תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

השקעה גדולה במחיר קטן

לכתבה

המדריך למקסום השקעה בדירות שמחירן נמוך ממיליון שקלים!

משקיעי הנדל"ן של ישראל שונים בתכלית מהדימוי שלהם בציבור הישראלי: בניגוד לאמונה כי מדובר בעשירי ישראל, בפועל משקיעי הנדל"ן הם ישראלים, בני ארבעים ומעלה, שמעוניינים ליצור מציאות של רווחה כלכלית בשנות הפרישה שלהם, המתבססת לא רק על המסלולים המסורתיים של חסכון פנסיוני ומסלולי השקעה בשוק ההון, אלא מעוניינים להשקיע בנכסי נדל"ן, המבטיחים להן תשואה הונית כמו גם תשואה חודשית על דמי השכירות מהנכס.

מרביתם של אותם משקיעי נדל"ן משתמשים בכספים שחסכו, כאשר הממוצע של ההון העצמי מסתכם במאות אלפי שקלים בודדים ורובם ככולם זקוקים למינוף בדמות משכנתא על מנת להגשים את החלום ולהיכנס למעגל ההשקעה בדירת מגורים.

יחד עם זאת, הדעה הרווחת בשוק היא שהשקעה בדירה זולה, שמחירה נמוך ממיליון שקלים, תניב תשואה נמוכה משכירות ויותר מכך – גם התשואה על ההון לא תהיה גבוהה במיוחד. זאת משום שדירות אלה נמצאות בדרך כלל בערים הרחוקות מהמרכז או במתחמי דיור ושכונות הסובלות מביקוש נמוך.

ליאור ברדוגו  - מנכ"ל חברת פרי נדל"ן, מקבוצת אלדד פרי, משווקת בהצלחה את פרויקט פרי פלייס ברחובות, מסביר כיצד ניתן להפוך רכישת דירה זולה להשקעה מניבה ומבטיחה במיוחד:

פרויקט פרי פלייס ברחובות

מיקום חשוב אבל לא רק...

"כמו בכל דבר בענף הנדל"ן, המיקום הוא זה שקובע את רמת האטרקטיביות של הדירה שרכשנו, ואת הפוטנציאל שלה להניב עבורנו תשואות מספקות" אומר ברדוגו. "במקביל, חשוב לזכור כי המיקום אינו ערובה בלעדית להשקעה. אמנם תל אביב ושאר ערי הלוויין שלה מהוות את האטרקציה האולטימטיבית בענף, אבל חשוב לזכור כי התשואות בתל אביב ובגוש דן סבלו מירידות חדות בשנים האחרונות והן עומדות כעת על 2.5% לכל היותר. גם פוטנציאל ההשבחה נמצא בספק בימים אלה משום שנראה שהמחירים במטרופולין הגיעו לנקודת רוויה ומכאן, סביר מאוד להניח שנראה התייצבות במחירים.

לפרטים נוספים על פרויקט "פרי פלייס" ברחובות>>

מנגד, קיימת האופציה לרכישת דירה באזורי הפריפריה המרוחקים. שם מדובר ברכישה לה מתלווים סימני שאלה רבים. ניקח את טבריה לדוגמא: לאחרונה, משקיעים רבים שוקלים לרכוש דירה בטבריה בשל המחיר הנמוך, יחסית, של נכסים בעיר. כאן כדאי לקחת בחשבון שני גורמים: ראשית, האם המחירים צפויים עדיין לעלות או שהם הגיעו לנקודת מיצוי.

השאלה השנייה שצריכה להישאל היא האם חלה עלייה דומה במחירי השכירות, או שגם כאן הגענו לשיא? במקרה של טבריה, הרי שמחירי השכירות לא עלו בהתאם למחירי הקניה, דבר שהביא לשחיקה של התשואות על השכרה"

דירה קטנה = תשואה גבוהה

בערים הרחוקות באופן משמעותי מהמרכז ניתן עדיין למצוא דירות במחיר הנמוך ממיליון שקלים אבל נשאלת השאלה – איזה דירה נמצא בתמורה לכסף שלנו? כלל ידוע בענף הוא שדירות קטנות מניבות תשואות גבוהות יותר משתי סיבות:  ציבור הסוחרים מורכב בעיקר מרווקים, זוגות צעירים ומשפחות צעירות וממבוגרים שמשכירים את הבית הגדול שלהם תמורת דירה קטנה יותר המתאימה לצרכיה. בהקשר זה חשוב לציין כי דירות מסוג זה נחשבות לקלות יותר לתחזוקה וההוצאות סביבן נמוכות משמעותית ביחס לדירות גדולות יותר. לפיכך, דירות בנות 2-3 חדרים נהנות תמיד מביקוש קשיח ויציב.

במרבית הערים הרחוקות מהמרכז קשה מאוד למצוא את הדירות הקטנות הללו משום שמאז שנות השמונים, מספרן נמצא בירידה תלולה. למעשה, רק בשנתיים האחרונות חזרו לבנות דירות בנות שלושה חדרים, אחרי שבשני העשורים האחרונים נבנו דירות ארבעה חדרים ומעלה. כל אלה רק הגבירו את הביקוש לדירות הקטנות, בעוד שהמלאים מוגבלים מאוד.

קהל היעד הוא הקובע!

בבואכם לרכוש דירה להשקעה, אחת השאלות החשובות ביותר שיש לשאול היא מיהו קהל היעד שיביע בה עניין.

לפרטים נוספים על פרויקט "פרי פלייס" ברחובות>>

דירה בפרויקט פרי פלייס ברחובות

השוכרים האידאליים בעיני מרבית בעלי דירות היא ללא ספק סטודנטים וצעירים משכילים. מדובר באוכלוסייה שרואה באופציית השכירות את האפשרות הנוחה והזמינה ביותר. לצד ריכוזים של סטודנטים נמצא תמיד קהלי יעד נוספים, דוגמת מרצים וסגל אקדמי ולאחרונה אף צעירים העובדים במכוני מחקר, חממות טכנולוגיות ומתחמי הי טק ותקשורת הנבנים בצמוד לקמפוסים.

אלה מהווים את קהלי היעד האידאליים בשל העובדה שהם שומרים על הנכס ושואפים להתגורר בדירה לאורך זמן, לכל הפחות לאורך התקופה בה הם לומדים או עובדים באזור.

שימור הנכס והאטרקטיביות שלו לאורך זמן

"כאשר אנו רוכשים דירה להשקעה חשוב לנו כי הדירה, הבניין, השטחים הציבוריים והמתקנים שלו ישמרו רמת תחזוקה ושירות נאותים, כדי להבטיח את מצבו של הנכס ואת האטרקטיביות שלו לאורך זמן" מסביר ברדוגו. "לכן, חשוב מאוד לרכוש נכס שעל ניהולו אמונים אנשי מקצוע שתפקידם יהיה לשמר את הנכס ואת מצבו לאורך זמן. עם זאת, חשוב לציין כי עלויות התחזוקה בדרך כלל ממומנות על ידי השוכרים, ולכן חשוב שעלויות אלה יהיו סבירות ולא יהוו מעמסה על השוכרים. נקודה זו חשובה שבעתיים כאשר אנו מתעתדים לרכוש דירה בפרויקט חדש. לכן, חשוב לברר איזה חברת ניהול תנהל את הנכס, מה תקופת החוזה המחייב איתה ולא פחות חשוב – מה הערכת העלויות של דמי הניהול"

פרויקט פרי פלייס – כל היתרונות בנכס מניב

חברת פרי נדל"ן מקבוצת אלדד פרי משווקת בימים אלה את פרויקט פרי פלייס ברחובות. הפרויקט, שנהנה מרוח גבית ומשיתוף פעולה מלא של עיריית רחובות וכולל 750 דירות 2 חדרים במתחם המשתרע על כ- 21 דונם וכולל 3 מגדלים בני 24 קומות, קניון, מרכז קונגרסים ומלון בן 300 חדרים.

חברת פרי נדלן השלימה לאחרונה את רכישת הקרקע והיא ממתינה כעת להיתרי הבניה. עד כה כמחצית מהדירות בפרויקט, שעלותן מתחילה ב- 645 אלף שקלים, נמכרו.

ברדוגו אומר בהקשר זה: פרויקט פרי פלייס מציג לרוכשים צבר יתרונות ייחודיים למעוניינים להשקיע בנכס מניב למגורים:

■ מחיר הדירה שווה לכל נפש ומאפשר הון התחלתי נמוך אבסולוטית, בהיקף של כ- 300 אלף שקלים בלבד, זאת לצד תשואה פוטנציאלית משכירות של כ- 6%. התשואה מחושבת לפי מחירי השכירות הנוכחיים בעיר, העומדים על 2800-3300 שקלים לדירת שני חדרים בעיר.
■ ברחובות מתגוררים כ- 11 אלף סטודנטים וצעירים הלומדים בשמונה מוסדות אקדמאים ועובדים בבית החולים, במכוני המחקר ובפארק ההי טק בעיר. כל אלה שואפים להתגורר בדירות קטנות ואיכותיות, הממוקמות בלב העיר, בצמוד לכל מוסדות החינוך שלה, לפארק התעסוקה ולרכבת. הפרויקט שלנו מעניק להם בדיוק את כל אלה.
■ הפרויקט ינוהל על ידי חברת הניהול של הקבוצה, תוך התחייבות לשמור את רמת התשלום החודשי לסכום של כ- 250 שקלים בחמש השנים הראשונות של הפרויקט. זאת כדי לאפשר לסטודנטים ליהנות מכל השירותים היוקרתיים, במחיר סביר ומשתלם במיוחד.
■ וחשוב מכל - רחובות מהווה את אחת הערים האיכותיות והמבוקשות בלב מדינת ישראל. מחירי הדירות נמצאים בעליה מתונה הרבה יותר מהעליות בערים סמוכות דוגמת ראשון לציון בצפון ויבנה בדרום, דבר המבטיח כי פוטנציאל ההשבחה של הנכסים בעיר רחוק מאוד ממיצוי.

לפרטים נוספים על פרויקט "פרי פלייס" ברחובות>>

בחזרה למדור נדל"ן מתחת למיליון ש"ח>>