תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

'מקום של טוב': אירועים קטנים, תרומה גדולה

מיזם תעסוקתי-חברתי של עמותת 'אנוש' מעמיד את מרכזי העמותה לעריכת אירועים ארגוניים ופרטיים. צליל גולדשטיין, שנישאה באחד המרכזים: "אין לנו מילים לתאר כמה נהנינו והתרגשנו, ואנחנו לא מרגישים לרגע שהתפשרנו". המקום שבו כולם מרוויחים

חדר
אסף פינצ'וק

אם אתם מחפשים לצאת מהשגרה, לקיים אירוע חגיגי ועל הדרך גם לתרום לחברה - 'מקום של טוב' הינו המקום עבורכם. מדובר במיזם תעסוקתי-חברתי של עמותת 'אנוש' המציע לחברות ולארגונים, וכן לאנשים פרטיים, לקיים אירועים באחד ממרכזי העמותה בשעות שבהן לא מתקיימת בהם פעילות שיקומית.

המיזם הוקם בסיוע קרן עופר זכאי וקרן מהלך, במטרה לסייע בשילוב בקהילה של מתמודדים עם מגבלה נפשית, על-ידי כך שהוא מעניק להם אפשרויות תעסוקה ובנוסף מביא להיכרותו של הקהל הרחב עם מרכזי העמותה. בד-בבד, ההכנסות מאירועי 'מקום של טוב' מהוות מקור הכנסה נוסף למתמודדי הנפש העובדים בו כמו-גם לעמותה.

כנסים, סדנאות וחתונות חברתיות

מקום של טוב מאפשר לקיים אירועים, ימי עיון וכנסים עסקיים ופרטיים, בסדרי גודל קטנים ובינוניים מ-5 עד 80 משתתפים. רוב האירועים הנערכים בו הם של חברות וארגונים המעוניינים לקיים מפגשי עובדים עם ערך מוסף. יחד עם זאת, גם אנשים פרטיים גילו את האפשרות החברתית, ובַמקום כבר התקיימו שתי חתונות ומספר מסיבות בת ובר מצווה. 

חדר
אסף פינצ'וק

20,000 מבקרים ב-3 שנים

מאז השקת המיזם מקום של טוב, ביקרו כ-20,000 איש במסגרת אירועים שנערכו במרכזי אנוש הפזורים ברחבי הארץ: "מדובר בקהל שלא היה מגיע אלינו אלמלא הפרויקט", אומרת ורד תאומים, מנהלת המיזם, "20 אלף אנשים שגם אם חלקם הכירו את השם 'אנוש' מקודם, הרי שלאחר אירוע במקום של טוב הם מכירים טוב יותר את העמותה, את האתגרים של מתמודדי הנפש ואת עולם בריאות הנפש בכלל".

חדר
אסף פינצ'וק

חתונה חברתית

צליל גולדשטיין ואביב פרומן הם דוגמה מצוינת של מי שהחליטו לערוך חתונה עם ערך חברתי, ויחד עם זאת לא להתפשר על איכות, אווירה ושירות – ובפיהם שלל מחמאות על החוויה: "אין לנו מילים לתאר כמה נהנינו והתרגשנו", משבחת צליל גולדשטיין, "ותודה היא לא מילה מספיק גדולה לעמותה המדהימה שעשתה לנו אירוע מדהים, יפיפה ומחמם את הלב. 

"היו לנו חששות שהאורחים אולי ייהנו פחות לאחר שבחרנו בחתונה מהסוג זה", היא מציינת, "אחרי הכל מדובר בעמותה ולא באולם אירועים, אבל אנחנו לא מרגישים לרגע שהתפשרנו בשום צורה. החברים בעמותה הפיקו אירוע מטורף, וכל-כך נהנינו שלא נראה לי שהייתי מתרגשת אם החתונה שלי הייתה מתקיימת באולם אירועים רגיל ולא ב'מקום של טוב'".

חתונה
אסף פינצ'וק

אנוש: תחושת שייכות לקהילה, ביטחון ותקווה

עמותת אנוש הוקמה ב-1978 במטרה לסייע למתמודדים עם מוגבלות נפשית ולבני משפחותיהם, והיא פועלת לקידום זכויותיהם של אנשים המתמודדים עם מוגבלות נפשית ושל בני משפחותיהם באמצעות פעולות סנגור, שינוי מדיניות וקידום חקיקה.

אנוש היא כיום הארגון הגדול ביותר המספק שירותי שיקום בתחום בריאות הנפש בישראל. היא מפעילה למעלה מ-70 מרכזי שירות למתמודדים ומרכזי ייעוץ וסיוע לבני משפחה בכל רחבי הארץ, ושירותיה ממומנים ברובם על-ידי משרד הבריאות באמצעות סל שיקום. לעמותה כ-900 עובדים מקצועיים ומאות מתנדבים המספקים מענה בתחומי דיור, תעסוקה, חברה ופנאי וייעוץ למשפחות.

במהלך השנים, פיתחה עמותת אנוש שירותי שיקום חדשניים ופורצי-דרך המבוססים על התאמה אישית ועל ערכי גישת ההחלמה, אשר מאפשרים לאדם לחיות חיים מלאים ובעלי משמעות. בתהליך השיקום מושם דגש על השתלבות המתמודד בסביבה שבה הוא חי ועובד, תוך התייחסות מקצועית לא רק אליו כפרט אלא גם למשפחתו ולחברה הסובבת אותו. התהליך מעוצב כך שיעניק לאדם תחושת שייכות לקהילה, ביטחון ותקווה.

בחזרה למגזין Workspace >>>

כתבות שאולי פיספסתם

*#