תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

האבולוציה של המגדלים: הכירו את הדור הבא

לכתבה

מתחמי המגדלים הפכו לדבר הנפוץ ביותר בנוף הנדל"ן הישראלי, והיום לא מדובר רק בערים המרכזיות אלא גם בערים הנמצאות בתנופת צמיחה נדל"נית כמו רמת השרון, הוד השרון, ראש העין ועוד.

הסיבה הראשונית למעבר לבניית מגדלים היא מצוקת הדיור והמחסור החמור בבנייה חדשה, כיוון שבניית מגדלים מנצלת את הקרקע בצורה מקסימאלית לבניית מספר גדול יחסית של דירות מרווחות, אבל השלב הנוכחי ב"אבולוציה" של המגדלים הוא התאמתם לצרכים של המשפחה והקהילה הישראלית.

החיים של הורים במשפחה ישראלית ממוצעת הם מרוץ בלתי פוסק בין עבודה, פיתוח הקריירה, ילדים, חוגים ועוד, והם מצפים שסביבת החיים שלהם תתמוך בסגנון החיים שלהם.

הישראלים רוצים לחיות במקום שנותן מענה לצרכים שלהם כמשפחה מודרנית, שיציע להם יותר זמן לאיכות חיים ושיספק עושר של אפשרויות פנאי וקהילה. מעמד הביניים הישראלי רוצה לחיות במקום בו יש אנשים בדמותו, עם סגנון חיים ופנאי דומה, כך שגם השכנים בדלת ממול יוכלו להצטרף למעגל החברתי.

יזמי הנדל"ן שמזהים את המגמות הללו, שואפים ליצור מתחמי מגורים שיענו על צרכי קהל היעד שלהם. בפרויקט רמות השרון של קבוצת יובלים וישראל לוי,שתוכנן ונבנה כשכונה פרטית ייחודית הכוללת ארבעה  מגדלים בני 23-26  קומות בשכונת מורשה שברמת השרון ביצעו היזמים סקר מעמיק בקרב קהל היעד הפוטנציאלי כדי לבחון מהן הציפיות של המתעניינים במתחם, "מתוך הסקר עלה שרובם מקווים ששכונה פרטית כמו רמות-השרון תכלול מגוון של פעילויות פנאי וקהילה מסוגים שונים", מסביר אליאב מימון, מנכ"ל רמות השרון, "הנושא השני שהדגישו הנסקרים הוא עלויות תפעול נמוכות, כלומר שתחזוקת אותן פעילויות לא יכבידו עליהם כלכלית".

בעקבות הסקר, נשכרה חברה המתמחה בבניית מתחמי תוכן אורבניים, והוחלט להקים את מתחם ה FamilyClubמועדון תוכן ופעילויות אקסקלוסיבי לשירות הדיירים ומשפחתם, הממוקם מתחת ולצד הבניינים.

הדמייה

לפרטים נוספים אודות פרויקט רמות השרון >> 

מתחם ה FamilyClub הוא קונספט חדש בנוף הישראלי, והוא כולל את המתחמים הסטנדרטיים כמו מועדון דיירים, חדר משחקים לילדיםומתחם כושראך מעבר לכך גם חדרי יצירה ופעילות, חדר משחקי שולחן, חדר משחקי מחשב ותכנים נוספים כמו חוגים מגוונים, הפעלות לילדים, שעת סיפור, חוגים למבוגרים כמו פילאטיסוברידג', פעילויות תוכן למבוגרים כגון הרצאות, סדנאות ועוד. "הרעיון נולד מתוך הצרכים של הקהל שלנו. כל הורה לילדים מבין שהאתגר המרכזי העומד בפניו הוא ליצוק תוכן איכותי לשעות אחה"צ בין סיום הלימודים/גן ועד לארוחת הערב. מתחם ה FamilyClub נותן מענה מושלם לאתגר זה., אומר מימון, "כחלק מכך,רצינו גם לחסוך מההורים את הסעת הילדים לחוגים בכל רחבי העיר, ואז לאסוף אותם. במקום זה הילד יורד במעלית ומגיע לחוג. זה פתרון מנצח". עוד רעיונות מעניינים שגובשו הם "חדר בעלי מקצוע" אליו יגיעו פעם בשבוע בעלי מקצוע כמו נגר, סנדלר, ספר וכדומה, וגם חדר אופניים עם עמדה לתיקון אופניים לשימוש הדיירים.

קהל רוכשי הדירות בפרויקט הוא מגוון מאוד, וכולל בנוסף לזוגות הצעירים ולמשפחות הצעירות גם את מצמצמי הדיור מהמעמד הסוציו-אקונומי הגבוה של רמת השרון, העוזבים את צמודי הקרקע הגדולים בהם גרו שנים רבות ועובדים לדירות היוקרה הגדולות והמרווחות במגדלים החדשים. החברה זיהתה את הצרכים של קהל זה ומייצרת תכנים ופעילות המתאימות גם עבורו.

ה- FamilyClub כולל כ- 20 חללי פעילות, ומתקנים נוספים בפארק המקיף את מתחם המגדלים.

כל עלויות ההקמה והציוד מומנו על ידי היזם, ישראל לוי וקבוצת יובלים, "לקחנו בחשבון את נושא העלויות לדיירים בכל שלב בתכנון", מסביר מימון, "במתחם הכושר למשל הקפדנו לשלב מכשירים מכניים שאינם מצריכים חשמל וכמעט ואינם מצריכים תחזוקהל". בשלב השני יעבור התפעול לחברת הניהול של הבניינים.

רמות השרון - Family club

התחדשות של שכונה ותיקה

שכונת מורשה מצויה בעיצומה של תנופת פיתוח רחבת היקף, ומושכת אליה אוכלוסיה צעירה ומבוססת שרוצה ליהנות מאיכות החיים שמציעה רמת השרון לצד השירותים הקיימים שמציעה שכונה וותיקה ומבוססת.

בשכונה נבנו כמה פרויקטים: פרויקט של חברת שבירו לבניית כ 180 יחידות דיור, שהסתיים בשבועות האחרונים ומצוי לקראת אכלוס, פרויקט פינוי בינוי של חברת תדהר במסגרתו נבנו 192 יחידות דיור מצוי באותו שלב, ופרויקט דיור להשכרה של החברה הממשלתית, "דירה להשכיר" המבוצע על ידי חברת אביב וכולל כ- 220 דירות להשכרה ואמור להסתיים ביולי השנה.

בנוסף מתוכננים בשכונה שלושה פרויקטים של פינוי בינוי, שכל אחד מהם כולל 600-700 יחידות דיור ונמצאים בשלבים שונים של קידום: פרויקט "רמות השרון" (שהוזכר לעיל) נמצא בעיצומה של הבנייה והאכלוסים הראשונים צפויים בסוף 2019, פרויקט מתחם הצעירים של חברת גינדי ופרויקט מתחם אילת של חברת אאורה כבר אישרו תב"עות ועומדים להתחיל ביצוע בזמן הקרוב. יחד מדובר על אלפי יחידות דיור חדשות אשר יזרימו אוכלוסייה חדשה וחזקה לשכונת מורשה וישנו את פניה.

לשם המחשה, פרויקט "רמות השרון" כולל ארבעה מגדלים בני 588 יחידות דיור, מתוכן 168 המיועדות לבעלי הקרקע, קרי לבעלי הדירות הישנות שפונו ונהרסו. היזמים רואים חשיבות מיוחדת בהבנת הצרכים של תושבי השכונה ושל התושבים החדשים גם יחד, "כל מי שמתעניין בפרויקט מקבל דף מידע בו אנחנו מפרטים את התמהיל של החללים, ואת מערכת החוגים העקרונית, ואנחנו כל הזמן שואלים מה דעתם".

מבחינת עיריית רמת השרון, בראש סדר העדיפות עומדים יצירת קהילה הומוגנית של תושבים חדשים וותיקים והשקעה בחינוך. לדעת העירייה ההשקעה בילדים היא שתהפוך את החיבור הזה לטבעי והיא שתוביל את השכונה לעתיד חדש וטוב יותר, לכן חשוב ליצור תשתית מספקת של בתי ספר וגני ילדים אשר יאפשרו לילדים להגיע למוסדות החינוך ברגל. ואכן תוך 2-3 שנים כבר יוקם בשכונה בית ספר יסודי חדש בן 18 כיתות.

בנוסף פועלת העירייה כדי לקדם את פרויקט המחלף בצומת מורשה, שייעל מאוד את הסדרי התנועה במקום, וכיום כבר קיימת יציאה ישירות משכונת מורשה לכביש 4 לכיוון דרום כשני ק"מ צפונית לצומת מורשה, אך המחלף יאפשר גם כניסה לשכונה ישירות מכביש זה מכל הכיוונים.

הדמייה מורשה

גם בתכנון- התושבים במרכז

מלבד מתחם ה- FamilyClub הפרויקט מתהדר גם בפארק ענק המתאפייןבחדשנות ארכיטקטונית לצד אבזור משוכלל, בן 10 דונם עם מדשאות,  גינות משחקים, פינות שהיה וישיבה מוצלות, שבילי הליכה, מתקני שעשועים שונים ועוד.

פרויקט רמות השרון מצטיין בעיצוב ארכיטקטוני מרהיב, אבל לא רק הדירות מתוכננות מתוך ראייה ששמה את צרכי המשפחה במרכז, לאחר תהליך ארוך וקפדני בו הושם דגש על ניצול מיטבי של כל חללי הדירה והתאמתם באופן הנכון ביותר לצורכיהם של כל בני הבית.אנו מזהים התלהבות רבה בקרב הרוכשים שלנו מתכנון הדירות הייחודי, אומר מימון, הקונים הישראלים יודעים בדיוק מה הם רוצים, כך שאם אין להם הערות בנושא אנחנו יודעים שקלענו בול לצרכים שלהם.

בכניסה לכל אחד מארבעת המגדלים יש לובי מפואר עם 4 מעליות מהירות המוליכות למגוון דירות 4, 5, ו6 חדרים, פנטהאוזים מיני-פנטהאוזים ודירות גן מרחפות כאשר לכל דירה מפרט פרימיום עשיר.אלמנו מיוחד נוסף בפרויקט הינו המרפסות המרווחות בנות 12 עד 40 מ"ר, שלכל אחת מהן מגיעים דרך מפתח יציאה ענק בן 6.5 מטרים המעניק תחושת המשכיות בין הסלון הגדול למרפסת ויוצא מרחב עצום בחלל הבית. בנוסף, מפרט הדירה כולל מיזוג אוויר דירתי מלא, חלונות בעלי זכוכית כפולה, מטבח גדול ומפואר הכולל אי ומרחב עבודה, חדרי שינה מוארים, חדרי אמבט מפנקים המצוידים באסלות תלויות, סמויות ועוד.

הפנטהאוזים בפרויקט עוצרי נשימה ומאופיינים בתכנון מרהיב עין, בחללים גדולים במיוחד ובמרפסות ענק, עם נוף פנורמי המשקיף אל קו האופק הירוק במזרח ועד קו הים במערב.

לסיכום מציין אליאב מימון: "הבחירה ברמות השרון השכונה הפרטית של רמת השרון, היא הרבה  יותר מאשר בחירה בנדל"ן מצוין במיקום פסטורלי נגיש ומרכזי, זו בעיקר בחירה באיכות חיים ובסגנון חיים ייחודי שמאפשר להעניק יותר זמן איכות לכל אחד ואחד מבני המשפחה.

הדמייה פנטהאוז

לפרטים נוספים אודות פרויקט רמות השרון >> 

לחזרה לפרויקט מגדלים>>