תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

קרקעות להשקעה: אושרה התוכנית החדשה במתחם צפון תל-אביב

שעון העצר לקראת תחילת הפיתוח והבנייה במתחם קרקעות בצפון ת"א החל לתקתק. המתחם מתוכנן להפוך לפרויקט הנדל"ן הכי מבטיח בשנים הקרובות: 2,000 הדונמים של קרקעות המצויות בצפון ת"א המכונות גם רובע 'דרום גלילות' שמחבר את ת"א (צפון רמת אביב ג') עם רמה"ש, ונכון להיום מדובר בעתודות הקרקע האחרונות להשקעה ולבנייה בצפון תל-אביב

סטאטוס: תוכניות המתאר כבר אושרו, התכנון המפורט נמצא בשלבי סיום (12,000 יחידות דיור במתחם סופר מודרני) והתעניינות המשקיעים הולכת ועולה. היום עדיין ניתן לרכוש במתחם המבטיח יחידת קרקע להשקעה במחיר אטרקטיבי של כ-850,000 ש"ח, שיעלה ככל שהפיתוח יתקדם.

הצפון החדש

סטטוס הקרקע במתחם: אושרו תוכניות מתאר, התכנון המפורט בשלבי סיום

שעון העצר לקראת תחילת הפיתוח והבנייה במתחם 'דרום גלילות' החל לתקתק.התוכנית הכללית של האזור כבר אושרה ותוכנית המתאר נמצאת היום בשלבים מתקדמים של הכנת תוכנית מפורטת, מה שאומר שהתוכניות נמצאות ממש על קו הסיום וחברות המעורבות בפרויקט כבר החלו בשיווק יחידות הקרקע למשקיעים פרטיים.

עפ"י ההתעניינות העצומה אפשר להניח כי גם המשקיעים הפוטנציאליים מבינים את מה שמומחי הנדל"ן מבינים: הזדמנות כזו מגיעה פעם ביובל, וההזדמנות הנוכחית מדברת במפורש על עתודת הקרקע האחרונה שנותרה באזור הכי מבוקש בישראל - הצפון החדש של תל-אביב. אז מה, בעצם, קורה ברובע החדש שהולך לשנות את פני מרכז הארץ?

עתודות הקרקע של רובע 'דרום גלילות': העתיד של תל-אביב והמרכז

2,000 הדונמים שבין רמת אביב ג' לבין השכונות הדרומיות של רמת השרון מהווים, אכן, את עתודות הקרקע האחרונות באזור המכונה 'הצפון החדש', ובשמו הרשמי והזמני - רובע 'דרום גלילות'. על הקרקע המובחרת הזאת עומד לקום מתחם סופר מודרני שיכלול 12,000 יחידות דיור עם 700,000 מ"ר בנויים של בתי ספר, גני ילדים, שטחי מסחר ומשרדים ושטחים פתוחים הכוללים גם פארק ואגם מלאכותי.

נציין כי לבעלי הקרקעות במתחם, בתוכם מנהל מקרקעי ישראל וחברות נדל"ן משמעותיות, אינטרס מובהק שהתוכניות והבניה יקודמו, וכאשר יש בעלי אינטרסים רבים כל-כך, זה חייב לקרות. ומהר.

מתוך דה מרקר:  "חברת 'פי גלילות' המחזיקה אף היא ב164 דונם במתחם, ועל פי הערכה שמאית שערך משרד אהוד המאירי, ערכה של הקרקע שבה מחזיקה החברה במקום מוערך ב689 מיליון שקל - עלייה של 11% בשווי הקרקע... בחצי שנה שלפני ההערכה המעודכנת... בסך הכול רשמו הקרקעות של החברה במתחם עלייה של 53% מדצמבר 2011".

לפי דה מרקר, גם משרד האוצר אישר כי יש לפעול בדרך שתביא להאצת הליכי התכנון ככל הניתן ותאפשר שיווק מהיר ככל האפשר של יחידות הדיור.

מדוע המשקיעים מסתערים על יחידות הקרקע ברובע המדובר?

רובע 'דרום גלילות', שבימים אלה משווקות בו יחידות הקרקע להשקעה, הוא אטרקציה נדל"נית יוצאת דופן עם הבטחה לתשואה גבוהה במיוחד, כפי שצפוי מפרויקט במיקום מובחר עם סטנדרטים גבוהים של פיתוח.

חברות הנדל"ן שרכשו את הקרקעות במתחם לצרכי פיתוח, עפ"י התוכניות שאושרו, מציעות להצטרף לתהליך ולקחת איתן חלק בהשקעה במחיר התחלתי (נכון להיום) של כ-850,000 ש"ח ליחידה. מומחי נדל"ן ושמאים מעריכים כי המחיר יעלה מן הסתם ככל שיתקרב מועד תחילת הבניה, שווי יחידת הקרקע לבדה צפוי להגיע ליותר מ-2 מיליון ש"ח. עפ"י מחירי הדירות ברמת אביב ג', מצד אחד, ובשכונת נווה גן המבוקשת (הצמודה לתל ברוך צפון), מצד שני, הצפי הוא כי מחיר ממוצע לדירה מוכנה ברובע דרום גלילות יעמוד על כ-4 מיליון ש"ח.

המספרים מדברים בעד עצמם. פוטנציאל התשואה על ההשקעה במתחם רובע 'דרום גלילות' הוא גדול וחד-פעמי. בין אם להשקעה ובין אם לבניה. המשקיעים קוראים את התמונה וחברות הנדל"ן הפועלות במתחם מדווחות על עלייה מתמדת בפניות, ככל שהאינפורמציה על אישורי התוכניות והתקרבות תחילת הפיתוח הופכות לנחלת הכלל.וכמו בכל פרויקט קרקעות להשקעה (ונדל"ן) מסוג זה - המקדימים מרוויחים יותר.בחודשים האחרונים שווקו במתחם כבר מאות יחידות קרקע להשקעה, וגרף הביקושים צפוי לעלות משמעותית.

בין הרוכשים הראשונים של יחידות קרקע להשקעה ברובע 'דרום גלילות' ניתן למצוא משפחות היי-טק שמתכננות קדימה, בעלי מקצועות חופשיים שחושבים על העתיד של הילדים ובעלי תיקי השקעות שמחפשים להמיר השקעות פיננסיות בהשקעת נדל"ן מבטיחה במיוחד בדגש על הצמדת כספם לערכי הנדל"ן. רוב גדול של המשקיעים מגיע, באופן טבעי, מאזור המרכז, אך מומחי נדל"ן צופים כי בקרוב מאוד יהפכו הקרקעות ברובע 'דרום גלילות' למבוקשות גם ע"י בעלי הון וחסכונות מכל רחבי הארץ. גם כתחליף לאפיקי השקעה סולידיים מדיי.

הזדמנות למשקיעים הקטנים: איך להשקיע בקרקעות לבנייה בראש שקט?

מחירי הקרקע בישראל מעולם לא ירדו, הם רק עלו, ומחירי הדירות באזורים היוקרתיים והמבוקשים של הצפון החדש של תל-אביב ודרום רמת השרון נחשבים לגבוהים וליציבים ביותר בישראל.

צפון חדש

יחד עם זאת, כמו כל השקעה גם השקעה ביחידת קרקע במתחם 'דרום גלילות' דורשת בדיקות והחלטות מחושבות. למשל: ניתוח של מומחי נדל"ן שמלווים את התפתחות המתחם, ממליצים למי שרוצה להיות בטוח, לרכוש יחידת קרקע להשקעה רק מאחת החברות הגדולות, שדאגו, למשל, לאגד מראש את המשקיעים ב'הסכמי שיתוף'.חברות שדאגו להסכמי שיתוף מאפשרות למשקיעים לתרגם את הזכויות שלהם על יחידות הקרקע להתאגד יחד לבנייה מהירה.

בפרויקט רובע 'דרום גלילות' נדרשים כ-80 הסכמי שיתוף בלבד כדי לבנות בניין מגורים ולהפוך את יחידות הקרקע לדירות, כאשר חברות מובילות כבר רשמו למעלה מ-200 הסכמי שיתוף.מי שרוכש יחידת קרקע באופן פרטי עלול להתקשות ביצירת הסכמי שיתוף וכך להישאר עם הקרקע ללא יכולת לבנות עליה.

פרויקט רובע 'דרום גלילות' או בשם שנצרב: "הצפון החדש של תל-אביב" - הוא ללא ספק הזדמנות גדולה במיוחד לאלפי משקיעים "קטנים": גם להרוויח על ההשקעה וגם להגיע לדירה יוקרתית בפריים לוקיישן. מי שיעשה זאת באמצעות הגורמים המקצועיים ייהנה מראש שקט כל הדרך לדירה.

כתבות שאולי פיספסתם

*#