ראש לשכת עורכי הדין: יש לדחות את דיוני מערכת המשפט בתקופת הסגר

עו"ד אבי חימי תקף את החלטתו של מנהל בתי המשפט להמשיך את הפעילות כרגיל בזמן הסגר

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יו"ר לשכת עורכי הדין, אבי חימי
ביני אשכנזי
ביני אשכנזי

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי, פנה הבוקר (ד') למנהל בתי המשפט, השופט יגאל מרזל, בבקשה לדחות את הדיונים בבתי המשפט במשך כל תקופת הסגר. באופן זה, הדיונים יתקיימו רק עבור צדדים שיהיו מעוניינים בכך.

מכתבו של חימי נשלח כתגובה למכתבו של מרזל מאתמול, שבו נכתב כי פעילותם של בתי המשפט במשך תקופת הסגר תימשך כרגיל, למעט מקרים שבהם הצדדים לדיון יבקשו את דחייתו.

לדברי חימי, "גודל האבסורד הוא שעורכי דין אינם יכולים להסב בראש השנה לשולחן החג עם בני משפחותיהם ויקיריהם הקרובים, ומנגד יום לאחר מכן, נאלצים להצטופף עם אנשים זרים בדיונים משפטיים. כך לא נאבקים בקורונה. המתווה המוצע אינו מאזן בצורה ראויה בין צורכי המערכת לצורכי בעלי הדין, והוא נוטה באופן מובהק לטובת המערכת על חשבון הציבור הבא בשערי בית המשפט.

"לצערנו הרב, מגמה זו היא המשכה של מדיניותה החד צדדית של הנהלת בתי המשפט המקדמת ביתר שאת את הרפורמה בתקנות סדר הדין האזרחי לצורך הגברת כוחה של הרשות השיפוטית, על אף שאינה משרתת בהכרח את טובת הציבור".

ממכתבו של חימי עולה כי הנהלת בתי המשפט קיבלה את ההחלטה מבלי להתייעץ עם לשכת עורכי הדין בנושא: "דווקא מערכת המשפט, המופקדת על שמיעת עמדתם של כל הצדדים הרלוונטיים טרם תקבל החלטה, נכשלה בנושא זה הכרוך בסיכון חיי אדם, והתעלמה לחלוטין מהגורם המייצג את המשתמשים המרכזיים של המערכת - עורכי הדין".

עורכי דין שונים, שביקשו לא להזדהות, סיפרו ל-TheMarker כי בתי המשפט מלאים עד אפס מקום ובחלקם לא נשמרות ההנחיות לשמירת מרחק. יתרה מכך, חלק מהם תהו כיצד הם יכולים לייצג אדם המגיע מעיר אדומה ולהסתכן בחשיפה לנשא נגיף קורונה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker