ראש העין החדשה הופכת ליעד החם של משפרי הדיור בישראל

על רקע מצוקת מחירי הדירות במרכז, מפתיע לגלות במרחק קצר מתל אביב את ראש העין החדשה עם דירות 5 חדרים במחירים אטרקטיביים במיוחד שהופכים אותה לעיר "החמה" ביותר עבור ציבור משפרי הדיור

תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תוכן שיווקי

אזור מרכז הארץ הפך למקום שנדיר עד בלתי אפשרי למצוא בו נדל"ן למגורים במחירים סבירים. משפחות רבות וזוגות צעירים שמשתוקקים לשדרג את הדירה הקיימת שלהם, נאלצים לוותר על החלום או לחלופין להתרחק ממרכז הארץ אל אזורי פריפריה מרוחקים, בהם המחירים נמוכים משמעותית ממרכז הארץ.

הבעיה הופכת לקשה יותר בדירות הגדולות יותר, אלו של 5 חדרים, שמהוות יעד עיקרי בקרב קהל זה של משפרי דיור. הללו מחפשים להתאים את הדירה לצרכי המשפחה הגדלה ולרכוש דירות מרווחות יותר, אך נתקלים במחסום של מחירים גבוהים. בשנים האחרונות, על המחירים בדירות האלו בעשרות אחוזים והפכו אותן לבלתי אפשריים עבור משפחות רבות. כיום כמעט ולא ניתן למצוא בישובי מרכז הארץ, דירות 5 חדרים במחירים נמוכים מ-2 מיליון שקל. נתוני אתר מדלן לשנת 2014, מלמדים שמחירי דירות 5 חדרים באזור גוש דן והשרון, נעו בטווח של 2-4 מיליון שקל לדירה. מעבר לקושי של משפרי דיור רבים לשלם סכום כזה על דירה, הרי שבמחירים כאלה לאחר עלייה של עשרות אחוזים, גם הפוטנציאל לתשואה נמוך, מה שהופך עסקאות למרתיעות.

גלרית פסגות אפק

אלא שבדיקה רוחבית השוואתית מעמיקה, מגלה שגם בתקופה נדל"נית קשה כזו ניתן למצוא לא רחוק מתל אביב, דירות 5 חדרים שנמכרות במחירים אטרקטיביים של קצת יותר ממיליון וחצי שקל שנדיר למצוא באזור המרכז. את עיקר האטרקטיביות מרכזת ראש העין בה נבנית היום פסגות-אפק, "מגה שכונה" חדשה שצפויה לכלול 16,500 יחידות דיור חדשות ולמשוך לעיר המנומנמת אלפי משפחות צעירות מכל אזור המרכז. מחיר ממוצע של דירות 5 חדרים בפרויקט זה עומד היום על כ-1.58 מיליון שקל, זאת בהשוואה למחיר של 3.8 מיליון שקל בתל אביב, 2.48 מיליון שקל ברמת גן, 2 מיליון שקל בראשל"צ ו-1.78 מיליון שקל בפתח תקווה הסמוכה. גם בשאר הישובים הבולטים באזור, המחירים לא זולים יותר.

ההפתעה בראש העין מגיעה כשמגלים שבין הקבלנים השונים שבונים את הפרויקט, ניתן למצוא קבלנים שמציעים דירות 5 חדרים במחיר אפילו אטרקטיבי יותר ונדיר בהחלט. כך חברת שפיר מגורים מקבוצת שפיר, משתתפת בפרויקט פסגות-אפק עם פרויקט בשם "פסגות-שפיר", בו היא מציעה בין היתר מגוון גדול של דירות חמישה חדרים בסטנדרטים גבוהים ובתכנון פונקציונאלי במחיר של 1.52 מיליון שקל, מחיר שקשה להאמין שעדיין קיים לדירות כאלה. מעבר לפיתרון מגורים ושיפור דיור, מחיר כזה מאפשר למשקיעים ליהנות בעתיד גם מתשואה על ההשקעה. בשונה מערים אחרות באזור כמו פתח תקווה שרשמו בשנים האחרונות עליות מחירים משמעותיות, בראש העין מהלך עליית המחירים נמצא בראשיתו כשהשלמת בנייתה של השכונה החדשה בתוך כעשור, צפויה להציף ערך רב לכל הדירות בה ומסביב.

בנייתה של שכונת פסגות-אפק היא פרויקט ענק שנבנה בצד המזרחי של ראש העין וצפוי לכלול 6 מתחמי מגורים, במרחק של חצי שעת נסיעה מתל-אביב הגדולה. השכונה החדשה נבנית בתוך סביבה טובלת בפארקים ירוקים, אתרים ארכיאולוגיים ואתרי טבע רבים. בין האתרים ניתן למנות את מקורות נחל הירקון, יער ראש העין, מבצר אנטיפטרוס, מערת קסם ומגדל אפק.

מבחינת תעסוקה ומקומות עבודה, נהנית ראש העין מקריית ההייטק הגדולה "פארק אפק" הצמודה, מקום משכנן של חברות הייטק ותקשורת גדולות ומרכזיות במשק. בנוסף לפארק אפק, בעתיד הקרוב צפוי להבנות בסמיכות לשכונה פארק תעשיות נוסף "לב ישראל" שיכלול 250 אלף מ"ר של שטחי מסחר ותעסוקה, ביניהם הקניון הגדול בישראל.

השכונה החדשה שנבנית, נהנית מנגישות תחבורתית גבוהה לשאר חלקי הארץ, זאת בשל מיקומה סמוך למחלף ראש העין בין כביש 6 לכביש 444. יתר על כן, כחלק מפרויקט בניית השכונה החדשה, מתבצעים סביבה מספר פרויקטי תשתית תחבורתיים שיגדילו את נגישותה גם לכבישים מרכזיים אחרים. בין היתר, צפוי להיסלל כביש עורקי שיחבר את השכונה החדשה לכביש 5. מבחינת תחבורה ציבורית בין-עירונית, לרכבת שראל יש תחנה בפאתי ראש העין "ראש העין צפון" שמשרתת את תושבי האזור.

בשכונת פסגות-אפק שצפויה לקלוט עוד אלפי משפחות צעירות ואיכותיות, ישנם כבר שני בתי ספר משלה, שבולטים בבחינות המיצ"ב הארציות של משרד החינוך, עם ציון של 90 לפי מדד מדלן לבתי ספר המבוסס על בחינות אלו. בשכונה ישנם וצפויים להיבנות עוד גנים רבים, מתחמי ספורט, מרכזים קהילתיים ומועדוני נוער.

תכירו: פרויקט המגורים המושלם עבור משפרי דיור ומשפחות בראש העין החדשה >>