תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

חיפה מבססת את מעמדה כבירת הנדל"ן החדשה של ישראל

לכתבה

העיר חיפה עומדת בפני עתיד חדש ומבטיח! לאורך שנים ארוכות סבלה בירת הצפון מהיעדר פיתוח תשתיתי והתחלות בנייה שהוביל לקיפאון יחסי של שוק הנדל"ן המקומי. לאחרונה אושרה תכנית המתאר של חיפה, במסגרתה המטרופולין הצפוני הגדול יעבור מתיחת פנים משמעותית, לצד שיפור תשתיתי ניכר והגדרת מתחמי בנייה חדשים ומתחדשים

מנתונים שפרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עולה כי מחירי הדירות בחיפה עלו ב- 145% בתשע השנים שחלפו מאז המשבר הכלכלי של 2008, זאת לעומת עליה ממוצעת של כ- 90% בארץ כולה. הרוח החדשה הנושבת בעיר מייצרת עניין רב הן בקרב משפרי דיור מן הסביבה והן בקרב משפחות צעירות מן הארץ כולה. משקיעי הנדל"ן מגיבים גם הם לביקוש הגואה ומביעים עניין מחודש בעיר. עניין רב נרשם בדירות מגורים בנות שניים ושלושה חדרים, האמורות לשרת הן משפחות בתחילת דרכן והן את קהל הסטודנטים הגדול בעיר.

תכניות המתאר העירוניות - עם הפנים קדימה

ערים מובילות בישראל חוות בשנים האחרונות הליך מואץ של התבלות הנובע מגידול משמעותי באוכלוסייה העירונית לצד דרישה הולכת וגוברת לשיפור משמעותי בנראות ובשירותים מצד התושבים.  תכניות המתאר העירוניות נועדו לתת מענה לכך וקובעות הלכה למעשה את עתידה של העיר, תוך שהן מספקות תמונת מצב מדויקת בנוגע לייעוד הקרקעות בה.

המושבה על הים, חיפה

תכניות המתאר מכילות מידע מפורט אודות תכנון המגורים בעיר, שטחי המסחר המתוכננים, הקמתם של מוקדי תרבות ופנאי חדשים, מרכזי תעסוקה נוספים והקמה של מוסדות חינוך. מכאן ניתן להסיק בבירור כי לתכנית זו השפעה מכרעת על מחירי הנדל"ן בעיר ועל מפת הביקוש ההולכת ומתעצבת בה. ככל שתכניות הפיתוח נמצאות בשלב מתקדם יותר, קרי ניכר בשטח כי העבודות בעיצומן, כך הולך ומתבסס לו הביקוש באזור המיועד.

חיפה - עבר אפרפר, עתיד מזהיר

ההיסטוריה של העיר חיפה מרתקת ותהליכים יוצאי דופן שפקדו אותה  הובילו לנמנום מתמשך בכל הנוגע להתפתחות תשתיתית ולבנייה בכלל. עם תחילתה של ההתיישבות בחיפה רוכזה מרבית הפעילות בה בקרבת החוף. נמל חיפה הוקם בתחילת שנות השלושים של המאה הקודמת  ולאורכו הוקמו מרכזי מסחר שונים שהובילו את האזור לשגשוג כמותו טרם ידע.

לפרטים נוספים על פרוייקט "המושבה על הים" התקשרו ל*8320 או לחצו כאן>>

הניתוק של חיפה מחוף הים החל עם הקמת בתי הזיקוק בקרבת החוף, שמטרתם הייתה טיפול בנפט שהפיקו הבריטים בעירק במטרה להפיצו ליעדים שונים באירופה. פסי רכבת הוקמו בסמוך למפעלים על מנת להקל על פעולות השינוע, עובדה שיצרה מציאות בה הופקעו חלקים גדולים מן החוף לטובת פעילות זו. תושבי חיפה החלו בהדרגה לנטוש את רצועת החוף המתועשת ולחפש חלופות למגורים ולפנאי בחלקיה המזרחיים יותר של העיר.

עובדה זו יצרה תופעה נדלנ"ית המבדילה את חיפה מערי חוף אחרות; הזנחתה של רצועת החוף הוביל למצב בו הביקוש לנכסים בחוף ירד ולעומת זו נרשם עניין הולך וגובר בקרקעות על הכרמל ומורדותיו. המחירים, כמובן, הגיבו בהתאם ועד לימים אלו הנדל"ן בשטחה המזרחי של העיר יקר יותר מזה הקרוב אל החוף. תכנית המתאר של העיר, המקדישה חלק נרחב לשיקום פניה של רצועת החוף הנדירה של העיר, עתידה לשנות את המגמה ולהחזיר עטרה ליושנה.

תשתית, תשתית, תשתית

חלק ניכר בתכנית המתאר של העיר חיפה עוסק בשיקום חופה של העיר במיזם עתיר משאבים הנקרא פרויקט חזית הים, שמטרתו שיקום הנמל הישן והפיכתו למרכז סחר ופנאי תוסס, לרבות בניית נמל ים חדש ומתקדם.

המושבה על הים, חיפה

עיריית חיפה, שסימנה יעד גידול אוכלוסין של כמאה אלף תושבים נוספים בעשור הקרוב, עתידה להפנות משאבים נכרים להגדלת אפשרויות התעסוקה בעיר ועל פי התכנית עתידה להגדיל משמעותית את פארק התעשייה הוותיק מת"מ לצד בנייה של מתחמי תעשייה נוספים.

השירותים העירוניים אמורים לעבור ריענון של ממש: תשתיות התחבורה בעיר ישודרגו, התחבורה הציבורית תורחב באמצעות המטרונית, יסללו כבישים חדשים ויוקמו מסלולי אופניים ושבילים חדשים לטובת הולכי הרגל.

לפרטים נוספים על פרוייקט "המושבה על הים" התקשרו ל*8320 או לחצו כאן>>

במקביל, פסי הרכבת הישנים ישוקעו מתחת לפני הקרקע ובכך תחובר העיר בחזרה אל החוף.

כפעולה משלימה לכל אלו עתידים להיבנות עשרות אלפי יחידות דיור חדשות לאורך התוואי האמור ולהעניק מענה הן לתושבי העיר הוותיקים המשוועים לפתרונות דיור חדשים ומודרניים והן לתושבים חדשים העתידים לקבוע את משכנם בעיר.

הביקוש לדירות מגורים קטנות הולך וגבר

דירות מגורים בנות שלושה חדרים הפכו במרוצת השנים האחרונות למוצר מבוקש מאוד משתי סיבות עיקריות: ראשית מדובר בדירות בעלות ביקוש גבוה בקרב משקיעים בשל הביקוש עבורן לשכירות. במקביל, עיריות רבות נמנעו מלהעניק היתרים לבנייתם והתמקדו בבנייה של דירות מגורים גדולות יותר שהיוו עבורן מקור הכנסה נאה.

לצד כל אלה, בשנים האחרונות הביקושים לדירות קטנות קיבלו חיזוק מקרב זוגות צעירים, רווקים ורווקות שהחליטו להקדים את כניסתם לשוק הנדל"ן על מנת שלא לספוג עליות נוספות.

הביקוש לדירות קטנות בחיפה נמצא בשיא לאור מספר סיבות מרכזיות:

■ חיפה היא העיר הסטודנטיאלית המובילה בישראל, עם עשרות אלפי סטודנטים הלומדים בטכניון, באוניברסיטת חיפה ובמכללות בעיר. כל אלה זקוקים לפתרונות דיור שנכון להיום לא קיימים במוסדות האקדמאיים בהם הם לומדים.

■ לצד הסטודנטים, יש הצפה של צעירים שמגיעים לעיר בעקבות חברות ההי טק הבינלאומיות שפעילות בעיר, בית החולים רמב"ם ובקרוב הפארק למדעי החיים. צעירים אלה מבקרים לגור בחיפה, בשל אופייה הייחודי ולכן הם מחפשים דירות קטנות ומפנקות.

■ במקביל לכל אלה, משקיעים מחפשים השקעה בדמות דירות מגורים קטנות במחירים אטרקטיביים ועם תשואה גבוהה יותר מאזור המרכז.

רחוב העצמאות בחיפה - לב מתחם הצעירים החדש

חברת תלתן משווקת שני פרויקטים ברחוב העצמאות בחיפה, המחבר בין קמפוס הנמל ובין המושבה הגרמנית בעיר, שני מוקדים מתחדשים וצעירים בעיר, שירוויחו באופן מהותי מפרויקט חזית הים, המהווה את החלק העיקרי בתכנית המתאר של העיר.

הפרויקט הראשון - המושבה על הים, ממוקם ברחוב העצמאות 134 ויאפשר לדייריו ליהנות מנוף פתוח לים ממערב ולמושבה הגרמנית והגנים הבהאים ממזרח. בפרויקט 24 יחידות דיור בנות 2,3 ו- 4 חדרים, עם מרפסת וחניה. בניין זה תוכנן לפי עקרון עירוב השימושים הזוכה לאהדה רבה בקרב צעירים מצליחים, המעוניינים ליהנות מכל השירותים העירוניים ומדירה מודרנית ומעוצבת.

בבניין יהיו 2 קומות משרדים וקומת מסחר, שייהנו לא רק מהנוף המרהיב אלא מנגישות שיא לכל מקום בעיר, לרבות המוסדות האקדמיים, מת"מ והאטרקציות העירוניות.

הפרויקט השני ממוקם ברחוב העצמאות 41, בלב קמפוס הנמל המתחדש, על בסיסו של בניין שנבנה על ידי הבריטים והווה את שער הנמל. הבניין שיעבור חיזוק ושיפוץ מקיף יציע 40 דירות מגורים בנות 3 חדרים, שטחי משרדים ומסחר, בסגנון מודרני עם קריצה לעברו המפואר.

בשני הפרויקטים מוצעות הדירות במחיר של החל מ- 890 אלף שקלים, המשקפים תשואה של כ- 4%. אילנה טנא - מנכ"לית תלתן נדל"ן אומרת בהקשר זה: החזון של תלתן הוא להעניק ללקוחותינו הזדמנות להשיא ערך גבוה, במהירות ובסולידיות, על השקעות בנדל"ן. תכנית המתאר של חיפה מעניקה את ההזדמנות יוצאת הדופן לא רק ליהנות מהשבחה של הנכסים, שתגיע בעקבות הפיתוח העירוני מרחיק הלכת, אלא גם מנכס מניב שנהנה מביקוש קשיח בעיר בה אוכלוסיית הצעירים נמצאת במגמת עליה. כבר היום 35% מהסטודנטים והצעירים בעיר מתגוררים באזור קמפוס הנמל והדרישה לפתרונות דיור באזור הולכת ועולה".

לפרטים נוספים על פרוייקט "המושבה על הים" התקשרו ל*8320 או לחצו כאן>>

בחזרה למדור נדל"ן מתחת למיליון ש"ח>>