בנו של השופט כבוב הגיש תלונה נגד אמיר ברמלי

פרטי התלונה נאסרו לפרסום ■ היום אמור היה להתקיים דיון בטיעונים לעונשו של ברמלי באולמו של כבוב, אך הדיון לא התקיים בפועל על רקע התלונה

גור מגידו
גור מגידו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיר ברמלי
אמיר ברמליצילום: עופר וקנין

בנו של שופט המחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב, חאלד כבוב, הגיש תלונה במשטרה לאחרונה נגד איש העסקים אמיר ברמלי. השופט כבוב הרשיע באחרונה את ברמלי בשורת עבירות בקשר להונאת משקיעי הקרנות קלע ורוביקון ביותר מ-300 מיליון שקל. התלונה הוגשה לפני כמה שבועות. יתר הפרטים אסורים בפרסום. בשלושת השבועות האחרונים שהה ברמלי עצמו במעצר, והוא שוחרר אתמול. הפרטים פורסמו לראשונה היום בערב (ד'), על ידי עיתונאי חדשות 12 גיא פלג. 

היום אמור היה להתקיים דיון בטיעונים לעונשו של ברמלי באולמו של כבוב, אך הדיון לא התקיים בפועל על רקע התלונה שהוגשה על ידי בנו של השופט. בפתח הדיון הופתע כבוב לגלות שסנגוריו של ברמלי התפטרו, ללא היתר מבית המשפט כפי שדרוש בהליכים פליליים, ובמקומם הגיעה עורכת הדין החדשה של ברמלי, מיכל עורקבי מהסנגוריה הציבורית. עורקבי ציינה בדיון שישנו "ערפל" שהצדדים לדיון מודעים לו סביב התלונה שהגיש בנו של כבוב. הסנגורית הוסיפה כי נוצרה "סיטואציה" שבגינה שני עורכי הדין הקודמים של ברמלי, לירן זילברמן ועמית זיו, "לא יכולים להמשיך ולייצג את הנאשם".

הסנגורית טענה כי הפרקליטות הזמינה את ברמלי לשאת ולתת עמה - לא ברור לחלוטין על מה - אך עורכת הדין חנה קורין מפרקליטות מיסוי וכלכלה, ציינה כי הפרקליטות שלחה לברמלי מכתב ש"הפסיק את כל המגעים" בין הצדדים, מאחר ש"אנחנו לא מאמימנים לנאשם הזה", שאותו הגדירה "שקרן, רמאי ומאחז עיניים".

בסוף הדיון ציין כבוב בפרוטוקול כי הצדדים "רשאים להגיש כל בקשה", ברמז לבקשה לפסילתו כשופט בתיק, לאור העובדה שבנו הגיש תלונה נגד הנאשם.

השופט חאלד כבוב בהכרעת הדין של אמיר ברמליצילום: מוטי מילרוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker