חיישני ניטור |

מנווטים לחנייה

חברת פארקאם מציעה פתרון חנייה חכם, מבוסס ראייה ממוחשבת ואינטליגנציה מלאכותית, המאפשר לנהג לנווט עד למקום חנייה פנוי בזמן-אמת, במיקום הקרוב ביותר ליעד שלו

רועי נוימן, תוכן מקודם
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילוסטרציה
חברת פארקאם מציעה פתרון חנייה חכם המאפשר לנהג לנווט עד למקום חנייה פנוי בזמן-אמתצילום: פארקאם

צפיפות ההולכת וגוברת במרכזי ערים בעולם הפכה את החנייה למצרך נדיר גם בעיר (כחול-לבן) וגם בחניון. כל מי שניסה למצוא חנייה לאחרונה ברחבי תל-אביב בוודאי הבחין בכך.

הנהגים במרכזי ערים ברחבי העולם נדרשים לבלות זמן רב במציאת מקום חנייה ועל-פי מחקרים, למעלה מ-30% מסך תנועת הרכבים בשעת עומס במרכזי ערים הם כאלו המחפשים חנייה, מה שגורם ל-70% מעומסי התנועה. זהו תהליך המבזבז זמן רב עבור הנהג, גורר עימו פליטת גזי חממה מוגברת, גורם לתאונות דרכים ומייצר תסכול רב לנהג. גם כאשר מדובר בחניון גדול בשדה תעופה, קניון או אוניברסיטה, קיימת חשיבות רבה להכוונת נהגים לחניות פנויות במהירות וביעילות, דבר המוביל לחוויית שירות טובה בהרבה ללקוח ומאפשרת ניהול נכון יותר של הנדל"ן עבור מפעילת החניון.

חברת פארקאם, שנוסדה על-ידי אסף נעמני ואורי אתר, שמה לה למטרה לשנות את עולם החנייה, ועושה זאת כבר היום ברחבי העולם באמצעות מנוע בינה מלאכותית המאפשר לה להתחבר בקלות לכל מצלמה קיימת ברחוב או בחניון. המצלמות מחוברות לענן ומנתחות בזמן-אמת ובודקות את זמינות החניות ומצב התנועה, תוך שימוש בעיבוד תמונה ולמידת מכונה מהמתקדמים בשוק. 

פארקאם
האקוסיסטם של פארקאםצילום: פארקאם - שחר פרל

המידע מופץ לבעלי החניון, או העירייה, דרך מרכז שליטה ובינה עסקית בזמן-אמת, ומייצרת דוחות וניתוחים מורכבים בלחיצת כפתור. לנהגים המידע זמין באפליקציית ניווט ייעודית שפיתחה החברה, המאפשרת ניווט ממוקד עד לחנייה פנויה ברחוב או בחניון - פתוח או מקורה. בנוסף, פארקאם מציעה שלטי LED מתקדמים המציגים בשטח, ובזמן-אמת, את המידע המתקבל מן המצלמות. המידע נגיש גם הוא באמצעות ממשק API המאפשר אינטגרציה קלה ומהירה לאפליקציות צד ג' וחברות שותפות.

פארקאם מבטיחה לנווט את הנהגים לחנייה עם הסבירות הגבוהה ביותר שתישאר פנויה עד הגעתם, בהתבסס על מידע בזמן-אמת מהמצלמות, גודל הרכב, מידע היסטורי על החנייה, מצב התנועה בזמן-אמת ועוד. לפארקאם שלושה פטנטים הרשומים בישראל, אירופה וארה"ב.
פרטיות ואבטחת מידע נמצאים בראש סדר העדיפויות של החברה, אשר עומדת בתנאי הפרטיות האירופאים המחמירים ביותר (GDPR) והתקשורת אל המצלמות מוצפנת ומאובטחת בתקני האבטחה המתקדמים ביותר.

פתרון חנייה חכם, המאפשר לנהג לנווט עד למקום חנייה פנוי בזמן-אמת, במיקום הקרוב ביותר ליעד שלו, יפחית באופן משמעותי את זמן הנסיעה הכולל בכבישים ויפחית באופן ישיר את פליטת גזי החממה הנפלטים על-ידי הרכבים המחפשים חנייה, יפחית את תאונות הדרכים, יחסוך זמן לנוסעים וישפר את רמת החיים לכלל המשתמשים בדרך. חניונים ייהנו מייעול של מלאי החנייה, יספקו חוויית שירות טובה יותר למבקרים, זמן ביקור ארוך יותר במתחם ועוד.

לאחרונה פארקאם השלימה את הפרויקט הגדול בעולם למציאת חנייה באמצעות ראייה ממוחשבת באוניברסיטת קרטין באוסטרליה ויחד עם לקוחות נוספים הכוללים: ערים גדולות, חניונים, אוניברסיטאות, שדות תעופה ומרכזים מסחריים. בקצרה, פארקאם בדרכה ליצור חוויית חנייה נטולת דאגות.

לאתר האינטרנט של חברת פארקאם הקליקו כאן >>>

בחזרה למתחם מגזין תחבורת המחר >>>