ירוק יותר, קל יותר, משתלם יותר

כלי גינון נטענים מספקים חוויית גינון חזקה, שקטה ונוחה לשימוש ביתי. מנכ"ל חברת ש.ונציה, יבואנית STIHL בישראל, מסביר מדוע "עידן כלי הגינון המוטוריים עם מנועי הבנזין עדיין לא נגמר, אבל זה נראה קרוב מתמיד"

אסף לבנון
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טיפול בחצר
ירוק יותר, קל יותר, משתלם יותר

רבות כבר נכתב על השינויים שחוללה התפרצות מגפת הקורונה בחיינו. אחד הבולטים שהם הוא בזינוק בגזרת ה-DIY (עשו זאת בעצמכם), שניתן להעריך שהתחזק עקב החשש להכניס אנשי מקצוע הביתה לצד הזמן הרב שהתפנה לפתע. לצד עבודות שיפוצים ביתיות חלה צמיחה גם במעבר לגינון ביתי. על פי דוח הצרכנות של קבוצת זאפ לשנת 2020, חל זינוק של 400% בחיפוש אחר ציוד גינון וכלי עבודה באתר השוואת המחירים.

בשוק כלי הגינון קיימים כיום כלים מוטוריים (בנזין) ונטענים (סוללות), אבל אם שואלים את עמית שמר, מנכ"ל חברת ש.ונציה - יבואנית כלי העבודה של המותג הגרמני המוכר STIHL בישראל והחברה הוותיקה בארץ בתחום הגינון (100 שנה) - הוא מציע נקודת מחשבה אחרת: "עידן כלי הגינון המוטוריים עם מנועי הבנזין עדיין לא נגמר, אבל זה נראה קרוב מתמיד", הוא מצהיר ומונה את היתרונות הבולטים שלהם לעומת אלה הפועלים על בנזין: "כלי גינון נטענים הם קלים מאוד לתפעול וכמעט שאינם צורכים טיפול ושירות. אין בהם מכלולים כגון פילטרים או קרבורטור ולא צריך להכין דלק עם תערובת, כך שמעבר לטרחה - ניצול הזמן הוא טוב יותר. כלי גינון נטענים גם שקטים יותר מכלים מוטוריים, הם לא מוציאים עשן, ורמת הזעזועים שלהם, המשפיעה על העבודה ומעייפת את המפעיל, נמוכה מאוד עד לא קיימת כלל. דבר חשוב נוסף הוא החיסכון בעלויות. נכון שלעתים הרכישה הראשונית יקרה יותר, אבל אלה מכשירים עם פחות תקלות - וכך נחסכים עלויות התיקון, זמן ההתעסקות בתיקון והזמן שבו המכשיר מושבת מעבודה".

איך בוחרים את כלי העבודה הנטענים המתאימים?

"השוק התמלא במגוון רחב של חברות ומותגים, קטגוריות ומוצרים - ויש בלבול רב ביניהם. יש כלים שמתאימים לשוק הפרטי או החצי-מקצועי, יש כאלו שמיועדים לשוק המקצועי. כדי להבין מהו המוצר המתאים לך ביותר אני ממליץ לבדוק מספר פרמטרים: הראשון שבהם הוא הכוח שמתקבל מפעולת הכלי, כלומר מהירות הסיבוב של השרשרת במסור או של חוט הניילון והקסטה בחרמש. מה היא תפוקת האוויר במפוח? מהו משקל הכלי והאם הוא נוח לאחיזה בזמן עבודה? האם אפשר להרכיב אביזרי קצה נוספים? האם אפשר להרכיב על החרמש רק קסטה עם חוט או גם להב "נינג'ה"?

עמית שמר, מנכ"ל חברת ש.ונציה

"חשוב גם לבדוק האם למכשיר יש הגנות מפני עומס והגנות בטיחותיות נוספות. כדאי לבדוק גם אם הסוללה תואמת לעבודה עם מספר מכשירים ואם נקבל ממנה תפוקה מספיקה עבור כל אחד מהם. מה משקלה? מה משך החיים שלה? באיזו מהירות היא נטענת? בחברות המובילות סוללות עם נפח עבודה שונה מיוצרות באותו גודל פיזי, דבר השומר על איזון המכשיר. ישנן חברות המציעות סוללות בגודל פיזי גדול יותר וחריג - ואז הסוללה בולטת מהכלי, מה שמסרבל את העבודה וגורם לחוסר איזון של הכלי. אנחנו ממליצים לרכוש מכשירים עם סוללות ליתיום-איון (Lithium-Ion) - הטכנולוגיה המתקדמת ביותר עבור כלי גינון נטענים. מי שמוצא את הבדיקה הזאת מסובכת מדי מוזמן לפנות אלינו, נשמח לייעץ לו ולהתאים את הכלים הנכונים עבורו".

STIHL: כלים ברמה אחרת

ש. ונציה משווקת בארץ את כלי העבודה הנטענים של חברת STIHL הוותיקה מגרמניה עוד מ-1962, מה שהופך את נציגתה בארץ למשווקת הוותיקה ביותר בעולם של מוצריה. "כלי הגינון של STIHL הם הטובים ביותר בשוק ויש להם יתרונות רבים אל מול המתחרים", אומר שמר. "הם מניעים בקלות, הם מאוד שקטים כך שניתן להשתמש בהם גם במקומות רגישים לרעש; הם קלי משקל, הם לא מזהמים ולא מייצרים פליטות גזים, הם עמידים ודורשים מינימום תחזוקה, והרעידות והעומס שמופעלים על המשתמש נמוכים. חשוב לא פחות - המערכת המודולרית של STIHL מאפשרת להשתמש בסוללה אחת עבור מספר מוצרים נטענים שונים. לכלים יש גם אמצעי בטיחות שימנעו מילדים להפעיל אותם - מצב שעלול להיגמר באסון. כבר מההפעלה הראשונה של מוצרי STIHL ניתן להתרשם שמדובר בכלים ברמה אחרת. ההיכרות רבת השנים של החברה עם אופי העבודה בגינה הביאה אותה לייצר מוצרים שהם נוחים, מעוצבים ופשוטים לתפעול לכל משתמש - החל מגננים מקצועיים ועד המשתמש הביתי".

אם בתחילה שיווקו את מוצרי חברת STIHL רק לקהל המקצועי, כיום ש. ונציה נותנים מענה גם לקהל הביתי, באמצעות שלוש סדרות המבוססות על סוללת Lithium-Ion ומטען שמתאימים למוצרי כל סדרה וניתן להעביר מכלי לכלי. כך ניתן לרכוש סט שלם של כלי עבודה, שנתמכים בסוללה אחת ומטען אחד – מה שמיתרגם לחיסכון של סכומים משמעותיים. הסדרות מחולקות לפי עוצמת הסוללות והכלים. בכלים העוצמתיים יותר ניתן למצוא מכסחת דשא או מגזמת גובה שיתאימו לעבודות גדולות יותר. לצידן מוצעים כלים לעבודות שדורשות פחות עוצמה, דוגמת מסור יד קטן או חרמש. אחד היתרונות של הנדסת הסוללות מבית STIHL היא שהן פועלות במלוא הכוח עד שהן מתרוקנות לחלוטין, כאשר כוח העבודה של הכלי אינו משתנה עם התרוקנות הסוללה.

ניתן להתרשם ממוצרי STIHL באתר ש.ונציה או בתחנות השירות והמכירה הפרוסות בארבעים נקודות ברחבי הארץ.

למידע נוסף לחצו כאן >>  | 03-5203400

לעמוד הפייסבוק לחצו כאן >>

לעמוד היוטיוב לחצו כאן >>