ליצור מציאות חדשה |

טלי סגל - ניהול זמן בעולם העבודה החדש

טלי סגל, מייסדת חברת "בו בזמן", עושה מהפך בעולם סדנאות ניהול הזמן, ומייצרת מציאות שבה אנשים חיים את החיים שהם רוצים לחיות, ובדרך שלהם, על ידי שיטות חדשניות לניהול זמן בהתאמה אישית

גליה היפש
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גליה היפש
תוכן שיווקי

העולם הדיגיטלי הוסיף לנו אין-ספור משימות והסחות הדעת - בתוך הצפת המיילים וההודעות קשה לנו להתרכז במשימות החשובות-באמת, וכל זה עוד לפני שדיברנו על טשטוש הגבולות בין הבית לעבודה, שהקורונה הדגישה ביתר שאת.

טלי סגלצילום: בני לפיד

טלי סגל, מייסדת ומנכ"לית חברת "בו בזמן" - בית התוכן לניהול זמן בעולם העבודה החדש, הגיעה לנושא לפני כעשרים שנה, מתוך צורך אישי ותשוקה פנימית עצומה ולעשות שינוי בעולם: לפצח את הנוסחה ולהבין איך עושים זאת תחת העומס האינסופי: "לבחור נכון, להספיק יותר ובנחת".

"עולם העבודה השתנה," אומרת סגל, "ולכן גם ניהול הזמן שלנו חייב להשתנות, אנשים מגיעים כדי לגלות את הגרסה המשודרגת שלהם לניהול עצמי".

הפיצוח

עד לפני ארבע שנים היא שירתה כסגן אלוף בצה"ל, מפקדת צוות במכללת פו"ם (פיקוד ומטה) והכינה קצינים לתפקידם הבכיר כסגני-אלופים. "במשך שנים חיפשתי דרך ליצור איזון בחיי, מצד אחד רציתי להצליח בקריירה הצבאית המרתקת והמאתגרת, ומצד שני - לא על חשבון הילדים, היה לי חשוב להיות אמא משמעותית ומחוברת", היא מספרת. "כך שנכנסתי ללמידה אינטנסיבית של נושא ניהול הזמן כדי לפצח את הנוסחה קודם כל עבור עצמי. ליקטתי ידע מתוך עשרות ספרים, מאות מחקרים ואלפי פרסומים בשנים האחרונות, ניסיתי על בשרי מגוון שיטות שהוצעו בהם, ומצאתי את הנוסחה שעובדת לי.

עם השנים הבנתי שהשיטה שלי היא מעולה עבור עצמי, אבל אנחנו אנשים שונים זה מזה, ואין פתרון אחד שמתאים לאחר, ואז הבנתי: אני לא צריכה לפתח רק שיטה לניהול זמן, אלא שיטה ליצירת שיטות אישיות, לתפירת חליפה אישית לניהול זמן. אני עם יד על הדופק על כל מחקר וכל טכניקה שיוצאים בתחום מכל העולם, כדי להגדיל את הארסנל שמתוכו יוכלו הלקוחות שלי לבחור עבור עצמם את מה שמתאים לסל שלהם, לחיים שלהם". עם תואר שני באיזון בית-עבודה, שהפך לרלוונטי מאוד בתקופת הקורונה, עזרה בשנה האחרונה לאלפי אנשים שעובדים מהבית, ואף ייעצה לארגונים בגיבוש המודל ההיברידי שאופטימלי עבורם.

הצלחה מיידית

"עבורי ניהול זמן הוא מקצוע, והוא שליחות של ממש", היא מספרת. כשפרשה מצה"ל ב-2017 והתחילה להדריך בארגונים, לא שיערה את מה שעומד לקרות: זה תפס כמו אש בשדה קוצים ובתוך חצי שנה, ועם שיווק שכולו מבוסס מפה לאוזן, היא מצאה את היומן שלה מלא בהזמנות חודשים קדימה.

"בשלב הזה הבנתי שאני חייבת לגדול", היא מספרת. "פתחתי קורסים להכשרת מנחים שינחו יחד איתי את הסדנאות בשיטת בו-בזמ"ן. בחברה שאני מנהלת יש כיום ארבעים מנחים ומנחות כריזמתיים ואיכותיים במיוחד, שהתמחו בניהול זמן במשך קורס אינטנסיבי של ארבעה חודשים על השיטה שלי, ועזרו עד כה לעשרות אלפי מנהלים ועובדים, בהדרכות במאות ארגונים בארץ ובעולם".

תופרת החליפות

"ההתאמה נעשית בכמה רמות: לתרבות, לארגון, לקבוצה ולאדם", מסבירה סגל, "מה שאנו מלמדים בישראל, לא יכול להיות זהה למה שנלמד בקנדה, אנו חוקרים את תרבות ניהול הזמן המקומית, ומדברים את השפה - עברית, אנגלית, ערבית, ספרדית, צרפתית. בנוסף, נעשית התאמה לכל ארגון - לתרבות שלו ולצרכים שלו, על בסיס תהליך אבחון ואז מתאימים לו את התוכן, את שיטת ההדרכה, את הטרמינולוגיה, ואפילו את המנחה עם הרקע המתאים ביותר. לכל מקצוע יש את ניהול הזמן שלו."

"ואז מגיעה ההתאמה האישית - הסדנה מבוססות על בניית תוכנית אישית לכל משתתף ומשתתף. הם לומדים ובוחרים מתוך מגוון אפשרויות שמוצעות להם. כל מודרך יוצא עם מערכת ניהול-עצמי שכוללת את הכלים וההרגלים הרלוונטיים עבורו".

"מעבר לחווייה העוצמתית המיידית שהסדנה משאירה, אנשים באמת עושים שינוי מהותי בחייהם, בהרגלים שלהם, בהספק ובתחושת הרוגע הלכה למעשה", היא מסכמת ומספרת כי היעדים שלה בשלב הבא הם התרחבות משמעותית בחו"ל, לימודי דוקטורט בניהול זמן, וכמובן - הגעה לעשרות אלפי מודרכים מרוצים נוספים שיוכלו "לחיות את החיים שהם רוצים לחיות, ובדרך שלהם".

ליצירת קשר:
מייל
אתר
הצטרפו לקהילה בפייסבוק: "להספיק יותר ובנחת"