עובדים על בטוח

ממונה הבטיחות שמואל פיזנטי רואה בשנים האחרונות עלייה משמעותית במודעות הציבורית והממשלתית לנושא הבטיחות בעבודה, ומציע שירותי הסמכה והכשרה המתבססים על ניסיונו הרב בתחום

עינב בן יהודה
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אנשים על פיגומים
עובדים על בטוח

בשנים האחרונות עולה המודעות לנושא הבטיחות בעבודה. לאור מספר הנפגעים בתאונות, בעיקר בענף הבנייה, גם כלי התקשורת עוקבים ביתר אדיקות אחר ארגונים שנדרשים לעמוד בדרישות החוק ולהשקיע עוד ועוד משאבים על מנת להפוך לבטוחים יותר עבור עובדיהם ועבור הסביבה. "כל בעל עסק חייב להבין שבהעסקת עובדים הוא מחויב לשמור על חייהם מעבר לשאיפתו להיות כלכלי ויצרני, ותפקידי כממונה בטיחות לסייע לו בניטור ובסימון הסכנות בתהליכי העבודה", אומר ממונה הבטיחות שמואל פיזנטי, הבעלים של חברת "שמואל פיזנטי בטיחות".

בשנים האחרונות עולה המודעות לנושא הבטיחות בעבודה

תאונות עבודה בבניין גובות מחיר יקר: מנתוני אתר קו לעובד עולה כי בשנת 2020 אמנם חלה ירידה של כ-30% במספר ההרוגים בתאונות בניין לעומת שנת 2019 (34 לעומת 47), אך מספר הפצועים צמח בכ-5%- (197 ב-2019 לעומת 208 ב-2020). פיזנטי מחדד: "לצד הנתונים הנ"ל מפורסמים גם שמות החברות והאתרים שבהם התרחשה התאונה. זה מהווה כתם שחור עבורן ועל כן מעודד למשנה זהירות, מלמעלה מטה".

הניסיון עושה את ההבדל

פיזנטי הוא ממונה בטיחות שהוכשר כעד מומחה בתחומו בבית משפט, מתוקף הכשרתו וניסיון רב השנים שצבר בתחקור אירועים וניתוח תהליכי עבודה, ולכן מכיר את הנתונים האלו היטב. הוא שירת כ-27 שנים בצה"ל בתפקידים שונים, בהם כקצין טכני במערך האחזקה של חיל האוויר, "שם נחשפתי לנושא הבטיחות", הוא מספר. אחד מהתפקידים שמילא במהלך שירותו הצבאיהיה כמפקד איכות ובטיחות, "כשהשתחררתי החלטתי ליישם את מה שלמדתי בשוק הפרטי לתועלת החברה כולה להצלת נפשות". עם שחרורו שימש פיזנטי במשך כמה שנים כממונה בטיחות שכיר, ובשנת 1999 הקים חברה המספקת מגוון רחב של שירותים בתחומי הבטיחות בעבודה. עם לקוחות החברה ניתן למנות עסקים בתחומי התעשייה הקלה, מפעלי ייצור, חברות הייטק, חברות בנייה ועוד, כדוגמת: עופר אבניר חברה לרכב, בינת תקשורת, בינת יישום, רדווין, מדיאטק, אגרוטופ חברה לבנייה תעשייתית וחקלאית, חברת בנייני משולמי, ארץ חדשה חברה לבניין ופיתוח, עד 120 - רשת דיור מוגן, זילברמן טכנולוגיות, חברת יניב הנדסה ובנייה ועוד.

מלווים ארגונים לאורך כל הדרך

חוק ארגון הפיקוח על העבודה מחייב כל ארגון המעסיק יותר מ 50- עובדים להעסיק ממונה בטיחות בהיקף משרה שנקבעת על ידי מפקח בטיחות אזורי, זאת לפי סוג הפעילות ורמת הסיכון הכרוכים בעבודה בו. קביעה זו מחייבת גם הכנת תוכנית בטיחות שנתית שמטרתה לסייע לצמצום תאונות עבודה ושמירה על חיי העובדים. לתוכנית השפעה בטווח הקצר והארוך להתנהלות תקינה ורציפה של העבודה, לשם עמידה בדרישות החוקים והתקנות בעבודה.

שמואל פיזנטי

ליבת תוכנית הבטיחות השנתית הינה סקר הסיכונים, שבה מתבצעת בחינה של כלל פעילות העובדים. בהתאם לרמת הסיכון העולה מתחקורו המקצועי של ממונה הבטיחות, מוצעים פתרונות לביצוע תוך רידוד הסיכונים, כגון: הכנת תוכנית להדרכת העובדים, מעקב אחרי ציוד המחויב במעקב פג תוקף ועוד. לאורך תהליך הכנת התוכנית מתבצעות פגישות עם מנהלים ועובדים בקווי היצור או העבודה, במטרה ללמוד את הפעילות שלהם, לבחון את הסיכונים ולייצר מודעות המאפשרת מניעת תאונות עבודה.

חברת "שמואל פיזנטי בטיחות" מספקת שירותים שכותרתם "מעטפת בטיחות"

חברת "שמואל פיזנטי בטיחות" מספקת שירותים שכותרתם "מעטפת בטיחות" גם בתחום ענף הבנייה, שהולמים את התנאים המחמירים שאיתם מתמודדים החברות והיזמים הנדרשים בכתיבת תוכניות בטיחות ותיק התארגנות לאתר בנייה. כמו כן, החברה מבצעת סיקורים באתרי הבנייה ומוציאה דוחות מקיפים למצב בטיחות של האתר, סיקורי הבטיחות מוגשים ליזם ולמנהלי העבודה ומונעים עצירת פעילות וקנסות. החברה מציעה עבור חברות בענף הבנייה השמת עוזרי בטיחות לאתרי הבנייה על פי דרישת התקנות, וכן הכשרה לעבודה בגובה באתרי העבודה, בעקבות העמדה המתגבשת בקרב חברות הבנייה לחייב כל עובד לעבור הכשרה לעבודה בגובה.

לצד זאת, "חברת שמואל פיזנטי בטיחות" מבצעת הסמכה של ארגונים ועובדים לעבודה בגובה. ההכשרה נעשית בשטח הארגון עצמו ובאתרי העבודה, על ידי אנשי מקצוע מטעם החברה, וכוללת תרגול בשטח של המיומנויות המבססות תודעת בטיחות בעבודה. החברה מבצעת גם הדרכות רענון אחת לשנתיים, הנדרשות על פי חוק. פיזנטי מסביר: "כיום המצב בשטח הוא שיש יותר חובות לניהול הבטיחות על המעסיק בנושא הכשרה, התאמת הציוד וכדומה, אך גם על העובד חלות חובות, דוגמת ביצוע העבודה בהתאם לתנאי השטח עם הציוד והמידע שהועבר לו. רוב תאונות העבודה היו נמנעות אם עובדים היו מקפידים על הכללים, דרך שימוש נכון בציוד המתאים, ללא קיצורי דרך".

שירותים נוספים שהחברה מספקת הם הדרכות להתמודדות עם מצבי חירום בארגונים כולל ביצוע תרגולים בשטח לפי תרחישי אש, חירום, פינוי נפגעים ועוד. כמו גם הכנת תיקי שטח על פי דרישות של שירותי כבאות והצלה והכנת תיקי מפעל לארגונים, בתי חולים, מבני תעשייה ועוד. מהייחודיים שבתחומי עיסוקה הם הכנת ארגונים לתקן 45001 ISO לניהול בטיחות ובריאות בתעסוקה, ולתקן ISO 14001 – איכות הסביבה. כמו כן, החברה מציעה הדרכות והתייחסות לנושאים כמו עבודה, שימוש וזהירות עם חומרים מסוכנים, הדרכות בטיחות בתחום חומרים ביולוגיים, ביצוע רענון למלגזנים ועוד.

לאתר החברה >>
ליצירת קשר טלפוני>>: 0527900320
ליצירת קשר בוואטסאפ >> 052-7900320
לדף העסקי פייסבוק החברה >>