תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הוותיקים והאינטרנט: רומן בתחילת דרכו

מחקרים מלמדים כי אוכלוסיית הוותיקים מדביקה פערים בכל הקשור לשימוש באינטרנט ונתרמת ממנו. האתגר של הבנקים: להתחבר לצרכים שלהם גם בצורה דיגיטלית כדי לשפר את התנהלותם הפיננסית

זוג מבוגר מול מחשב
Dreamstime

אחת ההנחות המקובלות בקרב רבים היא שהאינטרנט שייך לצעירים, אולם מחקרים וסקרים שמתבצעים בשנים האחרונות על ידי איגוד האינטרנט הישראלי ועל ידי גורמים רבים בעולם מלמדים כי קהילת הוותיקים מדביקה פערים דיגיטליים בקצב מהיר ולמעלה מ-50% מהם מחוברים לרשת ועושים בה שימוש.

אמנם שימוש באינטרנט עדיין נחשב לפעילות פנאי פחות נפוצה בקרב אוכלוסיית הוותיקים מאשר צפייה בטלוויזיה ומפגשים חברתיים, אבל המגמה ברורה: יותר ויותר מהם מתחברים לרשת, מחפשים מידע, קוראים חדשות, מתקשרים עם בני משפחה באמצעות סקייפ, שותפים לקבוצות משפחתיות ב-WhatsApp ומחוברים לדואר אלקטרוני, לפייסבוק ולרשתות חברתיות אחרות.

ברוב קבוצות הגיל של האזרחים הוותיקים, החסם העיקרי של גישה לעולם הדיגיטלי, כפי שהם מעידים בעצמם בסקרים, הוא "חוסר ידע או כישורים". חסם המחיר עולה רק בקרב קבוצת הגיל הגבוהה יותר, בני 80 ומעלה, ובעלי השכלה נמוכה. לכן, לצד רצון להגדיל את תדירות ההשתתפות באירועי תרבות ותחביבים, חלקם מציין כי היה רוצה להגביר את השימוש באינטרנט.

מירב

הנכדים כגורם מאיץ

גרונטולוגים, חוקרים העוסקים בחקר ההזדקנות, שואבים עידוד מהמגמות האלה, מאחר שבניגוד לצריכת המדיה הישנה, שמאופיינת בפאסיביות, השימוש באינטרנט הוא פעולה אקטיבית המאפשרת לוותיקים להישאר פעילים מבחינה חברתית, לפתח יכולות וכישורים קיימים ותחומי עניין חדשים. מחקרים העוסקים בשימוש במחשבים ובאינטרנט בקרב האוכלוסייה המבוגרת הראו גם כי לשימוש באינטרנט תרומה משמעותית לשביעות רצון מהחיים, לחיזוק הדימוי העצמי ולהפחתת תופעות של בדידות ודיכאון.

אחד המאיצים להרחבת הידע בתחום האינטרנט הוא החיבור לעולמם של הנכדים. זה דוחף רבים מהוותיקים לחפש קורסים והשתלמויות בנושא. בעבר, קורסים כאלה עסקו בעיקר בלימוד יסודות המחשב האישי, אבל התקדמות הטכנולוגיה הפכה כידוע כל סמארטפון וטאבלט למחשב עוצמתי מגמה שמקלה מאוד על הדרך של הוותיקים לאמץ שימוש בטכנולוגיות החדשות. זה גם מוביל רבים לוותר על המחשב המסורתי לטובת טאבלטים, כמו אייפד ואחרים, שמציעים ממשקים ידידותיים ונגישים מאוד לאוכלוסייה מבוגרת, או לבחור באחד הסמארטפונים הייעודיים לוותיקים.

גם כאשר בוחנים את התנהלות קהילת הוותיקים בתחום המסחרי, רואים מגמה הדרגתית של מעבר לצריכת שירותים באמצעות האינטרנט. עדיין רוב גדול מהנשאלים מביע בסקרים חשש מביצוע קניות באמצעות האינטרנט, אבל חלקם כבר מגלה את היתרונות בניצול הרשת כדי להזמין מוצרים מרשתות המזון, לקבל מרשמי תרופות שנצרכות על בסיס קבוע בדואר אלקטרוני מרופא המשפחה, להזמין ולתכנן חופשות וגם להתעדכן ולבצע פעולות בחשבון הבנק.

איש מבוגר לוחץ יד למחשב- איור
Dreamstime

עבור המערכת הבנקאית מהווה אוכלוסיית הוותיקים אתגר מורכב. מצד אחד, מדובר בקבוצה שמהווה 10% מהאוכלוסייה וצפויה להכפיל את עצמה בתוך 20 שנה, קבוצה המשפיעה על התפתחות המשק ותורמת להתפתחות שווקים חדשים והתרחבותם של שווקים קיימים בעולמות הפנאי, התרבות ההשכלה, הבריאות ועוד. מצד אחר, הוותיקים מתמודדים עם צמצום בהכנסות לאחר הפרישה מהעבודה ושינוי בהוצאות בהתאם לצרכים חדשים, כולל רצון למלא את תפקיד העוגן המשפחתי ולסייע לילדים ולנכדים. החיבור בין העולמות הדיגיטליים לבין הצרכים הפיננסיים הייחודיים לוותיקים יוצר הזדמנויות רבות  לשדרוג מערך השירותים המוצע להם. לדוגמה, מוצעת להם אפליקציה ייחודית שמאפשרת נגישות לחשבון הבנק ולמידע רלוונטי והטבות מעולם הבנקאות ומתחומים אחרים. את החיבור לבנק ניתן לבצע גם בעזרת סמארטפונים וטאבלטים המותאמים לאנשים מבוגרים.

החיבור לאתר הבנק מקל מאוד על ההתנהלות הפיננסית. בנוסף למגוון הרגיל של שירותי מידע ופעולות, כמו ביצוע תשלומים, העברות לבני משפחה ולאחרים, הפקדות לחסכון, ביצוע פעולות בניירות ערך ומט"ח ועוד, ניתן למשל לקבל זימון ליועץ פיננסי ופנסיוני. כידוע, התכנון הפיננסי והפנסיוני עומד במרכז הצרכים של אנשים שנמצאים לקראת ואחרי פרישה.

אנשים מבוגרים מול מחשב
Dreamstime

שאיפתנו היא להציע לאוכלוסיה הזו תהליכי ייעוץ ייחודיים, הכוללים הגדרת מטרות פיננסיות ייעודיות ומתן פתרונות להשגתן, מיפוי מלא של הנכסים וניתוח הכנסות והוצאות בהווה ובעתיד. זה מאפשר בסיום תהליך הייעוץ שמתבצע בסניף הבנק ונתמך במערכות מתקדמות, להציע פתרונות המותאמים לצורכי הלקוח ומבוססים על יכולותיו הכלכליות ותכניותיו לעתיד, תוך התחשבות בגילו וברמת הסיכון שלו.

האתגר הניצב בפני מערכת הבנקאות הוא להמשיך ללמוד, ולהכיר מקרוב, את הצרכים הייחודיים של קהל האזרחים הוותיקים בתחום הפיננסי ואת האופן שבו הם מתנהלים בחיי היום-יום, כולל החיבור לעולם הדיגיטלי. הוותיקים החדשים רוצים להיות מחוברים יותר, ולבנק יש תפקיד חשוב במימוש החוויה הזו.

הכותבת מנהלת אגף בנקאות ישירה בבנק הפועלים

בחזרה למדור הוותיקים החדשים>>

כתבות שאולי פיספסתם

*#