינן בסכומי כסף גבוהים ביותר", כתבה השופטת אמסטרדם והוסיפה: "נוכח מהות המעשים והיקף הסכומים, הרף הגבוה של הסדר הטיעון לו טוענת התביעה - הינו קל בנסיבות העניין".

כזכור, בחודש יוני שנת 2009 הגישה פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) 4 כתבי אישום בפרשת ההלוואות הפיקטיביות בבנק לאומי. כתב האישום המרכזי עוסק במיקי פרידמן, שהיה מנהל הסניף המרכזי של בנק לאומי ואחר כך מנכ"ל בנק לאומי בריטניה, המואשם כי בין השנים 2007-2005 גנב מהבנק עבור אחרים כ-30 מיליון שקל.

בנוסף הוא מואשם במספר עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, עבירות מנהלים בתאגיד וקשירת קשר לביצוע פשע. כתבי האישום מתארים מספר רב של מקרים בהם אישר פרידמן הענקת אשראי סולו ללווים פיקטיביים על סמך הצהרת עושר פיננסי פיקטיבית, ללא כל ביטחונות של ממש ובניגוד לנהלי הבנק.

כך, לפי כתב האישום, קיבלו לווים פיקטיביים הלוואה של 1.5 מיליון שקל בתוך רבע שעה.
על פי האישום, חברו הטוב של פרידמן, עובדיה, מואשם כי יחד עם בנו, רפי עובדיה ושותפו של הבן בחברת "קוסט פלוס" לניכיון שיקים, אייל קורנבליט, רקחו קנוניה שבה עובדיה האב ישלח לפרידמן אנשים שיפתחו חשבון בסניף המרכזי, ויבקשו אשראי סולו של מיליוני שקלים על בסיס הצהרות עושר פיננסי. פרידמן יאשר את האשראי מבלי לבדוק את הנתונים בהצהרת העושר כשלפחות בחלק מהמקרים ידע כי המידע שקרי וכי הלווים אינם מתכוונים או יכולים להשיב את ההלוואה. בין מקבלי האשראי היה גם גולדנברג.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker