רוצים להכיר את משקיעי הנדל"ן החדשים? סעו לטבריה

הסטודנטים בישראל רוצים לקנות דירה ולא... הם לא בונים על מחיר למשתכן. יחד עם זאת, נראה כי המחסום המהותי ביותר לכניסה לשוק הנדל"ן הוא תנאי המימון. בטבריה מצאו עבורם פתרון ממנו מרוויחים לא רק הם, אלא גם העיר עצמה

תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תוכן שיווקי

עד לפני עשור הסתכם החלום של הסטודנטים הישראלים במציאת עבודה טובה שתתרום לקריירה בהמשך ואם אפשר אז גם איזה קפיצה קטנה לחו"ל במסגרתה. כמעט עשור מאז פרוץ משבר הדיור נראה שהסטודנטים הישראלים מרוכזים בחלום אחד בלבד רכישת דירה, חלום שהולך ומתרחק.

אם בעבר מרביתם המתינו למציאת זוגיות יציבה כדי לעשות את הצעד הזה, הרי שכעת הם יודעים שכל יום שחולף מרחיק אותם עוד יותר מהאפשרות לרכוש דירה ולכן היום, יותר מתמיד, העניין נמצא בראש מעייניהם.

מסקר שערכה התאחדות הסטודנטים בקיץ 2016 עולה כי למעלה מחצי מהסטודנטים אינם מאמינים כי מאמצי הממשלה יורידו את מחירי הנדל"ן וכרבע מהם העידו כי הדירה הראשונה שירכשו תהיה להשקעה.

ומה ההורים אומרים על זה? מסתבר שגם ההורים כבר לא מחכים לחתונה אלא מאיצים בילדיהם לרכוש דירה בהקדם, עובדה המעידה על הלך הרוח הנוגע למחירי הדיור.

רוני כהן מנכ"ל קבוצת אלדר שיווק מספר בהקשר זה: "בשנים האחרונות אנחנו פוגשים יותר ויותר צעירים שמגיעים למשרדי המכירות של הפרויקטים שלנו ברחבי הארץ, עם הוריהם ובלעדיהם. אותם צעירים מנסים בכל דרך להשיג אחיזה בדירת מגורים מוקדם ככל האפשר, תוך ידיעה כי כל המתנה נוספת תשחק עוד יותר את ההון ההתחלתי שלהם.

מדובר בשינוי מהותי של אופי המשקיע הממוצע בנדל"ן, משום שכאן מדובר בקבוצת משקיעים חדשה שמחזיקה בנכס אחד בשלב זה, משכירה אותו ומשלמת את המשכנתא, וכל זאת על מנת להבטיח עתיד יציב יותר".

הסטודנטים כובשים את הפריפריה

הסטודנטים בישראל, שרוצים להיכנס לשוק ולרכוש את הדירה הראשונה שלהם, בוחרים לחפש אותה באזורי הפריפריה, אשר נחשבים לזולים יחסית לאזורי הביקוש, אולם מגלמים בתוכם פוטנציאל השבחה מהותי. באזורים אלה, הנמצאים דרומית לבאר שבע וצפונית לחיפה, ניתן למצוא דירות במחיר של 1-1.2 מיליון שקלים, ובמקביל ליהנות מתשואה על השכרה של למעלה מ- 3%.

הבנייה בעיצומה, נותרו דירות בודדות. לפרטים נוספים>>

בהקשר זה חשוב להדגיש כי עצירת ההגרלות, יחד עם מפל הציפיות בקרב זוכי הגרלות מחיר למשתכן בערים השונות בישראל ועם העובדה כי נכון להיום, רק 1 מתוך 75 זכה בהגרלה לפרויקט, גורמת לסטודנטים להעמיק את החיפוש באזורי הפריפריה.

אחד ממוקדי העניין של אותם סטודנטים, כמו של משקיעים רבים נוספים, היא העיר טבריה, אשר מככבת בכל טבלאות התשואה השוטפת על השכרה. מנתונים שהתפרסמו ב- TheMarker בינואר השנה, עולה כי רוכשי הדירות בעיר נהנים מתשואה של 5.5%, למעלה מפי 2 מהתשואה במרכז הארץ. תוסיפו לכך את העובדה כי ניתן לרכוש בעיר דירת ארבעה חדרים חדשה במחיר של פחות מ- 1.2 מיליון שקלים והרי לכם בוננזה נדל"נית של ממש.

נחמה בוגין שמאית מקרקעין ומשפטית מוסיפה בהקשר זה: "המחירים בטבריה השלימו עליה של כ- 10% בשנת 2016, משתי סיבות: הראשונה כניסתן של דירות חדשות למכירה בעיר, והשנייה לה משקל משמעותי הרבה יותר, התעניינות השיא של משקיעים בעיר. אני מניחה כי עליות המחירים ימשיכו במהלך השנתיים הקרובות בעיר, במיוחד לנוכח הפיתוח העירוני המואץ והתכניות לקו רכבת מהעיר ועד לעפולה ומשם לתל אביב".

שחר אריאל סמנכ"ל השיווק של חברת פידמונט אנטרפרייזס, הבונה את פרויקט מיכלאנג'לו כנרת בעיר, מרחיב אודות התופעה: "טבריה הפכה להיות מוקד העלייה לרגל של משקיעי הנדל"ן. מזה כשנה וחצי אנחנו עדים לשטף של משקיעים שמגיעים למשרד המכירות שלנו משתי סיבות: ראשית, לאחר שנים ארוכות, יש סוף סוף בניה חדשה בעיר ושנית מדובר בפרויקט שההשקעה בו וורסטילית. הפרויקט שלנו מציג למשקיעים תפיסת מגורים כוללת המאפשרת להם ליהנות מהשקעה סולידית, יציבה ומשתלמת במיוחד, בזכות הפיתוח הסביבתי, המשתלב עם הנוף והשילוב של שבילי הליכה, פינות תצפית, מתקני שעשועים וספורט בשכונה מוגדרת.

מבין המשקיעים שמגיעים אלינו לפרויקט, חלקם של הצעירים הולך וגדל. ולא מדובר רק בבני העיר שרוצים להישאר בה, אלא בעיקר מצעירים מכל רחבי הארץ שרוצים דריסת רגל בשוק לפני שהמחירים יעלו וירחיקו אותם ממנו. בטבריה להון ההתחלתי שלהם יש משקל משמעותי והתשואות הנוכחיות בעיר מעניקות להם אפשרויות משמעותיות בעתיד".

יוצרים מציאות חדשה בטבריה

חברת פידמונט אנטרפרייזס חברה לפריים משכנתאות והבית האקדמי על מנת לסייע לסטודנטים ובני משפחותיהם לרכוש דירות בתנאים מועדפים.

במסגרת שיתוף הפעולה, הסטודנטים ובני משפחותיהם יוכלו ליהנות מהלוואה, בסכום של עד 150,000 שקלים לתקופה של 15 שנה (*ההלוואות המשלימות מותנות בזכאות הרוכשים ואינן אוטומטיות). הנחת העבודה הבסיסית היא שכושר ההשתכרות של הסטודנטים יגדל משמעותית עם סיום לימודיהם וכי התשלום הנמוך בתקופת הלימודים עצמה יסייע להם להיכנס לשוק מוקדם ככל האפשר. כך סטודנט המחזיק בהון עצמי של 150,000 שקלים, יכול באמצעות ההלוואה שקיבל, להעמיד סכום כפול כהון עצמי בבנק, בתנאים מועדפים.

סטודנטים ובני משפחותיהם אף ייהנו מחבילת הטבות נוספת בשווי של 33,000 שקלים במהלך המבצע.

שחר אריאל מוסיף בהקשר זה: "נושא המימון מהווה חסם מרכזי בעבור קהל הסטודנטים לצורך רכישת דירה. אנו, יחד עם פריים משכנתאות מסירים את המחסום בתנאים שיאפשרו לסטודנטים לרכוש דירה מבלי לפגוע בשגרה הכלכלית שלה, כל זאת בשיתוף פעולה עם "הבית האקדמי" של התאחדות הסטודנטים. נוכחנו כי המודל הזה זכה להצלחה בקרב הסטודנטים בפרויקטים ביפו ובבאר שבע ועכשיו אנחנו מציעים אותו גם בטבריה, לא רק כדי לאפשר לסטודנטים להיכנס לשוק, אלא גם כדי להכניס אוכלוסייה צעירה ואיכותית לערים אלה, על מנת ליצור שינוי עירוני מהותי, שישפיע לאורך זמן".

הבנייה בעיצומה, נותרו דירות בודדות. לפרטים נוספים>>