גירושין בשיתוף פעולה: איך מתגרשים נכון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גירושין
צילום: Dreamstime
עו"ד אביה שטיין-קורלנד, תוכן מקודם בשיתוף זאפ משפטי
תוכן שיווקי
עו"ד אביה שטיין-קורלנד, תוכן מקודם בשיתוף זאפ משפטי
תוכן שיווקי

עבור זוגות המבקשים להתגרש בישראל בשנת 2019, הידיעה החשובה היא כי יש  אלטרנטיבה ראויה לניהול הליך הגירושין. הסכם גירושין שעונה על צרכי שני בני הזוג והמשפחה כולה בכל המישורים – הרגשי, הכלכלי והמשפטי כאחד –  נשמע אולי כמשהו שאינו בר השגה, אך זה בדיוק מה שקורה בהליך גירושין בשיתוף פעולה. הליך זה מנוהל על ידי צוות רב מקצועי מומחה המובל על ידי עורכי דין מתחום המשפחה, וכולל גם יועצי גירושין/ מומחים רגשיים מתחום הטיפול, מומחה לטיפול בילדים ומומחה פיננסי – כשכולם מכוונים למטרה אחת – הגעה להסכם כולל אשר יקבל תוקף של פסק דין.

עו"ד אביה שטיין-קורלנדצילום: שלומי ברזילאי

גירושין בשיתוף פעולה – גם המומחים משתפים פעולה כחלק מהצוות במטרה להגיע להסכם כולל

עורכי הדין – עורכי הדין שמייצגים את בני הזוג בהליך גירושין בשיתוף פעולה עוברים  הכשרה ייחודית להליך זה. עורכי הדין ושני בני הזוג חותמים על התחייבות שלא לפנות לבית המשפט או לבית הדין הרבני כל עוד ההליך מתנהל. עורכי הדין אף מתחייבים שאם ההליך לא יבשיל לכדי הסכם, הם לא ייצגו את הצדדים בהליכים משפטים עתידיים, כך שגם להם יש אינטרס משותף לסיים את ההליך במהירות האפשרית ובהסכם רב תוקף.

יועצי הגירושין/מומחים רגשיים – כל אחד מבני הזוג בוחר יועץ גירושין, מומחה מתחום הטיפול ובעל הכשרה ייחודית להליך. יועץ הגירושין מלווה את בן הזוג לאורך התהליך כולו במטרה לתת מענה לצרכים הרגשיים המתעוררים במהלכו. בנוסף, אמון יועץ הגירושין על בניית תכנית הורית להתמודדות של בן הזוג מול ילדיו.
קיימת אפשרות ששני בני הזוג יטופלו על ידי יועץ גירושין אחד, נייטרלי, תוך חיסיון והפרדה מוחלטים בין הצדדים.

מומחה ילדים – כאשר לבני הזוג ישנם ילדים צעירים, ישתתף בתהליך מטפל מומחה לילדים, שתפקידו לבחון באופן ניטרלי את צרכי הילדים. בהתאם למסקנותיו ומתוך ראיית הקשר העתידי שימשיך להתקיים בין בני הזוג כהורים, ימליץ המומחה לצדדים כיצד לנהוג ביחס לילדים, לטובתם ולרווחתם.

מומחה פיננסי – תפקיד המומחה הפיננסי בצוות הוא לרכז, ללוות ולאסוף את מכלול הנתונים הפיננסיים, לתת חוות דעת מקצועית ואובייקטיבית על מצבה הכלכלי של המשפחה ולהמליץ על אלטרנטיבות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים והזכויות הסוציאליות בהתאם לצרכים, לרצונות ולאפשרויות של בני הזוג.

עבודתו של הצוות הבין מקצועי, מתבצעת בשיתוף פעולה מלא למען האינטרסים של כל בני המשפחה. התהליך כולל מפגשים אישיים עם עורכי הדין, מפגשים משותפים של המומחים הניטרליים עם שני בני הזוג, ומפגשים של הצוות המקצועי כולו עם בני הזוג ובלעדיהם. הסכמות שיושגו בהליך יגובשו לידי הסכם כולל אשר יוגש לאישורו של בית המשפט או בית הדין הרבני, אשר יעניקו להסכמות תוקף של פסק דין. 

פנייה להליך גירושין בשיתוף פעולה מאפשרת ליישב את המחלוקות בדרכי שלום ולמצות את כל האפשרויות להגעה להסכם תוך שמירה על כבוד המעורבים ועל טובת שני בני הזוג, הילדים והמשפחה כולה. בחרו נכון - אל תהפכו את הליך הגירושין שלכם למלחמה, במקום זאת הפכו אותו לדרך חדשה עבורכם ועבור המשפחה שלכם.

המאמר אינו תחליף לייעוץ משפטי בידי עורך דין. האמור מעניק מידע כללי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואף לא חוות דעת משפטית ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

__________________________________________________________

שם העו"ד: אביה שטיין-קורלנד

שם המשרד: אביה שטיין-קורלנד, משרד עורכי דין ונוטריון

תחום התמחות: דיני משפחה וירושה, גישור במשפחה והתמחות ייחודית בגירושין בשיתוף פעולה.

רזומה מקוצר:

המשרד הוקם בשנת 2002 על ידי עו"ד אביה שטיין-קורלנד, בעלת תארים ראשונים במשפטים ובעבודה סוציאלית, מגשרת מוסמכת מטעם בתי המשפט ובתי דין רבניים ומוסמכת לעסוק ולהדריך בשיטת ה- Collaborative law practice – גירושין בשיתוף פעולה. עו"ד שטיין קורלנד מייצגת בכל הערכאות של בתי המשפט ובתי הדין ובעלת ניסיון רב שנים במיצוי הליכים משפטיים בהצלחה מרובה. עו"ד שטיין קורלנד היא ממייסדי ה"ארגון הישראלי לגירושין בשיתוף פעולה" וחברת הועד המנהל, ממייסדי מרכז "הסכמות", חברה בקבוצת "אדלר – גירושין בשיתוף פעולה", יו"ר משותף של פורום גירושין בשיתוף פעולה, חברה בוועדה ליישוב סכסוכים בלשכת עורכי הדין בישראל ועובדת בצמוד עם עיריות רמת גן וראש העין בתיקים המנוהלים בשיטת גירושין בשיתוף פעולה. מרצה ומעבירה הכשרות בנושא גירושין בשיתוף פעולה במסגרות שונות, לרבות לשכת רו"ח לישראל.

אני מאמין/מוטו:

הדרך הטובה, היעילה והנכונה ביותר לפתור סכסוכים בין בני זוג היא באמצעות הידברות וניהול מו"מ, בפרט כאשר ילדים מעורבים בתהליך. יישוב סכסוכים על דרך הגישור והגירושין בשיתוף פעולה – אלה הדרכים המומלצות עבור לקוחותיי.

פרטי התקשרות:

כתובת: שמשון 5, פארק אולימפיה, בניין A קומה 4, פתח תקווה, ת.ד. 3218
טלפון: 03-7746622, 03-9042229 (ישיר), 054-5323938
פקס2מייל: 03-9042227
דוא"ל: avia@tam-law.co.il
אתר: www.tam-law.co.il
עמוד פייסבוק: אביה שטיין קורלנד משרד עורכי דין ונוטריון

לעמוד של עו"ד אביה שטיין-קורלנד באתר זאפ משפטי >>

בשיתוף אתר zap משפטי

לכל הטיפים מעורכי הדין והמומחים >>