תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

המדריך ליזמים: ניתוח פרסונה שיווקית

מי קהל היעד שלי היא אחת השאלות הראשונות בתכנון העסק. בכדי להתאים את הצעת הערך לקהל היעד באופן הטוב ביותר, אנשי שיווק נוהגים לאמץ שיטה יעילה, שעניינה בניית פרופיל של "הלקוח האידיאלי"

איש מבוגר מדביק בסטודיו מלאכה
Dreamstime

פרופיל 'פרסונה שיווקית' של לקוח הנמנה על קהל היעד משמעו הצגה תיאורטית של לקוח יחיד, תוך תיאור ערכיו, מאפייניו האישיים, ובעיקר זיהוי דרכים בהם המוצר או השירות של היזם עשוי לסייע ללקוח זה בשגרה. הבניית פרסונה מפורטת של אדם "ספציפי" מסייעת לחדד את התועלות של המיזם ואת ההיבטים המבדלים אותו. באופן זה, המיזם למעשה פונה לאדם נקודתי ולא "לכולם" - וכך קל יותר לוודא שהמיזם אכן מעניק לאדם זה ערך.

בניית הפרסונה השיווקית מתבצעת ע"י מחקר מקדים, סקרים וראיונות עם קהל היעד הפוטנציאלי - תוך איסוף נתונים אמיתיים על הלקוחות, לצד השערות מבוססות על אותו "לקוח אידיאלי" - ההיסטוריה האישית שלו, תחומי העניין שלו וכן הלאה.

החממה לליווי מעשי לפיתוח וקידום היוזמה העסקית- היכנסו והגישו מועמדותכם

יצחק, פנסיונר ירושלמי בן 62 שתמיד היה בעל ידי זהב, שוקד ומתכונן להשקת המיזם עליו חלם שנים רבות - חנות קטנה בה יציע שירות של תיקונים לעגלות ילדים ותינוקות. בתבונה רבה, יצחק זיהה צורך ממשי: זוגות צעירים משלמים כיום סכומי כסף גבוהים (עד אלפי שקלים) לעגלות תינוק, ולעתים קרובות נתקלים בחוסר אונים כאשר העגלה נשברת. באין מומחים לתחום, וכאשר לכל מותג רק מרכזי שירות בודדים בפריסה ארצית, ההורים נאלצים לפנות לחלופות שאינן מתמחות - כמו סנדלרים, פנצ'ריות ועוד.

זוג הורים ועגלת תינוק
Dreamstime

על מנת לגבש את תכנית השיווק ואת הצעת הערך שלו, ועל מנת לבחור מיקום מתאים לחנות, יצחק השתמש במחברת קטנה. במחברת, הוא רשם נקודות לגבי הפרסונה השיווקית של הלקוח הטיפוסי שלו. "לו היה לי רק לקוח אחד - מי הוא היה?", חשב יצחק בהתחלה. יצחק הגיע למסקנה כי האימא היא זו שתתלונן על כך שחלק מסוים בעגלה שבור - אך הבעל יהיה האדם שיידרש לדאוג ולתקן את העגלה בפועל: למצוא איש מקצוע, לסחוב את העגלה, ולשלם על התיקון. לפיכך, בחר יצחק לתאר את הפרסונה השיווקית למיזם שלו בתור גבר צעיר, בן 28, אשר לו זהו הילד הראשון. מנקודה זו ואילך, המשיך יצחק בתיאור הגבר ומאפייניו - על בסיס ניסיונו האישי והיכרותו עם אבות צעירים בסביבה: הוא עובד במחלקה במשרד התקשורת, עובד קשה כל יום, משבע בבוקר עד חמש בערב. הוא מרגיש קצת מבולבל לגבי ההורות - זו חוויה חדשה עבורו. הוא היה רוצה לתקן את העגלה בעצמו, אבל חושש להסתבך ולקלקל אותה עוד יותר. העגלה יקרה, הזוג שילם עליה כסף רב - והבעל לחוץ, הוא חייב שהעגלה תעבוד מיד, הרי התינוק שלו זקוק לעגלה כבר מחר בבוקר.

על בסיס תיאור הפרסונה השיווקית שבנה, הבין יצחק כי רצוי שהחנות שלו תפעל גם בשעות הערב, כאשר לאבות יש זמן להביא לשם את העגלה בסוף שעות העבודה. יצחק דמיין את הלקוח שלו (הוא קרא לו בשם "שי כהן") מגיע לחנות - והבין שהוא חייב לשכור חנות שתהיה צמודה לחניה, מכיוון שהלקוחות - ושי בכללם - יעדיפו להביא את העגלה בתוך הרכב המשפחתי.

התרגיל המחשבתי סייע ליצחק לקבל עוד ועוד תובנות ביחס למאפיינים השונים של המיזם שלו. יצחק ידע היבט שלא כל לקוחותיו יהיו במציאות כמו "שי כהן האב הצעיר שעובד במשרד התקשורת" - הרי יש גם אמהות שמביאות עגלות לתיקון, יש הורים מבוגרים יותר, ואפילו סבים וסבתות שמתקנים עגלות - ובכל זאת, דמותו המפורטת של "הלקוח שי" הייתה לו לעזר רב. כעת יצחק מחזיק בתכנית עסקית מפורטת הרבה יותר, והוא מתכונן לעשות את הצעד הגדול הבא - ולפעול בשטח בכדי להקים את העסק עליו חלם ואותו תכנן בקפידה. 

יזמים השואפים להתנסות ולבנות פרסונה, נדרשים להתחיל מפרטים בסיסיים, כגון מין וגיל הלקוח, שמו, מצבו המשפחתי, השכלתו ועבודתו. בשלב הבא, ניתן לתאר את מניעיו של הלקוח - מה מציק לו, מהם הרגליו, איזה סוג של צרכן הוא. מומלץ להמשיך ולהוסיף עוד ועוד מידע על מנת להפוך את הפרסונה למוחשית, מדויקת ומפורטת ככל הניתן.

אחריות חברתית תאגידית

במטרה לקדם ולעודד אנשים בגילאי פרישה להמשיך בחיים יצרניים כעצמאיים או כבעלי עסק קטן, האב ת"א בשיתוף חברת המתנסים, ביוזמה ובחסות של בנק הפועלים, פותחים תכנית יזמות ייחודית המותאמת לגילאי 60 פלוס. התוכנית מעניקה למועמדים שיבחרו בתהליך מיון 10 מפגשים קבוצתיים הדרכה וחשיפה לתפישה, כלים ושיטות לפיתוח עסק ולאחר מכן, ליזמים נבחרים מתוך הקבוצה חממה לליווי מעשי לפיתוח וקידום היוזמה העסקית. התכנית תתחיל לקראת נוסף נובמבר.

החממה לליווי מעשי לפיתוח וקידום היוזמה העסקית- היכנסו והגישו מועמדותכם

כתבות שאולי פיספסתם

*#