שוב חילוקי דעות בלשכת עורכי הדין: ברזילי ביטל את הישיבה לבחירת יו"ר המועצה

בישיבה היו אמורים להיבחר יו"ר המועצה הארצית, חברי הוועד המרכזי ויו"ר ועדת הכספים; חברי המועצה זועמים וטוענים כי סיבת הביטול היא תוצאות ההצבעה הצפויות

נורית רוט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נורית רוט

שוב חילופי דברים קשים בלשכת עורכי הדין: הערב אתמול בלילה ביטל במפתיע ראש הלשכה עו"ד דורון ברזילי את ישיבת המועצה הארצית שתוכננה להתקיים היום בצהריים, ובה היו אמורים להיבחר יו"ר המועצה הארצית, חברי הוועד המרכזי ויו"ר ועדת הכספים. במייל ששלח ברזילי לחברי המועצה לקראת השעה 22:00 בלילה, הוא כותב: "לאחר ששלחתי את הזימון לישיבת המועצה, שנועדה ליום ב', פנו אלי חברים רבים, ממש עד לרגעים אלה, וביקשו כי אדחה את ישיבת המועצה למועד המקורי שנקבע על ידי. נוכח חשיבותה הרבה של הישיבה וההכרח כי ישתתפו בה חברים רבים ככל הניתן, הנני מודיע בזאת על דחיית הישיבה ל- 23.10".

דורון ברזילי

חברי מועצה הגיבו בזעם רב על ביטול הישיבה. לטענתם, ברזילי ביטל את הישיבה משום שברגע האחרון הבין שלא הצליח להשיג רוב במועצה. עוד הם טוענים כי לחברי מועצה שונים נגרם נזק כתוצאה מביטול הישיבה ברגע האחרון. כך לדוגמה, עו"ד חוה מרצקי חזרה במיוחד מארה"ב לצורך ההצבעה, ועו"ד משה ויינברג ביטל את נסיעתו לחו"ל בשל הישיבה.

כיום, לסיעתו של גיא-רון יש רוב במועצה הארצית, ולכן ביכולתה לטרפד החלטות ופעולות של ברזילי. מאז בחירתו עושה ברזילי מאמצים לגבש קואליציה, במטרה לזכות בשליטה במועצה הארצית ובוועד המרכזי של הלשכה. המועצה הארצית היא הגוף המחוקק של הלשכה, שתפקידו בין השאר לאשר את תקציב הלשכה ולבחור את חברי הוועדות השונות. הועד המרכזי הוא הגוף המבצע של הלשכה ובראשו עומד ראש הלשכה.

זו אינה התקרית הראשונה מאז בחירתו של ברזילי שמעוררת סערה בלשכה, בנוגע לכינוס ישיבת המועצה הארצית. בחודש שעבר הגיעו הדברים עד לכדי כך שישיבת המועצה התפוצצה, לאחר שאנשי ברזילי נטשו אותה, בעוד שאנשי גיא-רון המשיכו לקיים אותה למרות שכובו האורות והמזגן, ואף מינו יו"ר זמני מטעמם- עו"ד צבי פירון.

בעקבות מה שאירע בישיבה מצא אפילו שר המשפטים לנכון להתייחס למצב בלשכה בנאומו בטקס פתיחת שנת המשפט, והגדיר את ההתרחשות כ"ביזיון". "אם הוויכוחים והשסעים בתוך הלשכה יימשכו, תוך חודש אשקול את האפשרות שמשרד המשפטים יתערב בניהול ענייני הלשכה - ולכן אני קורא לכל הצדדים לשבת מיד לשולחן המשא ומתן וליישב את ההדורים".

ברזילי מסר בתגובה: "במהלך היממה האחרונה פנו אלי מספר רב של חברים וציינו בפני שלא ניתן בידם להגיע לישיבת המועצה. מדובר בישיבה מהחשובות ביותר שיהיו בקדנציה הנוכחית, אשר תקבע את מוסדות הלשכה והתנהלותה בארבע שנים הקרובות. על מנת שמרבים החברים שנמצאים במועצה יגיעו לישיבה ועל מנת לכבד את כולם בחרתי לדחות את הישיבה, ולאפשר למספר הרב ביותר של חברים להיות נוכחים בה ולהשפיע באשר לעתיד הלשכה. כולי תקווה שבמועד שנקבע כולם אכן יגיעו, ולשכת עורכי הדין תצא לדרך חדשה עם קואליציה רחבה ככל שניתן למען ציבור עורכי הדין בישראל והציבור בכללותו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker