תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן
אנשים מחברים פאזל

נציגות הדיירים: המפתח להצלחת פרויקטים לפי תמ"א 38

תמ"א 38 הינה משאת נפשו של כל בעל נכס העומד בקריטריונים של תכנית זו. התהליך אותו עובר בניין המגורים לטובת חיזוקו מפני רעידת אדמה משנה לחלוטין את סביבת המגורים ומשנה מציאות הן עבור דייריו, המקבלים סביבת מגורים משופרת לעין ערוך והן עבור בעלי הנכסים שאינם מתגוררים בנכס ויכולים כעת ליהנות מתשואה של עד 100% על שווי הנכס, ובמקביל, לקבל בעבורו דמי שכירות הגבוהים בעשרות אחוזים.

כתבות במדור

urban renewal

2017 בהתחדשות עירונית מה שהיה הוא שיהיה או שהשינוי בפתח?

עם תום הרבעון הראשון לשנת 2017 הגיע הזמן לשאול כיצד תראה השנה הזאת בכל הנוגע להתחדשות עירונית. היום יותר מתמיד כבר ברור כי לפיתוח ההתחדשות העירונית השפעה על פתרון אפשרי למצוקת הדיור ועל מיתון המחירים בלב אזורי הביקוש. עם זאת, עד כה נראה כי שני יתרונות אלה סמויים מעניהם של מקבלי ההחלטות במדינת ישראל. בכתבה זו נבחן את השינויים לטובה ולרעה בתחום ההתחדשות העירונית וננסה להבין מה יקרה בשנה זו.

תל אביב

ההתחדשות העירונית היא סם החיים של הערים בישראל

בחודש שעבר התבשרנו כי תל אביב ועוד 20 עיריות מתכוונות להחליף את תמ"א 38 בתכניות מקומיות, שעל בסיסן יוכלו להטיל היטלי השבחה על בעלי הנכסים. החלטה זו לא רק עשויה לתת מכה ניצחת על התחום ולהציב סיכון מהותי ליזמים, אלא גם ליצור מצב בו בעלי הדירות לא ירצו לקדם עוד התחדשות עירונית. דוד זהבי מנכ"ל חברת אורבן נדל"ן מזכיר לרשויות המקומיות בישראל מה התועלות של ההתחדשות העירונית לערים עצמן, ולא, לא מדובר רק בגידול בתשלומי הארנונה.

הדירות חדשות בפרויקטים בתמ"א 38 – כבר לא מציאות...

הדירות חדשות בפרויקטים בתמ"א 38 כבר לא מציאות...

הדירות החדשות בפרויקטים של תמ"א 38 נמכרו עד לא מזמן במחיר נמוך יותר מאשר דירות דומות ביזמות קלאסית, עם זאת נראה כי בשנה החולפת הפער צומצם ואף יותר מכך מחירי הדירות החדשות בתמ"א 38 עולות על המחירים של דירות מקבילות. מדוע? בכתבה הבאה

בעלי הדירות מובילים את ההתחדשות העירונית

בעלי הדירות: המפתח להתחדשות עירונית נמצא אצלכם בכיס

נראה כי ברעש התקשורתי בתחום ההתחדשות העירונית נעלם קולם של בעלי הדירות. עם זאת, הם ורק הם אלה שיגרמו לפרויקטים האלה לצאת אל הפועל. זאת בשל הסיבה כי נקודת המוצא של כל פרויקט בהתחדשות עירונית הוא במוטיבציה של בעלי הדירות לצאת אל הדרך.