תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

אזור - ההפתעה של שוק הנדל"ן בגוש דן

לפני כשנה חלה התעוררות בשוק הנדל"ן המנומנם של אזור. לראשונה מזה שנים הושק במועצה המקומית פרויקט לבניה רוויה. חזרנו לראות מה קרה באזור במהלך השנה החולפת ומצאנו את כל רוכשי הדירות שנשארים נאמנים לגוש דן אבל לא מוותרים על ההזדמנות

התעוררות בשוק הנדל"ן המנומנם של אזור

בשנת 2016 עלו מחירי הנדל"ן ב- 7%. הנתון הזה לא מפתיע איש בישראל אבל יש כמה מקומות שהצליחו להתבלט בנתוני המכירות של השנה החולפת. אחד המקומות הוא מועצה מקומית אזור, בה משווק לראשונה לאחר שנים רבות פרויקט השדרה הירוקה של חברת מגדלי שרונים. אז מה קרה באזור? הנה כמה נתונים מעניינים:

שיא במספר העסקאות באזור!

ב- 18 החודשים שחלפו מאז יוני 2015 ועד דצמבר 2016 בשנה החולפת נמכרו 204 דירות באזור, כאשר 83 מהן היו עסקאות לרכישת דירה חדשה. נתון זה משמעותי במיוחד שכן הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה דיווחה בסוף 2014 על כ-3600 יחידות דיור וכ-12 אלף תושבים באזור (בדומה לשכונה ממוצעת בחולון), מה שאומר שכ- 6% מהדירות בישוב החליפו ידיים בשנה החולפת.

ומה קרה למחירים? מחירי הדירות עלו בכ-17% בשנה החולפת, מרמה של 1.29 מיליון שקלים בשנת 2015, למחיר ממוצע של 1.52 מיליון שקלים. זאת לעומת עליה של כ- 5% בלבד בחולון: בשנת 2015 המחיר הממוצע בחולון עמד על 1.47 ושנה לאחר מכן, הסתכם בכ- 1.55 מיליון שקלים בממוצע.

מי רוכש באזור?

אריאל אדלשטיין מנהל חטיבת המכירות בקבוצת אלדר, מסביר: אזור הפכה למוקד עליה לרגל לשלוש קבוצות:

1. משפרי הדיור מחולון, שמחפשים איכות חיים יותר אינטימית מהעיר חולון ורואים באזור אלטרנטיבה שמאפשרת להם להתקרב עוד יותר לתל אביב, ליהנות מסגנון חיים יותר קהילתי וכפרי.
כל זאת, במחירים שמהווים עדיין תחרות ראויה לשכונות כמו ח 300 וח 501, שם המחירים עבור דירות חדשות נעים סביב 2.2-2.4 מיליון שקלים. כל זאת, מבלי להתרחק יותר מ- 10 דקות ברכב מהחברים והמשפחה בחולון.

2. המשפחות הצעירות מתל אביב וגבעתיים שרצו להישאר במרכז אבל לא בכל מחיר. אזור מספקת להם אלטרנטיבה במחירים אטרקטיביים במיוחד וכל זאת, תוך 15 דקות נסיעה מתל אביב. נשארים בעיר וגרים בכפר.

3. משקיעים שאוהבים למקד את ההשקעה שלהם בלב אזורי הביקוש, בשל הפוטנציאל הגלום בו. אזור מבחינתם היא המחליפה של דרום תל אביב, לאחר שהמחירים שם טיפסו בעשרות אחוזים בחמש השנים האחרונות.

אזור הפכה למוקד עליה לרגל

שלוש הקבוצות הללו משנות את זירת הנדל"ן למגורים באזור מקצה לקצה: המשפחות הצעירות, הן מתל אביב והן מחולון, נחשבות לקבוצת אוכלוסייה חזקה ומביאות איתן את הביקוש לשירותים עירוניים מתקדמים, חינוך ברמה גבוהה וחיי פנאי וקהילה בסגנון דומה אליו הן התרגלו במטרופולין.

המשקיעים לעומתם תורמים ליצירת אופציות לשכירות, המגלמות עבורם תשואה של 3.5%, הגבוהה משמעותית מהתשואה שיקבלו בתל אביב, גבעתיים או רמת גן, העומדת על כ- 2.4%.

כאשר משפרי הדיור מחולון מצטרפים לשתי הקבוצות האלה, נוצר שוק מהותי ופעיל באזור, שמביא בעקבותיו עליות מחירים רציפות.

אזור מודל 2020

מועצה מקומית אזור מחזיקה בתכנית אב שאושרה על ידי הוועדות המקומית והמחוזית, לפיה עד לשנת 2020 תוכפל האוכלוסייה באזור, ותעמוד על 25 אלף תושבים. מספר יחידות הדיור במועצה יגדל פי שלוש, ויעמוד על כ- 9000 יחידות דיור.

הצטרפו להצלחה במתחם המגורים המבוקש של גוש דן>>

במקביל להגדלה המשמעותית באוכלוסייה, יפתחו שתי יציאות חדשות מהיישוב, בנוסף לשלוש הקיימות: הראשונה תחבר את אזור עם כביש 1 והשנייה עם כביש 44. כמו כן, הקו הכחול של הרכבת הקלה אמור לחבר את המועצה עם תל אביב ולאפשר תחבורה ציבורית מהירה, בטוחה ונגישה לכל תושבי הישוב.

שנת 2016 מספרים

במסגרת תכנית האב הוקדשה מחשבה לא רק למגורים ולתחבורה, אלא גם לפיתוח פעילות הפנאי ולטיפול בנחל איילון. לכן, אזור תחובר ישירות לפארק אריאל שרון באמצעות גשר להולכי רגל ורוכבי אופניים.

למרות כל אלה אזור אינה מתכוונת לוותר על אופייה הכפרי המיוחד, המהווה יתרון מהותי ביחס לכל הערים האחרות בגוש דן, אלא לשמר אותו באמצעות פיתוח סביבתי הכולל ריאות ירוקות, ושמירה על אופי קהילתי ייחודי.

נחמה בוגין שמאית מקרקעין ומשפטית מעריכה כי המחירים באזור ימשיכו במגמת העלייה גם בשנים הקרובות: "אני מאמינה כי עם מיצוי הפוטנציאל הנדל"ני של הערים מסביב והתחזקות הקרבה למרכז בשל סוגיות תחבורה, אזור תהפוך לכר הפעילות החדש של משקיעי הנדל"ן באזור המרכז.
אני צופה שתושבי הערים הסמוכות לאזור מחד ולתל אביב מאידך, וכן זוגות צעירים מתל אביב רמת גן גבעתיים והסביבה או משפרי דיור המחפשים לגור קרוב למרכז השוקק ומוקדי התרבות והבילוי של העיר הגדולה, אך רוצים גם את השקט שמאפיין יישוב קהילתי קטן, ימצאו באזור את סביבת המגורים האידאלית עבורם."

השדרה הירוקה חלוצי הבנייה החדשה באזור

כחלק מתכנית האב של הישוב, נכללים מתחמי פינוי בינוי בהם ייבנו כ- 3000 יחידות. המתחם הראשון הוא פרויקט השדרה הירוקה, שנבנה במקום הקאנטרי קלאב הישן ויכלול כ- 300 דירות 3,4,5 חדרים, פנטהאוזים ודירות גן בארבעה בניינים.

לראשונה מזה שנים הושק במועצה המקומית פרויקט לבניה רוויה

אריה בר מנכ"ל משותף במגדלי שרונים, הבונה את הפרויקט אומר: "כאשר התחלנו את השיווק של הפרויקט, המודעות לאזור ולהזדמנות שהיא מגלמת היתה בחיתוליה. היום מקץ שנה אין ספק שמדובר ביעד האטרקטיבי ביותר כיום בגוש דן ואין ספק כי כל אלה יביאו לעליות נוספות במחירי הדירות במועצה. מאז תחילת שיווק הפרויקט נמכרו כ-90 דירות, המהוות כשני שלישים מהדירות המוצעות בפרויקט. אני מאמין כי ככל שהבנייה תתקדם, מחירי הדירות ימשיכו לעלות בו, תוך שהם משפיעים על מחירי הדירות החדשות והמשומשות בישוב".

* מקור הנתונים המופיעים בכתבה הוא מרשות המיסים, מידע נדל"ן.

הצטרפו להצלחה במתחם המגורים המבוקש של גוש דן>>

כתבות שאולי פיספסתם

*#