נושים פשטו על ביתו של אייל שני; "מתעתע בחוק ובביהמ"ש"

ורדה אלשיך בהחלטתה לבטל את הסדר הנושים של שני: "התופעה לפיה חייבים בעלי יכולות כלכליות מבצעים מעשי לוליינות ולהטוטנות עם החוק הפכה למכת מדינה"

שני מזרחי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שני מזרחי

הותר לפרסום: נאמנים פשטו הבוקר על בתיהם של אייל שני ושותפו העסקי שחר סגל, בעקבות פסיקת שופטת בית המשפט המחוזי, ורדה אלשיך, לביטול הסדר הנושים שהציע שני.

השופטת קבעה כי לבקשת הנאמנים עוה"ד ארז חבר ומרדכי האן מרקוביץ, כל כספיו של שני מתחום המדינה יועברו ישירות לידי הנאמנים - וכי הם יוכלו להיכנס לבתיהם ולמסעדות שבבעלות שני ושותפו שחר סגל ולתפוס מסמכים, מחשבים וטלפונים ניידים.

בנוסף כתבה השופטת בהחלטתה: "יש מקום שהפרקליטות תבוא בדברים עם כונס הנכסים הרשמי, עו"ד דוד האן, על מנת למצוא דרך 'להחיות' את הסעיפים הפליליים שבפקודת פשיטת הרגל בהקדם האפשרי".

צילום: תומר אפלבאום

"התופעה לפיה חייבים בעלי יכולות כלכליות ניכרות מבצעים מעשי לוליינות ולהטוטנות עם הוראות החוק והחלטות בית המשפט הפכה למכת מדינה. הדברים מגיעים עד כדי לעג בריש גלי ללא כחל וסרק להחלטות בית המשפט והוראות החוק", הוסיפה.

תחילת הפרשה בבקשה לפשיטת רגל שהגישה רחל סלם, בת זוגו לשעבר של שני, בשל חובות של למעלה מ-6 מיליון שקל. הבקשה הוגשה בעקבות קריסת המסעדה המשותפת של השניים, אוקיינוס, וכן בעקבות שורה של תביעות של ספקים שתבעו את שני בשל חובות.

שני נכנס להליכים של פשיטת רגל, ובית המשפט מינה את עוה"ד ארז חבר ומרדכי האן מרקוביץ לנאמנים. אולם למרות זאת, מציינת השופטת אלשיך, במהלך התהליך לא שילם שני מאומה לקופה והותירה כמעט ריקה. "במקביל, ואל מול עיניהם הכלות של הנושים, החל החייב עושה הון תקשורתי - ששיאו הופעתו המתוקשרת בתוכנית הריאליטי 'מאסטר שף', כיכוב בפרסומות מסוגים שונים ועוד כהנה וכהנה", כתבה.

במקביל, הוסיפה השופטת, עלה חשד בעניין שלוש מסעדות, המבוססות במידה רבה על המוניטין של שני, כי הן למעשה בבעלותו, או בבעלות משותפת שלו ושל אחרים, תחת חברת "החברה היותר טובים".

משא ומתן בין הנאמנים לשני הוביל להסדר נושים, בו התקבלה הצעתו של שני לתשלום סכום של 1.45 מיליון שקל לקופה בתוספת של 50% מתקבולי המדיה שיקבל בשנתיים הקרובות. עם זאת, שני לא שילם כמעט מאומה והגיש ערעור על הסעיף בהסדר שאומר כי חלק מתקבולי המדיה שלו יועברו לקופה. הערעור עדיין תלוי ועומד בביהמ"ש העליון.

לפיכך הגישו הנאמנים בקשה לבטל את הסדר הנושים, ולקבוע סכום אותו ישלם שני לקופה בכל חודש. בנוסף, ביקשו הנאמנים אישור להיכנס לנכסיו של שני הכוללים מסעדות שבבעלות שותפו לכאורה, סגל ולבתי השניים על מנת לבדוק את המסמכים ולקבוע למי באמת שייכים הנכסים.

באשר לטענתו של סגל, שותפו של שני ובעלי החברה, לפיה שני מועסק במסעדות כשכיר שמרוויח שכר מינימום, כתבה אלשיך: "אין כל צורך בכך כדי להבין ששכר מינימלי כזה לאדם בשיעור פרסום וכשרון כשל שני, הוא בבחינת לעג לרש וזריית חול בעיני בית המשפט. המסקנה בעניין זה הינה פשוטה ובלתי משתמעת לשתי פנים: אף אם גרסת החייב בדבר משכורתו היא נכונה, הרי שמשמעות הדברים היא ששני מאפשר לסגל ולחברה שלכאורה אין הוא בעליה או שותף בה, לנצל לא רק את הנכס בדמות כושר ההשתכרות שלו, אלא גם ובעיקר את נכס המוניטין רב הערך של החייב כשף מן השורה הראשונה. להפיק ממנו רווחי עתק בלא לשתף אות נושי החייב - כל זאת כאשר עניין לנו בפושט רגל מוכרז הנראה כמי שמתעתע בנושים, בחוק ובבית המשפט".

לפיכך, כאמור, ביטלה השופטת את הסדר הנושים, וקבעה כי שני ישלם בכל חודש 25 אלף שקל לקופה. כמו כן נקבע כי כל התשלומים להם זכאי שני מפעילותו במדיה, כולל פיצויים, יועברו במלואם ישירות לידי הנאמנים. בנוסף קבעה השופטת כי הנאמנים יוכלו לפשוט על נכסיהם של שני וסגל על מנת לרדת לשורש הסוגיה בבעלות המסעדות ולחקור אותם כפי שהם זכאים לפי פקודת פשיטת הרגל.

בעקבות כך, פשוט הבוקר הנאמנים עם בתיהם של שני וסגל ועל שלוש המסעדות שבבעלות סגל לכאורה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker