ריקו שירזי: "עד המדינה וילדיו ישלמו - גם אם יתחבאו בתאילנד" - דין וחשבון - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

ריקו שירזי: "עד המדינה וילדיו ישלמו - גם אם יתחבאו בתאילנד"

כתב האישום נגד שירזי: הפצת חשבוניות פיקטיביות ב-25 מיליון שקל, התחמקות ממס בגין הכנסות של למעלה מ-3 מיליון שקל והלבנת הון בסכום של יותר מ-14.5 מיליון שקל

25תגובות

המחלקה לתיקים מיוחדים ברשות המסים, באמצעות עורכי הדין דנה אמיר, ליאת בכור, אורי שפיגל ולירון וקנין, הגישה היום (ד') כתב אישום לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד העבריין ריקו שירזי בעבירות של הוצאת חשבוניות פיקטיביות בסכום של למעלה מ-25 מיליון שקל, התחמקות ממס בגין הכנסות של למעלה מ-3 מיליון שקל ובעבירות הלבנת הון בסכום של למעלה מ-14.5 מיליון שקל.

כתב האישום נגד שירזי הוא כתב אישום שלישי שמוגש במסגרת פרשת "מס לשון" שנחקרה בחודשים האחרונים באמצעות צוות משותף לחקירות מע"מ ומכס תל אביב, יחידת יהלום ברשות המסים והיחידה הארצית לפשיעה כלכלית (יאל"כ) במשטרה. במקביל להגשת כתב האישום כנגד שירזי, שנעצר בראשית החקירה הגלויה ב-27 באוקטובר, הוגשה היום גם בקשה להורות על מעצרו עד תום ההליכים.

כמו כן, הגישה רשות המסים לבית המשפט באמצעות פרקליטות מיסוי וכלכלה בקשה למתן צו זמני ברכוש הכוללת בקשה לחילוט המחאות, כספים, שלושה כלי רכב ושעון יוקרתי משובץ יהלומים.

כפרי ניר

מכתב האישום עולה כי במהלך 2010 ו-2011, פעל שירזי לביצועה של תוכנית עבריינית, במסגרתה נתן הלוואות בריבית קצוצה ללווים שונים וביצע עבירות במטרה להסתיר את מתן ההלוואות, להתחמק מתשלום מס הכנסה ומע"מ בגין הריביות אותן גבה, ולהלבין רכוש שמקורו בעבירה או אשר שימש ואפשר את ביצועה.כפי שנטען בכתב האישום, הלווים זומנו לביתו של שירזי, שם אושרו על ידי שירזי כמקבלי הלוואה. במעמד הפגישה הוסברו ללווים, על ידי שירזי בנוכחות הנאשם, פרטי ותנאי ההלוואה. הוסבר להם כי יקבלו חשבוניות פיקטיביות בגין ההלוואות והריבית, כאשר סכום המע"מ הגלום בחשבוניות שווה לסכום הריבית השבועית או החודשית בגין ההלוואה או לחלק ממנה. באופן זה יכלו הלווים להגדיל באופן פיקטיבי את הוצאותיהם לצרכי מס הכנסה, לנכות את החשבוניות הפיקטיביות בדיווחיהם התקופתיים למע"מ ובפועל להתחמק ממס הכנסה ומתשלום מע"מ ולהזדכות על מלוא או על חלק מסכומי הריבית אשר היה עליהם לשלם לשירזי בגין ההלוואות. ואכן, חלק מהלווים קיבלו חשבוניות פיקטיביות וניכו אותן בדיווחיהם התקופתיים לרשות המסים, כך שהחזר ההלוואה והריבית בגינה או חלקם שולמו על חשבון המדינה ומקופתה.

במסגרת זו, לפי האישום, קיבל שירזי המחאות הרשומות לכאורה לפקודת החברות, תוך הסוואת בעלותו בכספים הרשומים בהן, מקורן והפעולות האמתיות המבוצעות בהן, כאשר בפועל המחאות אלה נמשכו לטובתו, נפרטו על ידו או על ידי מי מטעמו והכספים הרשומים בהן שימשו אותו לצרכיו.

בנוסף, ובמסגרת מתן ההלוואות, איים שירזי על אחד הלווים בפגיעה בגופו, כשזה לא עמד בפירעון ההלוואות והריבית בגינן, במטרה להפחידו ולהקניטו. עוד נטען כי במסגרת החקירה איים שירזי בשתי הזדמנויות על אנשי החוק בכך שיפגע שלא כדין בגופו של עד המדינה בכוונה להפחידם ולהקניטם.

עוד נטען בכתב האישום כי במסגרת החקירה פעל שירזי לשיבוש הליכי משפט בכך שדאג, לאחר מעצרו ותחילת החקירה הגלויה, להעלים מביתו את רשימת הלווים אשר הוסתרה במקום מסתור בביתו, ואף הכחיש את העובדה שרשימת לווים נמצאה במקום המסתור טרם העלמתה.

באישום המייחס לשירזי עבירת איומים כנגד עד המדינה, נטען כי במסגרת החקירה שהתנהלה נגד שירזי ובזמן שהשוטר מירון שרעבי שמר על שירזי בעת הפסקה בחקירה, איים שירזי על השוטר כי יפגע בעד המדינה. "עד המדינה וילדיו ישלמו על מעשיהם ואלוהים ישלם להם בתרופות".

כך נכתב בכתב האישום, שירזי אף הוסיף "כשאני עושה אפצ'י חצי עולם עומד על הרגליים וגם אם עד המדינה יהיה בתאילנד על חוף הים ימצאו אותו ואלוהים ישלם, לא אני", כמו-כן, נטען בכתב האישום כי שירזי המשיך ואיים "מישהו יכול להפיל עלי עוואנטה? וואלה אם יעשו לו פיצוץ של קוזו אקאמוטו בחוץ לארץ, הוא יקבל מכה משמיים".

הרשמה לניוזלטר

הירשמו עכשיו: עשרת הסיפורים החמים של היום ישירות למייל

ברצוני לקבל ניוזלטרים, מידע שיווקי והטבות


תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם