כשעוצמה, יעילות וחדשנות נפגשים

Bosch מביאה את הניסיון, היכולות והחדשנות גם אל תחום כלי העבודה הנטענים. אלה - יחד עם השירות המתקדם שמציעה חברת לדיקו, נציגת הקונצרן בישראל - מספקים לקהל המקצועי וגם הפרטי חוויית שימוש אחרת

אביעד רייס
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רכב מול אתר בנייה
כשעוצמה, יעילות וחדשנות נפגשים

בשנים האחרונות כלי עבודה נטענים שעובדים על סוללות זוכים לפופולריות הולכת וגדלה. יותר ויותר בעלי מקצוע ומשתמשים פרטיים בוחרים בהם על פני כלי עבודה שמתחברים ישירות לחשמל - ויש לכך כמה סיבות שבאות לידי ביטוי בביצועים, בנוחות, בתפעול ואף בחיסכון בעלויות.

"כלים אלה הם פרקטיים ביותר", מסביר יואב שלהב, מנכ"ל פעילות כלי עבודה בחברת לדיקו, נציגת קונצרן Bosch בישראל משנת 1965. "אין צורך בחיבור ישיר לחשמל או לגנרטור ולכן העובד אינו מוגבל במרחק העבודה שלו לנקודת החשמל. כלים נטענים הופכים את העבודה לבטוחה יותר – מכיוון שהכלי אינו מחובר ישירות לחשמל, אין קצרים חשמליים או אין כבלים ש'רצים' על הרצפה ומהווים סכנה לעובדים – יתרון משמעותי בסביבת עבודה מורכבת דוגמת אתרי בנייה".

Bosch היא אחת מהחברות המובילות בעולם הטכנולוגיה והשירותים, ומובילה גם בתחום הכלים החשמליים והנטענים, בין היתר בזכות הניסיון שצברה בענף התחבורה החשמלית - תחום הרכב המתפתח ביותר כיום. Bosch מייצרת סוללות עבור רכבים חשמליים ומשתפת פעולה בתחום עם מספר חברות גדולות - טכנולוגיות שהיא מתאימה ומטמיעה גם בתחומים נוספים. טכנולוגיית הסוללות, שהתקדמה מאוד בשנים האחרונות, מאפשרת ל Bosch-לצייד את כלי העבודה הנטענים שלה בסוללות ליתיום חזקות וקלות. אלה מחליפות את סוללות הניקל, שמתאפיינות באורך חיים קצר, סובלות מבעיות של פריקה עצמית (כלומר, הסוללה נגמרת גם כשהכלי אינו עובד) ואף נאסרו לשימוש במספר מדינות באירופה מטעמים של איכות הסביבה. סוללות הליתיום בנויות בצפיפות אנרגיה גדולה בהרבה - באותו גודל ומשקל סוללה, ומציעות אורך חיים עדיף (כ-15 שנה).

"מה שפעם היה נחשב ללא אפשרי הפך כבר לסטנדרט - אנחנו בהחלט רואים תנועה גוברת של בעלי מקצוע שמגלים את היתרונות של כלי העבודה הנטענים, ובוחרים בהם על פני כלי עבודה שמתחברים לחשמל בעזרת כבל. מגוון הכלים הנטענים שלנו הוא אדיר, וכולם פועלים באמצעות אותה סוללה, החל ממברגות, משחזות, מסורים, פטישונים, פלסי לייזר, פנסים ואפילו מסורי שולחן ופטישי חציבה. המגוון רק הולך וגדל, ובכל חודש מצטרף כלי נטען חדש לקטלוג", אומר שלהב.

יואב שלהב
אורן קראוס

אבל לא מדובר רק במשתמשים מקצועיים. "תופעת המעבר לכלי עבודה נטענים החלה בקרב הקהל המקצועי, אך זלגה במהירות גם למשתמשים פרטיים. למרות שבבתי מגורים אין בהכרח צורך בכך, המשתמשים הפרטיים - ובמיוחד ישראלים שאוהבים מוצרים טכנולוגיים - אימצו את הנוחות שמציעים כלי העבודה הנטענים של Bosch, לא רק בכלי עבודה ביתיים, אלא אפילו בכלי גינון ומכונות שטיפה", מספר אורן קראוס, מנהל השיווק של פעילות כלי עבודה בחברת לדיקו.

חדשנות, בטיחות ויעילות

כלי העבודה הנטענים של Bosch מביאים בשורה לבעלי מקצוע גם בכל הנוגע לחיסכון בעלויות. סוללות הליתיום של כלי העבודה הנטענים מסדרת ה- Procoreהן אוניברסליות וזמינות בגדלים שונים, ואפשר להעביר אותן בין כלים - כך שהקבלן או בעל המקצוע יכולים לקנות סט שלם של כלי עבודה שמתופעל על בסיס 2-3 סוללות בלבד. הכלים אף מצוידים בחיישנים שישביתו את הכלי במקרה של נפילה שעלולה לסכן את מפעיל הכלי, או במקרה של רתע ממברגה או מקדחה שיכול לפצוע את יד המפעיל. כמו בסוללות, גם כאן מביאה החברה את הניסיון שצברה בעולם הרכב: הרי אם למכוניות יש מערכות בטיחות מתקדמות, מדוע שלכלי העבודה לא יהיו?

בנוסף לחיישני הבטיחות, Bosch מציגה פיתוח חדשני נוסף עבור כלי העבודה הנטענים שלה - שבב מותאם שמעביר מידע לאפליקציה ייעודית דרכה ניתן לנהל את כל מערך כלי העבודה. כך, באמצעותו, ניתן יהיה לאתר כלים שהלכו לאיבוד בעזרת פונקציית המיקום, לדעת מתי צריך להחליף סוללה עוד לפני שהיא נגמרת בעזרת חיווי מצב הסוללה ולשלוט בעוצמת הכלי מרחוק - כדי לפקח בצורה טובה יותר על איכות העבודה בנקודות רגישות, לחסוך כסף וזמן עבודה יקר.

שירות לפני הכל

חברת לדיקו מובילה את תחום כלי העבודה בזכות שירות ברמה גבוהה ביותר - כזה שעושה רושם גם בעולם. "לדיקו מהווה דוגמה לשירות ומצוינות של Bosch העולמית", מספר קראוס. בחברה פועלים לפי עקרון מרכזי אחד - לאפשר לבעלי מקצוע להמשיך לעבוד בראש שקט, עם כמה שפחות הפרעות.

לדיקו מעניקה אחריות יצרן על כלי העבודה שנרכשו אצלה, כולל התחייבות לתיקון בתוך 24 שעות, ומדווחת על עמידה של כ-99% ביעד המחמיר שנקבע. כדי לייעל אף יותר את מערך השירות, ניתן למסור כלי לתיקון בכל אחת ממאות נקודות ההפצה של לדיקו ברחבי הארץ. איסוף והחזרה - חינם.

כדי לתת עוד יותר ערך ללקוחות, הקימו בלדיקו את "סיירת ההדגמות" - יחידה מובחרת שמדלגת בין אתרי בנייה, מפעלים ובתי מלאכה ומבצעת הדגמות בשטח - ללא תשלום מצד הלקוח, ואפילו בימי הקורונה, עם הדרכות מקצועיות המועברות בזום.

"בתוך שנים בודדות, כמעט כל כלי העבודה יהיו נטענים", אומר שלהב. "גם בכלים כבדים יותר כמו פטישי חציבה (קונגו) או מסורים גדולים, שנחשבים לכאלה שחייבים להיות מחוברים בחיבור ישיר לחשמל כדי להציג ביצועים טובים, יש כבר פתרונות נטענים. כיום אין סיבה שבעל מקצוע יעדיף להשתמש בכלי עם כבל על פני כלי נטען שמספק לו את אותה עוצמה, בבטיחות ונוחות רבים יותר".

לפרטים נוספים לחצו כאן >> | 03-9630000