תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

אתר בנק ירושלים החדש: כך קונים היום מוצר בנקאי

לראשונה בישראל, בנק ירושלים משיק אתר המאפשר ללקוחות כל הבנקים לפתוח פיקדון או לקבל הלוואה ולהשלים את ההליך בשלמותו במובייל. הגר פרץ דיין מבנק ירושלים והדס צוברי מקבוצת 'אמן' שעיצבה את האתר, מסבירות איך זה עובד

לראשונה בענף הבנקאות בישראל, בנק ירושלים משיק אתר מכירות שיווקי שמיועד ללקוחות כל הבנקים. בכך, ממצב הבנק את עצמו כגורם הבנקאי היחיד בישראל שמאפשר לכל אחד לפתוח בו פיקדון או לבחון היתכנות לקבל ממנו הלוואה מבלי שיצטרך לנהל את חשבון העו"ש העירי שלו בבנק ירושלים. יתרה מזה: את כל ההליך לפתיחת פיקדון או לקבלת הלוואה ניתן לסיים בשלמותו באמצעים דיגיטליים בלבד, מבלי להגיע פיסית לסניף הבנק.

עיצוב האתר החדש

לרגל ההשקה, שוחחנו עם הגר פרץ דיין, ראש מטה מנכ"ל שיווק ואסטרטגיה בבנק ירושלים, ועם הדס צוברי, ארט דירקטור ב-Aman UI&Design מקבוצת 'אמן' שעיצבה את האתר החדש.

כיצד האתר החדש ישרת את צורכי הבנק?

הגר פרץ דיין
יח"צ

פרץ דיין: "לקוחות כל הבנקים יכולים לבקר באתר ולמצוא בקלות הצעות אטרקטיביות. בנק ירושלים ממצב עצמו, באמצעות האתר, כגורם הבנקאי היחיד בישראל המאפשר ללקוחות כל הבנקים לפתוח פיקדון או לקחת הלוואה, ללא הצורך לנהל את חשבון העו"ש העיקרי שלהם בבנק, ולהשלים את התהליך במובייל.

צוברי: "האתר פשוט ונוח יותר לניווט. הנושאים בו מחולקים לפי הצעות הערך והמוצרים שמוצעים ללקוחות. בדף הבית, למשל, אנחנו מציגים את יתרונות הבנק דרך סיפורי לקוחות מבנקים אחרים, שהגיעו לבנק ירושלים וקיבלו פתרונות מותאמים וייחודיים".

כיצד עיצוב האתר עונה על הגדרת האסטרטגיה של בנק ירושלים?

פרץ דיין: "האתר עוצב כחנות לרכישת מוצרים והוא מספק ללקוחות חוויה של אתר קניות. באופן הזה, גם לקוחות שלא מנהלים בבנק ירושלים את חשבון העו"ש שלהם יכולים להתמצא באתר בקלות, ולרכוש בו מוצר בנקאי ספציפי שבו הם מעוניינים - ומבלי שהם צריכים להגיע לבנק או לעבור בנק".

מהם הרכיבים באתר שמוצעים לכלל לקוחות הבנקים, וכיצד בדיוק זה מתבצע?

פרץ דיין: "האתר יתמוך במכירת מוצרים פיננסיים של הבנק, ויציע חוויה של זמינות ומידע רלוונטי עוד טרם ביצוע הפעולות. כך, למשל, בהצעה לפתיחת פיקדון יוכל הלקוח להגדיר בממשק נוח וידידותי את רגישותו לגובה הריבית או לנזילות הכספית, ולפי העדפות אלו יוכל הבנק לאפשר לו לבחון את התנאים שמתאימים יותר לצרכיו האישיים. דוגמה נוספת לחדשנות השיווקית ולהתאמה לצורכי הלקוחות, היא האפשרות לבדוק באתר את ההתאמה לקבלת הלוואה מבלי להשאיר פרטים מזהים".

מלבד פיקדונות והלוואות, האם יוצעו עוד מוצרים ללקוחות הבנקים?

פרץ דיין: "אנו ממשיכים להשקיע בפיתוח מוצרים ושירותים חדשים שיינתנו דרך האתר. עם התפתחות הרגולציה, לקוחות כל הבנקים יוכלו לרכוש מגוון רחב יותר של מוצרים מקצה לקצה באתר בנק ירושלים".

מה מבדל את האתר של בנק ירושלים מאתרי הבנקים האחרים?

הדס צוברי
יח"צ

פרץ דיין: "ערכנו בדיקה ומצאנו שאתרי האינטרנט של בנקים אחרים בנויים (עיצובית וטכנולוגית) כך שמטרתם העיקרית היא להוות שער כניסה לאתר הפעולות עבור לקוחות הבנק. לעומת זאת, האתר של בנק ירושלים נבנה כאתר שיווקי המיועד ללקוחות כל הבנקים. השוני הזה מלמד על הייחודיות של בנק ירושלים שפונה ללקוחות כל הבנקים.

"בנוסף, האתר עוצב ותוכנן במודל ה-E-commerce מתוך רצון לאפשר ללקוחות לבצע פעולות בצורה עצמאית, לאסוף מידע, להשוות, לבחור בין אלטרנטיבות ולסיום לבצע רכישות אונליין של מוצרים בנקאיים".

כיצד עיצוב האתר החדש משפר את חווית הלקוח?

צוברי: "עיצבנו חווית לקוח דינמית וייחודית לבנק ירושלים - שילבנו באתר אנימציות ואינטראקציות שתפקידן להוביל את הלקוחות, לפשט תהליכים ומדי פעם גם להפתיע ולעורר חיוך. כך, למשל, הטופס ליצירת קשר והתהליך לבחירת הפיקדון עוצבו בצורה משחקית ומניעה לפעולה, שמעודדת את הלקוחות לאינטראקציה עם הבנק.

"בנוסף, לקוחות הבנק מרוויחים חוויה אחידה בכל הערוצים. האתר החדש רספונסיבי ומאפשר להיכנס אליו בכל עת ומכל מקום. אני יכולה לנצל עמידה בתור ולבדוק את זכאותי להלוואה בטלפון, או לקרוא על משכנתאות בטאבלט מהספה בבית".

פרץ דיין: "היה חשוב לנו לשמור על ערכי המותג של בנק ירושלים - פשטות, הוגנות, דיבור בגובה העיניים וחום אנושי".

צוברי: "הצבעים החמים שבהם השתמשנו נובעים משפת המותג, שעודכנה וכעת מתאימה לעידן הדיגיטלי. השתמשנו בשפה צילומית, משולבת באיורים, שיוצרת תחושה חמה וידידותית. יצרנו תחושת ניקיון באמצעות אייקונים שטוחים וברורים, חללים לבנים, טקסטים גדולים ואלמנטים נוספים. מי שרוצה לקבל מידע בנושא שוק ההון, לדוגמה, יגיע לעמוד מזמין ונעים לעין מצד אחד, ומצד שני אינפורמטיבי, רציני ואמין".

לפרטים נוספים והצטרפות לחצו כאן >>

728X90 300x600

כתבות שאולי פיספסתם

*#