תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

עסקים עם מעוף

בישראל יש כחצי מיליון עסקים. מתוכם כ99% הם עסקים המוגדרים קטנים ובינוניים (עד 100 עובדים). הנתונים הללו מראים עד כמה חוסנה של הכלכלה הישראלית תלוי במידה רבה בהצלחת מגזר זה. הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה, מעמידה לרשות העסקים הללו את 'מעוף לעסקים' במטרה לתת להם מענה לאתגרים איתם הם מתמודדים ביום יום

מעוף לעסקים

מה נותנים במעוף לעסקים?

מיפוי ראשוני לעסק ומיפוי צרכים. יועצים שמתמחים בקידום העסק במגוון תחומים, ליווי בתהליך קבלת מימון בתנאים מיוחדים, קורסים במגוון נושאים והדרכות קבוצתיות ופרטניות לניהול וקידום העסק. מרכזי עסקים, מאיצים למיזמי היי-טק ועוד.

היועצים של מעוף לעסקים מציעים 5 טיפים שלכל עסק כדאי להכיר:

1. מימון ובנקים 

עשו סקר שוק, מידי פעם בחנו את ההטבות המגיעות לכם בבנקים השונים. מי נותן לכם תנאים יותר טובים? ריבית משתלמת יותר ופטורים מעמלות?
בחרו את הבנק שמתאים לכם ושמרו עם מנהל הבנק על יחסי אמון הדדיים. הזמינו אותו לסיור בעסק, שוחחו איתו על מצבכם הפיננסי וספרו לו מעט על התכנון העתידי. כך תוכלו להקטין את אי הודאות של הבנק בנוגע לעסק.
עדכנו את הבנק על כל חריגה צפויה מראש בפעילות השוטפת.

לפרטים נוספים על "מעוף לעסקים">>

2. לקוחות חדשים ושימורם

שמרו על קשר עם לקוחות ולקוחות פוטנציאליים. אפיינו את קהל היעד שלכם ובדקו מה הם רוצים, מה הם צריכים, אילו שירותים ומוצרים חדשים אתם יכולים להציע להם.
עשו זאת באמצעות משלוח ניוזלטרים בנושאים מקצועיים, והטבות ללקוחות קבועים כגון הנחות ייחודיות. מומלץ לתחזק אתר אינטרנט עדכני ונוח לגלישה. פתחו דף פייסבוק ושמרו על זמינות תגובה מהירה בפניות גולשים לאתר ולדף הפייסבוק.  

התכנית להצלחה

3. ניהול ספקים 

עבודה נכונה מול ספקים חשובה מאד לחוסנו של העסק. כמו עם הבנקים, גם בבחירת ספק בכל תחום אחר בצעו מחקר מקדים וסקר שוק, התייעצו עם קולגות על אמינות הספק וטיב השירות. בקשו כמה הצעות מחיר וערכו השוואה ביניהן.  
שימו לב שבחוזה ההתקשרות עם הספק יש לכם נקודות יציאה ללא קנס וגמישות באופן ההתקשרות. מידי פעם מומלץ לעשות סקרי שוק על מגוון הספקים ולבחון האם יש בשוק אופציות משתלמות יותר עבורכם.

4. ניהול תזרים מזומנים 

הכירו את מצבכם הפיננסי ואת תחזית תזרים המזומנים לחצי השנה הבאה לפחות. אל תגיעו למצב שבו אתם לא יודעים את תחזית תזרים המזומנים או גרוע מכך, נשארים ללא תזרים מזומנים. מומלץ להכין טבלאות אקסל המפרטות את צפי התקבולים והתשלומים או לרכוש תוכנות מתאימות לעריכת מעקב תזרים מזומנים. אל תסתמכו על דו"ח רווח הפסד אלא עקבו באופן שבועי גם אחרי טבלאות התזרים.

5. ייעוץ מקצועי 

יועצים עסקיים יכולים לסייע בדרכים רבות לעסקים חדשים ולעסקים ותיקים שרוצים להתפתח ולגדול. היו מודעים לזכויות שלכם ולהטבות שהמדינה נותנת לכם דרך מערך השטח של מעוף לעסקים. אתם זכאים לקבל שירותי ייעוץ וליווי עסקי במגוון רחב של תחומים מיועצים מומחים, במימון של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה.
בדקו מהן נקודות החולשה של העסק. אם אתם מרגישים צורך בייעוץ וליווי עסקי, יעוץ בנושאי אסטרטגיה שיווקית, התנהלות פיננסית, הטמעת מערכות מידע, תפעול ורצפת ייצור, תקינה, עיצוב מוצר, רישוי עסקים, פנו לסניף מעוף לעסקים הקרוב למקום העסק וממשו את זכאותכם.

לפרטים נוספים על "מעוף לעסקים">> 

כתבות שאולי פיספסתם

*#