רות עופר עשויה לבקש מחצית מהרכוש שצבר יולי עופר בחייהם המשותפים

עופר בוחנת הצטרפות להליך המשפטי בנוגע לצוואת בעלה; עשויה לטעון כי עופר לא היה מוסמך להוריש לבתו את כלל אחזקותיו

הילה רז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים13
הילה רז

רות עופר, אלמנתו של יולי עופר, בוחנת הצטרפות להליך המשפטי שמתנהל בימים אלו בבית המשפט לענייני משפחה בנוגע לצוואתו של בעלה - כך מסרו היום (ב') מקורבים למשפחה. עם פתיחת צוואתו האחרונה של יולי עופר המנוח התברר כי . חברה זו מחזיקה במניות של בנק מזרחי טפחות וכן בחברות מליסרון, בריטיש ישראל, חלק מחברות הספנות של המשפחה ועוד.

מקורבים למשפחה מציינים כי לבנו הצעיר דורון לא הוריש עופר דבר. צוואתו האחרונה של עופר, שנחתמה לפני שלוש שנים, ביטלה צוואה קודמת שנחתמה רק שבעה חודשים קודם לכן, ובה לפי מקורות חולקה מרבית ירושתו של עופר האב בין שני ילדיו באופן שוויוני. לרעייתו השלישית, רות, הוריש עופר לפי מקורביו, נכסי נדל"ן בהם התגוררו יחד בני הזוג ובהם בית בהרצליה, דירה במרינה בהרצליה, פנטהאוז בן שתי קומות בגורד השחקים סיטי טאוואר ועוד.

אלא שמקורבים למשפחה מספרים כי רות בודקת כעת את זכויותיה בנכסיו של בעלה המנוח. רות ויולי היו נשואים במשך 26 שנים. מקורביה טוענים כי מדובר בפרק זמן משמעותי במהלכו הגדיל יולי את רכושו במידה ניכרת, ולפי חוק יחסי ממון מחצית מהרכוש שנצבר במהלך חייהם המשותפים שייך לה. לפי גירסה זו יכולה רות לטעון כי יולי עופר לא היה מוסמך להוריש לבתו את כלל אחזקותיו בעופר השקעות, אלא רק מחצית מהרכוש שצבר במהלך 26 שנות נישואיו. המחצית השנייה שנצברה במהלך חייהם המשותפים שייכת לפי הטענה לרות.

ליאורה ודורון שניהם אינם ילדיה של רות, אלא של מירית, אישתו הראשונה של עופר. ככל הידוע בין רות לילדיו של עופר שררו יחסים טובים עד עתה.

עדיין לא ברור האם רות תצדד בעמדתו של דורון, שלפי מקורבים סבור שצוואת אביו נחתמה לאחר שלקה בבריאותו, או בעמדתה של ליאורה, שמבקשת לקיים את הצוואה ככתבה וכלשונה. לדברי אחד מהמקורבים "רות עופר בוחנת את זכויותיה המשפטיות ואת עמדתה ביחס לבקשה של ליאורה עופר למנות את עו"ד צבי אפרת כמנהל עיזבון זמני. היא עשויה לבקש למנות מישהו מטעמה כמנהל עיזבון, אך היא עדיין לא נקטה עמדה".

רות עופר פנתה לייעוץ משפטי לפני מספר שבועות, אך היא עדיין לא הגישה כל מסמך לבית המשפט לענייני משפחה. בשלב זה היא שוקלת את צעדיה. לדברי מקורב למשפחה "מה שעומד לנגד עיניה הם שני עקרונות: זכויותיה לפי כל דין ולשמור על כבוד בעלה המנוח ומימוש רצונו האמיתי".

דורון עופר מיוצג על ידי עו"ד אלקס הרטמן ממשרד ש. הורוביץ ויוסי מנדלסון, ליאורה עופר מיוצגת על ידי עו"ד צבי אפרת ממשרד גורניציקי, רות עופר מיוצגת על ידי עו"ד צבי בר נתן ויואב פרוכטמן ממשרד גולדפרב-זליגמן ואבנר זינגר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker