"הפסדים כבדים וחובות": מעדני מיקי קרסה - והגיעה לסוף דרכה

הבנקים הגישו בהסכמת החברה בקשה למינוי כונסי נכסים ואכיפת שיעבודים לאחר שהחברה, שמעסיקה 230 עובדים, חייבת 46 מיליון שקל ואינה יכולה לשלם את המשכורת הקרובה של העובדים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מעדני מיקי
מעדני מיקיצילום: צילום מסך מאתר מעדני מיקי

חברת מעדני מיקי הגיעה לסוף דרכה: בהסכמת החברה, הגישו היום (ה') הנושים לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה למינוי כונסי נכסים. החברה שצברה בשנים האחרונות הפסדים כבדים, נקלעה לחובות ולקשיים והיא נמצאת בפועל בחדלות פירעון. "אין ולא ייתכן ספק כי החברה במצבה הנוכחי הגיעה אל סוף דרכה", נכתב בבקשה שהוגשה לבית המשפט.

הנושים - הבנקים לאומי, הפועלים ואגוד - כותבים בבקשה כי נמסר להם על ידי נציגי החברה כי היא אינה יכולה לעמוד בתשלום הקרוב של משכורות העובדים, בסך כ-1.9 מיליון שקל וכן בהתחייבויות לשאר הנושים. הבנקים מבקשים לממש שעבודים. סך החובות לנושים המובטחים מוערך בכ-26 מיליון שקל, בנוסף לחובות של כ-20 מיליון שקל לספקים ונושים אחרים.

בבקשה נכתב כי בתוך מספר ימים, החברה צפויה להגיע למצב של החזרת שיקים וקריסה מוחלטת שלא תאפשר לה לתפקד כעסק חי. הם מבקשים למנות את עורכי הדין אלון קזיוף, ארז חבר ויניב אזרן לכונסי נכסים שינהלו את החברה וישמרו עליה כעסק חי, יעצרו את הדימום הפיננסי וינסו למכור אותה. 

מעדני מיקי נוסדה ב-1992 כהמשך לעסק משפחתי שנוסד ב-1939, והיא עוסקת בייצור ושיווק של סלטים מוכנים ומוצרי מזון אחרים לרשתות השיווק והצרכניות השונות ברחבי הארץ. היא מעסיקה כ-230 עובדים ומחזיקה בשני מפעלים. 

"כפי שנמסר על ידי החברה בשנים האחרונות היא התקשתה לעמוד בעלות חומרי הגלם, בשינויי רגולציה שחייבו השקעות גדולות ובתחרות הענפית הגוברת. בנסיבות האלה, הכנסותיה פחתו, הונה נשחק והיא צברה הפסדים כבדים. גם מאמצי בעלי השליטה לייצב את החברה באמצעות תהליך התייעלות תפעולית וקבלת ייעוץ עסקי לא הועילו", נכתב. 

לפי הבקשה, החברה סובלת מהפסדים בחמש השנים האחרונות. הדו"חות המבוקרים של החברה מראים כי ב-2017 היא רשמה הפסד של כ-5.4 מיליון שקל וב-2018 הפסד של כ-4.9 מיליון שקל. מגמת ההפסדים נמשכה גם השנה. בין הסיבות לצרות שנמנות בבקשה נמצאת תקרית שקשורה להימצאותם של חיידקי ליסטריה בסחורה שגרמה להשבתה ארוכה של הייצור, אובדן מסיבי של חומרי גלם ועיכוב משמעותי בתשלומים מלקוחות. 

לטענת החברה, בעלי המניות השקיעו בה מיליוני שקלים אך הם הגיעו למסקנה כי אין תוחלת כלכלית בעסק. אין לחברה משאבים ויכולות כלכליות להמשך פעילותה העסקית. 

מעדני מיקי הינה חברה בבעלות משפחת קאופטייל המנוהלת על האחים משה וארי קאופטייל. היא אחד מהשחקנים המובילים בשוק הסלטים שנשלט על ידי אחלה של שטראוס וצבר של אסם. בנוסף לסלטים תחת שמה היא גם יצרנית הסלטים של המותג הפרטי של רמי לוי שיווק השקמה. היא מחזיקה במפעל לייצור סלטים בראשון לציון ומפעל דגים. בעבר ניהלה משא ומתן לרכישה על ידי חברת ויליפוד וקודם לכן עם מנכ"ל תנובה לשעבר אריק שור. 

הבקשה הוגשה על ידי עורכי הדין גדעון אורבך (לאומי), מורן מרדכי (הפועלים), אורי גאון (אגוד) ואהוד גינדס (שמייצג את החברה).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker