ההסתבכות של עו"ד אפי נוה: "סביר שהוא יושעה מהמקצוע - ויודח"

לימור זר־גוטמן, מומחית לאתיקה מקצועית, מדגישה כי העבירות המיוחסות לאפי נוה, יו"ר לשכת עורכי הדין חמורות, ודינן מאסר בפועל. לדבריה, האפשרות כי כוחו הפוליטי יעזור לו לחסום הליכים נגדו אינה סבירה

גור מגידו
גור מגידו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גור מגידו
גור מגידו

החשדות לקבלת דבר במרמה ולעבירה על חוק הכניסה לישראל נגד יו"ר לשכת עורכי הדין, אפי נוה, מסכנים את מעמדו כראש הלשכה - כך אמרה ל–TheMarker ד"ר לימור זר־גוטמן, ראש המרכז לאתיקה ואחריות מקצועית של עורכי דין במכללה למינהל, הנחשבת אוטוריטה בתחום האתיקה המקצועית של שופטים ועורכי דין.

יתרה מכך, לדברי זר־גוטמן, אם יוגש נגד נוה כתב אישום בגין הניסיון שלו לכאורה להבריח נוסעת בשדה התעופה לישראל מבלי להחתים את דרכונה, תיאלץ לשכת עורכי הדין לנקוט נגדו הליך להשעיה זמנית של רישיונו לעריכת דין. ההנחה שנגד נוה יוגש כתב אישום מתבססת על כך שאינו מכחיש את המעשים, שעה שמיוחסות לו עבירות חמורות שדינן מאסר בפועל. מכיוון שהחוק מורה כי רק בעל רישיון לעריכת דין כשיר לעמוד בראשות הגילדה המקצועית של עורכי הדין ולייצגה בוועדה למינוי שופטים, השעיית הרישיון, אם תקרה, תביא להשעייתו גם מתפקידיו כיו"ר הלשכה וחבר הוועדה למינוי שופטים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker