תרופת פלא? זה מה שחושבים עורכי הדין על השינויים של שקד

התגובות במערכת המשפטית לרפורמה של שרת המשפטים מעורבות. עורכי הדין מברכים - אך מביעים חששות לגבי יישום התקנות ■ עו"ד גלי בהרב־מיארה: "השאלה אם יהיה בשינוי התקנות כדי לייעל את הדיונים המשפטיים תהיה תלויה במידה רבה באכיפת הכללים"

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים6
אפרת נוימן

התקנות החדשות, שעליהן הודיעה שרת המשפטים לפני ראש השנה, מעוררות תגובות מעורבות בקרב עורכי דין מהתחום האזרחי. גם אם הם מברכים על הרצון לייעל את ההליכים, הם מעלים חששות מחלק מהשינויים — ובמיוחד מכך שכתבי הטענות (כתב תביעה, כתב הגנה, כתב תשובה) יוגבלו באורכם.

עו"ד אייל בר אליעזר, שותף מנהל וראש מחלקת ליטיגציה במשרד בלטר גוט אלוני, אמר כי "לא ניתן לקחת את סכום התביעה כקריטריון בלעדי לצורך הגבלת מספר העמודים. בסכסוכים מורכבים יש לעתים צורך בהגשת כתבי טענות מפורטים, על מנת שהשופט יוכל להבין את התיק. אין דין סכסוך שהתחיל לפני כמה חודשים כדין סכסוך ששורשיו טמונים במערכת יחסים שהחלה לפני עשרות שנים. קיימים כתבי טענות בסכסוכים של מאות מיליונים שניתן להציג לגביהם בצורה הולמת את טענות הצדדים במספר עמודים בודדים, ומאידך תביעות מסובכות של פחות ממיליון שקל שבהם צריך עשרות עמודים על מנת לפרוש בפני בית המשפט את התשתית העובדתית והמשפטית שעומדת בבסיס טענות הצדדים".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker