תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

80 דירות ב-3 ימים- מי אמר שהישראלים הפסיקו לקנות דירות?

לכתבה

מבצע שהתקיים לאחרונה בפרויקט בחיפה הביא לכמות מכירות כמוה לא נראתה בארץ כבר תקופה ארוכה- 80 דירות ב- 3 ימי מכירות בלבד. נותרו עוד דירות בודדות

בתקופה האחרונה הממשלה מתהדרת בנתונים המצביעים על ירידה במספר עסקאות הנדל"ן ומשתמשת בנתונים אלו כדי לטעון שאנו בדרך לפתרון משבר הדיור. מספר העסקאות לרכישת דירה אכן ירד אך ייתכן כי הסיבה לכך מקורה בהיצע של עסקאות יקרות ולא אטרקטיביות המוצעות לאחרונה בשוק, בעיקר בשל המחסור בקרקעות לבנייה. מבצע שהתקיים לאחרונה בפרויקט בחיפה הביא לכמות מכירות כמוה לא נראתה בארץ כבר תקופה ארוכה- 80 דירות ב- 3 ימי מכירות בלבד.

הבית האקדמי, זרוע הדיור והנדל"ן של התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצית, מודיעה היום כי בשלושה ימי מכירות מרוכזים אשר התקיימו במהלך החודש האחרון, נרכשו כ-80 דירות מגורים על ידי סטודנטים ואקדמאיים בפרויקט "נופי ים" של קבוצת יהודה לוי בקרית חיים ובסכום כולל של 87,680 מיליון . לפי נתונים אלו ניתן להסיק כי הישראלים לא הפסיקו לרכוש דירות, הם רק חיכו להזדמנות טובה שתאפשר להם לעשות זאת.

מהבית האקדמי נמסר כי עבור הסטודנטים הוקצו בסך הכול 120 יח"ד בתמהיל מגוון של  3.5, 4 4.5 ו-5 חדרים. השבוע כאמור, נמכרה הדירה ה-80 במספר כך שלפי שעה נותרו עוד כ-40 דירות, רובן דירות 4 ו-5 חדרים. כל הדירות המוצעות במסגרת שיתוף הפעולה הנוכחי, ממוקמות בקומות 5-8 בפרויקט. לדברי הבית האקדמי, ההתחייבות במבצע הינה למחירים מופחתים משמעותית ממחיר השוק של בין 7% ל- 13% וכן לתנאי תשלום נוחים ביותר המותאמים לקהל היעד הצעיר של סטודנטים ואקדמאים צעירים.

מחירים: החל מ- 950,000 לדירת 3.5 חדרים בשטח 86 מ"ר + 12 מרפסת, מ-1,118,500 לדירת 4 חדרים בשטח 105 מ"ר + מרפסת של 12 מ"ר והחל מ-1,198,500 לדירת 5 חדרים בשטח 114 מ"ר + מרפסת של 11 מ"ר.

שלמו החל מ- 120,000 ש"ח ויש לכם דירה על הים בחיפה>>

מדובר בפרויקט מגורים הכולל 800 יח"ד בסך הכול, שיבנה במסגרת הליך "עיבוי בינוי" בשדרות מח"ל, כאשר המבצע של הבית האקדמי מתייחס לדירות בבניינים 27, 29, 35 ו-37 בחלקה המערבי של קריית חיים, כ- 150 מטר מחוף הים. הפרויקט הינו אחד משני פרויקטים של התחדשות עירונית שזיכה את עיריית חיפה במימון בסך 7 מיליון לביצוע עבודות פיתוח ותשתיות התומכות בפרויקטים של פינוי-בינוי במסגרת קול קורא שפרסם משרד הבינוי והשיכון במרץ 2014. בבניין ראשון בפרויקט כבר החלה הבנייה וכעת ממתינים להיתרים לבניינים נוספים.

לדברי אסף אנגל, מנכ"ל הבית האקדמי: "במסגרת פעילותנו אנו רואים ביקושים אדירים של דירות למגורים על ידי ציבור הסטודנטים והאקדמאים שחלק ניכר מהם כבר בעלי משפחות. אנו עדים לרצון שלהם לרכוש אך מנגד אנו עדים לחוסר היכולת שלהם בשל מחירים גבוהים ועסקאות לא אטרקטיביות, פה אנחנו נכנסים לתמונה. הפתרון שלנו מקורו בכוח הצרכני האדיר של חברי המועדון המסייע לנו לייצר עבורם תנאים מעולים בפרויקטים של יזמים שונים- המבצעים שלנו משלבים מחיר שפוי, זול משמעותית ממחיר השוק לצד הטבות מימון ייחודיות המסייעות להתגבר על מכשול ההון העצמי. הפעילות שלנו מאפשרת לצעירים לרכוש דירות והם אכן קונים והרבה."

לדברי אור, צעיר בן 32 ואשתו אשר רכשו לאחרונה דירה במבצע של הבית האקדמי בחיפה: "במחירי הדיור כיום בארץ אי אפשר באמת לרכוש דירה כמו אנשים נורמליים, עקבתנו אחרי הפרויקטים של הבית האקדמי וכשראינו את הפרויקט בחיפה מצאו חן בעינינו תנאי המימון והעלות הכוללת של הדירות בפרויקט, הם יצרו אצלנו תחושה שאפשר לרכוש דירה בשפיות ובתנאים שיכולנו להרשות לעצמנו, בלי לקפוץ מעל הפופיק."

פרויקט 'נופי ים' של קבוצת יהודה לוי הינו פרויקט עיבוי בינוי (על פי תב"ע מאושרת) הנבנה בשדרות מח"ל בקרית חיים. בסך הכול יכלול הפרויקט כ-800 יח"ד, בבניינים בני 10 קומות. בשלב הראשון ייבנו 344 דירות אשר יוקמו על כ-10 מבנים קיימים ובנוסף יתבצע פיתוח נרחב של השטחים הציבוריים. הדירות מתוכננות בעיצוב קפדני ולכולן צמודות מרפסות שמש מרווחות עם נוף לכיוון הים והר הכרמל. בנוסף מתוכננים פארק משחקים ותוספת מקומות חניה לניצול המרווחים הגדולים שבין הבניינים. בכל המבנים ישופצו ויורחבו השטחים הציבורים וייבנו מעליות. בסמוך לפרויקט מוסדות ושירותים קהילתיים: גני ילדים, בתי ספר, ומתנ"ס.

הבית האקדמי הינו מועדון הדיור הגדול בישראל, מיסודה של התאחדות הסטודנטים הארצית בישראל. מעל ל- 410,0000 סטודנטים ואקדמאים צעירים בתחלופה שנתית גבוהה, המאוגדים תחת מועדון אחד ששם לעצמו למטרה לעזור להם בכל מה שקשור לדיור. הבית האקדמי מציע לסטודנטים את פתרון הדיור החכם ביותר והמותאם ביותר לצרכיהם. המועדון מאתר עבור הסטודנטים עסקאות בעלות פוטנציאל גבוה ובאמצעות משא ומתן משיג עבורם תנאי מימון אטרקטיביים ומחירים זולים משמעותית ממחירי השוק כתוצאה מכוח הקנייה הגדול.

שלמו החל מ- 120,000 ש"ח ויש לכם דירה על הים בחיפה>>

בחזרה למדור נדל"ן מתחת למיליון ש"ח>>