הכירו את Bit: להעביר מזומן לנכד מהסמארטפון - בשלושה קליקים

בנק הפועלים משיק את Bit, אפליקציה חינמית שתאפשר ללקוחות כל הבנקים להעביר כסף באמצעות הסמארטפון ללא עלות . רונן שטיין הממונה על החטיבה הקמעונאית והמשנה למנכ"ל בנק הפועלים: "זוהי פריצת דרך בעולם התשלומים בישראל"

תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תוכן שיווקי

אפליקציה שפיתח בנק הפועלים ושתושק בדצמבר תאפשר לכל אחד להעביר כספים, בקלות ובמהירות, לאנשי הקשר שלו בסמארטפון. האפליקציה החדשה נקראת Bit והיא מיועדת ללקוחות כל הבנקים. האפליקציה יוצרת חוויית תשלום זמינה ומהירה ומאפשרת לפעול דרך הסמארטפון ללא הצורך בארנק, צ'קים, כרטיסים או מזומנים וזמינה ללא תשלום.

האפליקציה פותחה בעקבות צורך שזוהה בבנק בקרב לקוחות, שדיווחו כי הם זקוקים לפיתרון טכנולוגי פשוט ומהיר לביצוע תשלומים יום יומיים לאנשים אחרים באופן הבטוח והנגיש ביותר. "אפליקציית Bit מהווה פריצת דרך בשירותי התשלומים לכל אזרח בישראל, מבלי קשר לבנק אליו הוא שייך", אומר רונן שטיין, הממונה על החטיבה הקמעונאית והמשנה למנכ"ל בנק הפועלים, "מדובר בשירות שמשנה את האופן בו אנחנו מעבירים כספים, ואין לנו ספק כי לקוחות כל הבנקים ימצאו בו שימוש רב. עבורנו, זהו נדבך משמעותי נוסף במגוון השירותים שאנחנו מציעים ללקוחותינו בסמארטפון, שהופך להיות כלי מרכזי לביצוע פעולות בנקאיות".

"להעביר מזומן לנכד מהסמארטפון- בשלושה קליקים"צילום: Dreamstime

איך עובדת אפליקציית Bit? לאחר הורדת האפליקציה ותהליך רישום קצר, יוכל כל משתמש לבצע העברת כסף לכל אחד מאנשי הקשר שלו (בהתאם לתנאי השירות) . הזיכוי יבוצע מיידית לחשבון הבנק של איש הקשר שאליו מעבירים, ואילו מבצע ההעברה יחויב רק במועד החיוב החודשי של כרטיס האשראי שלו. פרטי חשבון הבנק של מקבל התשלום לא יהיו ידועים למעביר הכסף, ומקבל התשלום יקבל SMS בכל פעם שיועבר אליו כסף. בשלב זה סכום ההעברה יוגבל ל-1,500 שקל.

אפליקציית Bit נותנת מענה למגוון רחב של מצבים יום-יומיים שבהם אנשים צריכים להעביר סכומים לא גדולים לאחרים, כגון: לשלם לבייביסיטר, להחזיר כסף לחבר, לאסוף כסף עבור מתנה וכד'. מצבים כאלה גורמים לעיתים קרובות לתסבוכת, ושימוש באפליקציה יספק מענה מהיר וחוויתי, תוך מניעת הצורך להתעסק עם צ'קים או לבצע העברות בנקאיות שדורשות פרטי חשבון בנק וכרוכות בעמלה.

דוגמה נוספת: אפליקציית Bit תוכל לשמש לביצוע תשלומים לבעלי מקצוע שונים, כתחליף לשימוש במזומן או צ'קים, תוך יתרון בכך שהזיכוי של מקבל התשלום הוא מיידי, והחיוב של המשלם הוא עתידי (בכרטיס אשראי).

השקת האפליקציה משתלבת בצמיחה המהירה בעולם של פלטפורמות תשלומי עמית לעמית (P2P). חברות טכנולוגיה רבות, כמו סנאפצ'ט, טוויטר, פייסבוק, ושורה של בנקים וחברות אינטרנט נוספות נכנסים לתחום, במטרה להפוך את שירותי התשלומים לפשוטים, מהירים וזמינים כל זאת תוך שימוש בסמארטפון.

בחזרה למדור הוותיקים החדשים>>