מחשב מסלול מחדש: רגע לפני השוק האפור, כדאי לשקול פשיטת רגל

כשהחובות מעיקים והבנקים לוחצים, הנטייה לבחור בפיתרון הלא נכון גוברת, מה שבדרך כלל מחמיר את המצב ומוביל לבעיות כלכליות ומשפחתיות נוספות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פשיטת רגל
צילום: Milkos | Dreamstime.com
עו"ד אייצ'לותם מסלה, תוכן מקודם בשיתוף זאפ משפטי
תוכן שיווקי
עו"ד אייצ'לותם מסלה, תוכן מקודם בשיתוף זאפ משפטי
תוכן שיווקי

אם נקלעתם לחובות כבדים ואתם שוקלים לקחת הלוואות בשוק האפור כמוצא אחרון לשיפור המצב, עצרו! לקיחת הלוואה בתנאים שכאלה לא רק שלא תפתור את הבעיה, אלא שעל פי רוב היא תסבך את המצב אף יותר. אם אכן אתם עומדים בצומת דרכים כלכלי שנראה מאיים ומדאיג, כדאי לדעת שיש דרך להגיע לשיקום ולעלות על דרך המלך.

אף אחד לא מתכנן להגיע לסחרחרת של חובות חונקים, כשנראה כי אין כל דרך לצאת מן הסבך של הנושים והמחנק הפיננסי. אבל, אם כבר הגעתם לפתח ההוצאה לפועל, הרי שפשיטת רגל היא דרך מועדפת לקבלת הלוואה. קל יותר לצאת ממצב של פשיטת רגל ולהשתקם כלכלית ועסקית, מאשר להיכנס להליך הוצאה לפועל כשתאריך הסיום לא נראה באופק בשל הריביות המאמירות. אם אתם שוקלים לקחת הלוואות בשוק האפור, הרי שאז אין כל ספק כי מוטב להתחיל בהליך מוסדר ואחראי.

עו"ד אייצ'לותם מסלהצילום: נתי חדד

מי שחושש מהכתם התדמיתי הכרוך במעמד של פושט רגל, בוודאי ישמח לדעת כי יש מגוון חלופות אחרות להסדרת החוב. באחד מהתיקים שהיו בטיפולי, לקוח שנשא על גבו חוב של חצי מיליון שקלים התכוון להכריז על פשיטת רגל. בעקבות דיון שערכנו במצבו, בדקנו את האפשרויות מול הבנק והנושים. בסופו של דבר, עלה בידנו להגיע להסדר לפי סעיף 19א'. משמעות הדבר היתה כי בית המשפט אישר לנו להסדיר את החובות מול הנושים, תוך תשלום 30 אחוז מחובותיו. הדבר לא היה פשוט, אך בנחישות והתמדה הגענו לפשרה בהליך.

נכון, ניתן גם לאחד תיקים בהוצאה לפועל. בהליך כזה משלמים תשלום מסוים מדי חודש, אך הריבית מאמירה ולמעשה, לעולם לא ניתן יהיה להגיע להפטר.

פשיטת רגל? יש מקום לאופטימיות

הרפורמה בהליך פשיטת רגל קובעת יעד סף לסיום ההליך - בין 1.8 ל-4.5 שנים. אם בעבר ניתן היה להתנהל בסטטוס זה למשך שנים, הרי שכיום יש לחייב אופק עד לסיום התקופה הלא פשוטה, מה שמאפשר לו לראות את האור בקצה המנהרה ולשמור על אופטימיות.

באחד הימים הגיע למשרדי גבר גרוש, שבבעלותו 50 אחוז מדירת מגורים. אחרי שנקלע לחובות, הוא הוכרז פושט רגל והנושים דרשו שימכור את חלקו בדירה ובכסף שיקבל ישלם את חובו. בהליך המשפטי אליו נכנסנו, הוכחנו כי מכירת החלק היחסי בדירה אינה כלכלית ואינה מכסה את חובותיו. מה גם, שהיה וחלקו בדירה יימכר, המדינה תהיה אחראית לספק לו מגורים למשך שנה וחצי, על כל ההוצאות הכרוכות בכך. בית המשפט קיבל את הטענה ומכירת הדירה נמנעה. הלקוח עומד כיום בפני הפטר מחובותיו.

**המאמר אינו תחליף לייעוץ משפטי בידי עורך דין. האמור מעניק מידע כללי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואף לא חוות דעת משפטית ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

משרד עורכי דין אייצ'לותם מסלה פועל למען לקוחותיו ברחבי הארץ בתחומים: נדל"ן, פשיטות רגל, הוצל"פ, ירושות וצוואות.

לעמוד של עו"ד אייצ'לתם מסלה באתר זאפ משפטי הקליקו כאן >>

______________________________________________________

שם המשרד: משרד עורכי דין אייצ'לותם מסלה

תחום התמחות: נדל"ן, פשיטות רגל, הוצל"פ, ירושות וצוואות

קטגוריה מובילה של המשרד: פשיטות רגל

רזומה מקצועי מקוצר:

עו"ד אייצ'לותם מסלה בן 33, נשוי + 3, תושב אשדוד. מסלה, בוגר תואר ראשון במשפטים במרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת גן, התמחה במשרד הכונס הרשמי והאפוטרופוס הכללי של משרד המשפטים במחוז ירושלים. לאחר ההסמכה עבד במשרד עורך דין גדול במרכז הארץ , פתח משרד עצמאי עם המתמחה בפשיטות רגל, הוצאה לפועל, חברות, נדל"ן, תביעות אזרחיות, ירושות וצוואות.

פרטי התקשרות:

כתובת: שד' ירושלים 18, אשדוד

טלפון: 050-9150059, 053-9387292

דוא"ל: Am.adv69@gmail.com

בשיתוף אתר זאפ משפטי

לכל הטיפים והעצות מעורכי-הדין והמומחים של זאפ משפטי >>>